Кремъл упрекна Франция и Германия, че не показват "никакво желание" да участват в посредничеството по украинския конфликт и похвали предложението на турския президент Реджеп Тайип Ердоган да организира преговори, съобщава "Франс прес".
Анкара заема различна позиция от тази на Париж и Берлин и заявява готовността си да продължи посредническите усилия, отбеляза говорителят на Кремъл Дмитрий Песков.
(Френският президент Еманюел) Макрон и (германският канцлер Олаф) Шолц не показаха никакво желание да се вслушват в позицията на Русия или да участват в посреднически усилия, разкритикува ги той.
През руският министър на отбраната Сергей Шойгу проведе телефонни разговори със своите колеги от САЩ, Франция, Турция и Великобритания, по време на които "изрази загриженост" относно предполагаемото възможно използване на така наречената "мръсна бомба" от страна на Украйна.
Малко след това Вашингтон, Лондон и Париж излязоха със съвместно изявление, "отхвърлящо прозрачно фалшивите обвинения на Русия относно Украйна".
Междувременно Ердоган се стреми да поддържа открит диалог с Русия и западните страни относно руската военна операция и се очертава като ключов посредник в конфликта.
Той играе роля в единствените две постигнати на практика споразумения между Москва и Киев от началото на войната.
Турция помогна за сключването на сделката, позволяваща възобновяване на износа на зърно под егидата на ООН през юли.
Ердоган изигра роля и при една от най-големите размени на военнопленници между двете страни през септември.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
Коментиран от #4, #6
15:03 24.10.2022
2 Васил
Коментиран от #8
15:04 24.10.2022
3 Факт!
15:04 24.10.2022
4 Ей злобно Смъкъдонче
До коментар #1 от "честен ционист":
Забрави да споменеш и Вардарска околия! Там да видиш кво идва!15:05 24.10.2022
5 Факт
15:06 24.10.2022
6 Точно
До коментар #1 от "честен ционист":
Един беден в Германия получава 500 евро всеки месец , отделно държавата всеки месец му плаща квартирата,тока, водата,парното, отделно има и безплатни курсове, безплатно учебни помагала,разбира се и безплатна карта за транспорт ,за да стигне до там ... кажи сега в Русия един беден какво получава,или в България15:14 24.10.2022
7 Бамбука
15:16 24.10.2022
8 Мимо
До коментар #2 от "Васил":
Добре , след като укрите са непобими , да не преговарят , но после да не викнете , че Русия иска да унищожи украинския народ .Коментиран от #14
15:18 24.10.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Макс
16:33 24.10.2022
11 !!!?
16:48 24.10.2022
12 вятъра на промяната
19:10 24.10.2022
13 Мински Споразумения
20:46 24.10.2022
14 Споко
До коментар #8 от "Мимо":
няма. Ти готви цветя за руските деца, щото няма да се размине, нали знаеш? Освен ако не се продадат в робство.20:49 24.10.2022
15 Виктор браво
21:22 24.10.2022