Руските депутати гласуваха на първо четене за втвърдяване на противоречивия закон за борба с "ЛГБТ пропагандата" - нов знак за укрепването на консервативната линия в страната на фона на офанзивата в Украйна, предаде Франс прес.
"На пленарната сесия депутатите от Държавната дума единодушно приеха на първо четене поправките в законодателството, забраняващи насърчаването на нетрадиционни сексуални отношения", се съобщава на сайта на парламента. Предстоят още две четения, преди законът да бъде гледан в горната камара на парламента.
Предвижда се законът от 2013 г., който наказва "ЛГБТ пропагандата" сред непълнолетни, да бъде подсилен със забрана за "отричане на семейните ценности" и "насърчаване на нетрадиционна сексуална ориентация" и сред възрастните. Тези забрани засягат "медиите, интернет, литературата и киното", дори рекламата. "Филмите, популяризиращи нетрадиционния секс, няма да получат сертификат за разпространение", предупреди Думата.
Текстът също така забранява "информация, която може да предизвика желание за промяна на пола" при деца."Трябва да защитим нашите граждани и Русия от деградация и изчезване, от мрака, разпространяван от Съединените щати и европейските държави", се казва в изявлението на председателя на Държавната дума Вячеслав Володин.
За подобни нарушения ще бъдат налагани тежки глоби, а чужденци, които нарушават този закон, могат да бъдат експулсирани.
През последните години Русия постоянно засилва консервативните си нагласи по отношение на това, което Владимир Путин представя като "декадентство" на западното общество. На консервативния подход се набляга и след предприемането на руската офанзива в Украйна, представена от Кремъл и като борба срещу западния свят, решен според Москва да ликвидира Русия.
"Специалната военна операция (в Украйна) не се води само по бойните полета, но и в съзнанието на хората, в техните умове, в техните души", заяви в Телеграм депутатът Александър Хинщейн. Според него по въпроса за ЛГБТ Русия е в "цивилизационен конфликт със Запада".
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ХомоНесапиенс
18:31 27.10.2022
2 Рико
18:33 27.10.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Андрешко
18:35 27.10.2022
5 Ами то Русия е
Тия трябва да затворят половината държава 🤣
Коментиран от #9, #13, #24, #35
18:35 27.10.2022
6 Луд човек
Коментиран от #12
18:37 27.10.2022
7 ХА ХА ХА
БРАВО !!!!!
Коментиран от #11, #19, #41
18:39 27.10.2022
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Умен човек !
До коментар #6 от "Луд човек":
Това се прави когато не се спазват Минските споразумения и има био лаборатории на Краварите !18:43 27.10.2022
13 Рико
До коментар #5 от "Ами то Русия е":
Не на негъра Пушкин; не на педала Чайковски; не на комарджията Достоевски; не на алкохолика Мусоргски ; не на ... ... За една чиста Русия. Ура, да се направи парад.Коментиран от #36
18:43 27.10.2022
14 Балканджия с ракия
18:46 27.10.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Абе
18:50 27.10.2022
17 Референдум
18:51 27.10.2022
18 Лорда
18:51 27.10.2022
19 Нали осъзнаваш, че
До коментар #7 от "ХА ХА ХА":
Русия е на ПЪРВО място в Европа по брой на ЛГБТ и наркомани???Те ли ще те спасяват 🤣🤣🤣
Все едно да искаш плъховете да те спасяват от чумата 🤣🤣🤣
Добре дошли в паралелната вселена България, където всичко е като в реалния свят, ама на обратно 🤯🤯🤯
Коментиран от #23
18:51 27.10.2022
20 Последния Софиянец
18:56 27.10.2022
21 Еваларка
18:57 27.10.2022
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Последния Софиянец
До коментар #19 от "Нали осъзнаваш, че":
След мобилизацията всички гейове избягаха в чужбина.Много хитро от страна на Путин.Коментиран от #25
18:59 27.10.2022
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Балканджия с ракия
До коментар #23 от "Последния Софиянец":
Останаха обаче двамата най големи в Кремъл, целиот свет им се сме на Жужето и Медвединка, редуват се от време на време.Коментиран от #37
19:18 27.10.2022
26 Българин
19:19 27.10.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Нострадамус от Злокучене
Коментиран от #31, #40
19:39 27.10.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 евтино
До коментар #29 от "Нострадамус от Злокучене":
и глупендарско изказване19:45 27.10.2022
32 Анонимен
19:48 27.10.2022
33 Малиии
Какви права да имат, просто трябва да бъдат лекувани, както при всички други психични болести и аномалии!
19:53 27.10.2022
34 Само за това...
20:02 27.10.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Цирк МаЦква
21:50 27.10.2022
39 Трифон зарезан
21:50 27.10.2022
40 Име
До коментар #29 от "Нострадамус от Злокучене":
Бихте могли да се информирате в нета Санкт Петербург Вижте ....Кой ли е го е изградил....И Сиянието на белите нощи.....като добавка към пеизажа.
22:35 27.10.2022
41 Име
До коментар #7 от "ХА ХА ХА":
Ако посетите само Санкт Петербург ..... уникален град Кой ли го построи...?????? За съжаление е доста далеч...и непознат .Скъпо струваща дестинация за нас....22:39 27.10.2022