Европейският комисар по правосъдието и върховенството на закона Дидие Рейндерс смята, че замразените златни и валутни резерви на Москва на стойност 300 милиарда евро може да бъдат запазени като гаранция, докато не започне възстановяването на Украйна с участието на Русия. Позицията му бе публикувана във вестниците на германската редакционна група Funke.
"Украйна иска да използва тези средства за реконструкция", подчерта еврокомисарят.
По думите му като част от санкциите в ЕС е "замразено имущество на 90 души, над 17 милиарда евро в 7 държави, 2,2 милиарда от които в Германия". Подобна сума бе спомената в четвъртък и от представителя на Европейската комисия Кристиан Виганд.
По-рано ръководителят на Централната банка на Руската федерация Елвира Набиулина заяви, че в резултат на западните ограничения са замразени около 300 милиарда долара от златните и валутните резерви на страната.
След началото на войната в Украйна западните държави наложиха санкции срещу Централната банка на Русия. В допълнение към замразяването на златните и валутните резерви на Руската федерация, всички транзакции, свързани с управлението на резервите и активите на банката, както и транзакции с всякакви юридически лица, организации или органи, действащи от името или за сметка на Централната банка, попаднаха под забрана.
Тема: Украйна
29 Октомври, 2022 11:17 4 836 162
ЕС предлага размразяването на 300 милиарда евро от резервите на Русия за възстановяването на Украйна
Европейският комисар по правосъдието и върховенството на закона Дидие Рейндерс смята, че замразените златни и валутни резерви на Москва на стойност 300 милиарда евро може да бъдат запазени като гаранция, докато не започне възстановяването на Украйна с участието на Русия
Снимка: Shutterstock
Поставете оценка:
Оценка 2.5 от 45 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Бесен - _Язовец
Коментиран от #17, #19, #108
11:18 29.10.2022
2 изненада нема
Коментиран от #42
11:18 29.10.2022
3 Хихихи..
11:18 29.10.2022
4 интересно
11:20 29.10.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Казах ви, че така ще стане 🤣
А после идват и репарациите 🤣
Коментиран от #16
11:20 29.10.2022
7 Солей
11:21 29.10.2022
8 Просто човек
11:22 29.10.2022
9 Макс
11:22 29.10.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 карамфила
11:22 29.10.2022
12 Путинче
11:22 29.10.2022
13 ВъZрожденец
11:23 29.10.2022
14 незнайко
Коментиран от #36
11:24 29.10.2022
15 Гениално
Коментиран от #28
11:24 29.10.2022
16 карамфила
До коментар #6 от "Казах ви, че така ще стане 🤣":
Прав си,репарациите ще ги плаща УСА,ако може стъклено огледало да плаша.Коментиран от #18
11:24 29.10.2022
17 В КАКЪВ
До коментар #1 от "Бесен - _Язовец":
Смисъл🤔МАЙ само„ язовеца” страда😀Коментиран от #80
11:25 29.10.2022
18 ......
До коментар #16 от "карамфила":
Оооох. Останаха ви само празните закани. Щото Рашастан друго вече няма. Даже и дронове собствени няма :))))))11:25 29.10.2022
19 Ко не
До коментар #1 от "Бесен - _Язовец":
Чакай, това не е лоша идея, инфраструктурата може да бъде възстановена с участието на руския бизнес..Коментиран от #20
11:25 29.10.2022
20 Геостратег
До коментар #19 от "Ко не":
"Руския бизнес" ще може да работи на ишлеме за Китай. Това е бъдещето му :)))) Все някой трябва да работи без пари на поднебесния Дракон :))))Коментиран от #38
11:27 29.10.2022
21 карамфила
Коментиран от #24, #27
11:27 29.10.2022
22 ЧАКАЙ ЧААКАЙ
11:28 29.10.2022
23 Буха ха
11:28 29.10.2022
24 .....
До коментар #21 от "карамфила":
Кви минуси уе, интернет "боец" :)))))11:28 29.10.2022
25 ЕСсср
Коментиран от #26, #31
11:29 29.10.2022
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 УВЕХНАЛ
До коментар #21 от "карамфила":
Си....😬11:30 29.10.2022
28 Мммда
До коментар #15 от "Гениално":
Това ще бъде най-гениалното самоубийство.Коментиран от #43
11:31 29.10.2022
29 Ротшилд
11:31 29.10.2022
30 Хахаха
11:31 29.10.2022
31 карамфила
До коментар #25 от "ЕСсср":
Ами как,с руското знаме на бундестага в Берлин ,Лондон,Брюксел,Париж.........Коментиран от #68
11:31 29.10.2022
32 Българин
11:31 29.10.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Путинче
Коментиран от #54, #55
11:33 29.10.2022
35 Анализатор
Коментиран от #135
11:33 29.10.2022
36 Хахаха
До коментар #14 от "незнайко":
Затова Русия води борба в момента. Читавите и умните я подкрепят.11:33 29.10.2022
37 Ние към кой съюз сме???
11:34 29.10.2022
38 Пари като вестници
До коментар #20 от "Геостратег":
Като имаш злато, паладий, нефт, дървесина, зърно, вода, диаманти, кокс, индустрия т. н.. все някакви пари ще изкараш..))) Беднотийка, но какво да се. Друго си е у ЕС евро, долари, богата работа...Коментиран от #41
11:34 29.10.2022
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Преминаващ оттук
ПРОПАДНАЛИ КРАДЦИ.
11:36 29.10.2022
41 Геостратег
До коментар #38 от "Пари като вестници":
Китай точно това прави: докарва свръхбогата руска коооочина да изкарва "някакви" пари. Изкупува на безценица всичко, щото джуджето само си отряза най-богатия клиент. Хахахахахаха. Цялата руска външна политика в последните 75 години беше базирана на това да не се допусне тази грешка :))))Коментиран от #46
11:37 29.10.2022
42 Забавно
До коментар #2 от "изненада нема":
Как се размразяват 300 милярда.. май ще трябва да напечатат цифри.. А с кво ще ги обеспечат? Олиото 10 евро ке оди... май11:37 29.10.2022
43 Гениално
До коментар #28 от "Мммда":
На руските слуги им останаха само празните заплахи и злобата от руските престъпления. Факт.11:39 29.10.2022
44 Русия
Впрочем, 300 милиарда замразени евро вече струват по-малко от 3 реални рубли, нали?
С тях, без тях - все тая.
Русия си има въглища, кокс, нафта, блатен газ...
Коментиран от #66
11:40 29.10.2022
45 Ххх
11:42 29.10.2022
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Пригожин
Плащането е с въглища.
11:46 29.10.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 ......
До коментар #47 от "Ха,ха,ха":
Всички русофили могат да направят връзката между газа и парите, но не могат да направят връзката между газа и войната :)))))))) Не знам какви сте вие ... петаци ... двойкаци ..... нещо подобноКоментиран от #58, #61
11:49 29.10.2022
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Шалом
До коментар #34 от "Путинче":
Защото е Шлаомоче.11:52 29.10.2022
55 Шалом
До коментар #34 от "Путинче":
Защото е Шаломче.11:52 29.10.2022
56 ПОПРАВКА
Коментиран от #60
11:53 29.10.2022
57 Анти-маймуна
Валутните резерви на Китай са $2.9 трилиона и могат да бъдат занулени от Правителството на САЩ.
Дефакто всички м@ ймуни по света, за да ядат зависят от Ротшилдите и финансовата система на запада. Само Иран и Северна корея вървят по собствен независим път, който е много по-труден. Останалите целуват задните части на Ротшилдите и хапват.
Един евреин от Ковчежницата на САЩ през 2017 г. каза на Иран, че ако искат да ядат, ще трябва да слушат САЩ.
Т.е. за да търгуваш със запада, първото условие е да си дадеш златото и спестяванията на запада за гаранция и залог за плащанията.
В противен случай, няма ядене.
Коментиран от #65
11:54 29.10.2022
58 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #50 от "......":
Aми няма връзка ‼️За разлика от пряката връзка между държавите с петрол ( Ирак, Либия, Сирия) и разбомбилите ги САЩковци ‼️
11:54 29.10.2022
59 БАЙ Х@ЙМАНЕ
До коментар #33 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Ми , чупи - купи ве ..Коментиран от #73
11:54 29.10.2022
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 Можем баце
До коментар #50 от "......":
Утром стули- вечером деньги.. опа.. грешка, вече ще е утром деньги- вечером стули..11:55 29.10.2022
62 Тази
11:56 29.10.2022
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Ясно..
До коментар #57 от "Анти-маймуна":
Сега разбрах защо платих е самолетите напред.Ама вкусни ли са или ще ни счупят зъбите?
11:57 29.10.2022
66 Хахаха
До коментар #44 от "Русия":
Защото либерастията се е настанила и в Русия през последните 30 години. Но здравите сили там са се надигнали на борба срещу нея в момента. Ако не си го разбрал до сега...Коментиран от #72
11:58 29.10.2022
67 Европейският съюз
В качеството си на какъв европейският съюз ще дава пари на палячото който управлява украйна и то чужди пари
11:58 29.10.2022
68 КуКу
До коментар #31 от "карамфила":
Добър виц😀😀😀😀😀....Те на Бахмут не могат да го забият осем месеца.....11:59 29.10.2022
69 Хахаха
До коментар #64 от "Геостратег":
Много букви, малко смисъл....Учи се да комуникираш с хората, за които пишеш. Не ставаш.Коментиран от #71
11:59 29.10.2022
70 Този коментар е премахнат от модератор.
71 Геостратег
До коментар #69 от "Хахаха":
О, напротив. Чудесно ме разбра. Ето ти накратко :))))12:00 29.10.2022
72 Геостратег
До коментар #66 от "Хахаха":
"Здравите сили" в Просия = КГБ :)))))Коментиран от #159
12:01 29.10.2022
73 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #59 от "БАЙ Х@ЙМАНЕ":
Не виждам счупилият двата газопровода и моста да плаща нещо ‼️Или те също са агресори и заплаха ‼️
А кой плати за ИЗГОРЕНИТЕ ЖИВИ в Одеса ❓
А за "СЧУПЕНИТЕ" до основи стотици къщи на украинци от украинци ‼️
12:01 29.10.2022
74 Луд свят
Поне да прочетат думите на Бисмарк и да си направят изводите!
Руснаците ,не само ще дойдат за своето,но и дълги години,ще им се плаща за тия кражби.
Залагам ,кой каквото иска ,срещу един милиард рубли,че съм прав.
Коментиран от #118
12:03 29.10.2022
75 Този коментар е премахнат от модератор.
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 Този коментар е премахнат от модератор.
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #70 от ".....":
Неправилно ВИЖДАНЕ, на децата поне е простено, на големите хора НЕ ‼️Защо не блокират сметки на Чичо Сам и да ги насочат натам - нали не е важно откъде са , а за къде са 😉😉😉
Коментиран от #84
12:08 29.10.2022
80 Този коментар е премахнат от модератор.
81 Този коментар е премахнат от модератор.
82 Прави ми впечатление
12:09 29.10.2022
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 Този коментар е премахнат от модератор.
85 Този коментар е премахнат от модератор.
86 Ало ооо
Коментиран от #93
12:12 29.10.2022
87 Този коментар е премахнат от модератор.
88 Този коментар е премахнат от модератор.
89 Този коментар е премахнат от модератор.
90 Този коментар е премахнат от модератор.
91 Този коментар е премахнат от модератор.
92 Смотан геьостратегически цървул..
До коментар #81 от "Геостратег":
А осем години кога бендеругите пуцаа и бомбиха по донбас,то не беше престъпление..а наказание за тва че населението говори руски,не жеелае да бъде бандерско..ама косачките тъпкано ще им го върнат...нощен киев без лампи е много красив.12:18 29.10.2022
93 Става..
До коментар #86 от "Ало ооо":
Сами дето парите ги няма реално.. как да ги раздадат..12:18 29.10.2022
94 Геостратег
До коментар #91 от "Умно...":
Позицията ми е, че Русия трябва незабавно да се изтегли от цялата територия на Украйна, включително Крим, да предаде отговорните за военните престъпления в Украйна на международен съд и да седне на масата за преговори , за да установи размера на репарациите. А, също така, да бъде оставено на украинския народ да определи дали смята руснаците за "братя". Нещо ми подсказва, че не мислят така, но може пък и да ме изненадат.Коментиран от #103, #115
12:20 29.10.2022
95 Ами
12:21 29.10.2022
96 Искали ...
12:21 29.10.2022
97 Този коментар е премахнат от модератор.
98 Този коментар е премахнат от модератор.
99 А нещо
12:24 29.10.2022
100 🙉🙉🙉🙉
До коментар #85 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Хем пита, хем като му отговориш истината, не харесва отговора и обижда, не искал съвети. Абе, Няма смисъл. Не можеш да дадеш ум насила, ако някой го отблъскваКоментиран от #104
12:26 29.10.2022
101 Този коментар е премахнат от модератор.
102 Мишел
САЩ и ЕС са силно заинтересовани, защото не разполагат с крупни находища на тези стратегиески суровини.
От друга страна, този месец Русия пусна в експлоатация голям завод за литиеви батерии.
Коментиран от #111
12:29 29.10.2022
103 Този коментар е премахнат от модератор.
104 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #100 от "🙉🙉🙉🙉":
За такива Буци бе казал:" Томиславе, само й се набива, акъл не се налива !"
👍👍👍👍👍
12:34 29.10.2022
105 Този коментар е премахнат от модератор.
106 Този коментар е премахнат от модератор.
107 Този коментар е премахнат от модератор.
108 АУУУУУ
До коментар #1 от "Бесен - _Язовец":
А ВЪХ СЕРИОЗНО ЛИ ?12:38 29.10.2022
109 Този коментар е премахнат от модератор.
110 Този коментар е премахнат от модератор.
111 МихаЙле
До коментар #102 от "Мишел":
Само това ли неумната бимберица !?! Или така казаха по гаварит масква12:45 29.10.2022
112 един
12:49 29.10.2022
113 Поздравления
До коментар #110 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Той и въздържалите зачита като гласове против Ха,ха,ха . А то разковничето е точно там.Тяхната работа като Вица за международната общност, където хиените искали да съдят слънцето.12:49 29.10.2022
114 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #107 от ".....":
"...144 я заклеймиха." 🤔🤔🤔🤔Я ти Пробвай пак.‼️‼️‼️
Защото явно нещо НЕ си схванал ❗
Коментиран от #116
12:50 29.10.2022
115 Интересно
До коментар #94 от "Геостратег":
Деца от едни и същи родители не се ли наричат братя и сестри, да не би да има друго име вече?И все пак, как ще започнат да се изтеглят войските преди да е спрял огъня от Двете Страни? Кой ще защити рускоговорящито население с руско самосъзнание?
Коментиран от #117
12:51 29.10.2022
116 Този коментар е премахнат от модератор.
117 Геостратег
До коментар #115 от "Интересно":
Кои са "родителите" на руснаците и украинците? :)))) За пръв път чувам народите да имат "родители". Това да не е някоя версия на "бащата на народите" Знаем кой ползваше такива определения. :))) А за приказки за права отдавна загубихте всякаква тежест. Вече ви служат само да се дискредитирате, тъй като е ясно, че вие от "права" не се интересувате.12:57 29.10.2022
118 АУУУУУ
До коментар #74 от "Луд свят":
Ехааа ти имаш милярд рубли? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣13:08 29.10.2022
119 Ха ха ха ха ха
До коментар #107 от ".....":
Голям смешко си:))) международната общност за теб е ЕС и САЩ!Не можеш да приемеш реалността, че ЕС и САЩ сме сами срещу останалия свят.
ООН, МВФ, СБ и пр си изпяха песента и изпаднаха от кораба! Света е друг! А това, че ти не искаш да приемеш новата реалност, проблема е твой!
Коментиран от #126
13:09 29.10.2022
120 Госあ
Коментиран от #122
13:11 29.10.2022
121 Този коментар е премахнат от модератор.
122 Не бре
До коментар #120 от "Госあ":
300 млрд е резерва на Русия. Не е на олигарси.13:18 29.10.2022
123 Този коментар е премахнат от модератор.
124 Този коментар е премахнат от модератор.
125 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #116 от ".....":
Джефри Дейвид Сакс e американски икономист, преподавател в Колумбийския университет и бивш директор на неговия Институт за Земята./може би и за него ще кажеш, че е глупавичък за да те поучава/
13:24 29.10.2022
126 .....
До коментар #119 от "Ха ха ха ха ха":
"международната общност за теб е ЕС и САЩ!" Не знаех, че ЕС и САЩ са 144 държави.Коментиран от #148
13:25 29.10.2022
127 Този коментар е премахнат от модератор.
128 Дъ-Ге
Коментиран от #138, #153
13:43 29.10.2022
129 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #127 от ".....":
Странно ли ти е кой МИСЛИ , че ръководи САЩ и Света -" Доклад: Хънтър Байдън е извършил 459 престъпления – корупция, търговия с влияние, проституция, наркотици"
Свали си РОЗОВИТЕ ОЧИЛА ‼️‼️‼️
13:47 29.10.2022
130 Россия Z V
До коментар #77 от ".....":
Питам си ,какой суд? Не разбрахте ли че всичко се променя , краварите и техните васали (ЕС) вече не пеят в хора .475213:51 29.10.2022
131 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #127 от ".....":
Странно ли ти е , че на повечето бозайници след раждането им стига месец за да погледнат , на някой хора НЕ им стигат десетилетия ‼️"Научи се да различаваш видимото от истинското!" , беше казал някой ‼️
13:52 29.10.2022
132 😆....
Коментиран от #146, #149
13:56 29.10.2022
133 Фори
14:00 29.10.2022
134 Този коментар е премахнат от модератор.
135 Фантомас
До коментар #35 от "Анализатор":
Трябва нещо да налееш в празната ти промита глава точно заради това се води войната в украйна защото украйна искаше да влезе в нато а ти въобще не мислиш правилно ако конфискуват парите на русия това означава че целия свят вече никой няма да вярва на европейски съюз и на съединените щати и ще си изтеглят парите от там в смисъл държави които си държат резервите в европа и сащ14:07 29.10.2022
136 Фантомас
14:09 29.10.2022
137 Рико
14:52 29.10.2022
138 Рико
До коментар #128 от "Дъ-Ге":
РФ е боза, не е държава.14:54 29.10.2022
139 Този коментар е премахнат от модератор.
140 Този коментар е премахнат от модератор.
141 Този коментар е премахнат от модератор.
142 Този коментар е премахнат от модератор.
143 Този коментар е премахнат от модератор.
144 Този коментар е премахнат от модератор.
145 Марш
15:13 29.10.2022
146 Забравяш
До коментар #132 от "😆....":
Че веднага след налагането на санкциите на Русия, замразяването на резерва й, на Русия външния дълг пък се изпари. Нулира се външния дълг на Русия и сега нямат. И в така създалата се ситуация... Русия спечели, защото външния й дълг бше повече от 300 млрд.Коментиран от #154
15:18 29.10.2022
147 дядото
15:35 29.10.2022
148 Ха ха ха ха ха
До коментар #126 от ".....":
Разсмиваш само тук. Нищо друго не правиш! Относно с твойто ООН :)))) гласуването беше :да остане ли Украйна с непроменени граници...Сега няма да се спирам на такива като Китай и други, които гласуваха въздържали се... А ще се спра на СА която гласува с ДА! И какво стана след това? Какво направи ОПЕК +? Защо всички медии в САЩ, които се контролират от демократите излязоха с бомбастичните заглавия :"ОПЕК и Русия отрязаха главата на САЩ? Защо САЩ освобождава резервите си?
После по хронологията :СА направи официално изявление относно Украйна, което гласеше така:" Войната в Украйна не е наша война, и ние не искаме да взимаме страна. Неутрални сме. Искаме да си запазим добрите взаимоотношения с Русия"!
Ето ти официалното изявление на държавата гласувала в ООН с Да, за Украйна да запази до сега съществуващите си граници
Останалите държави, без САЩ и пуделите им нито налагат санкции на Русия, нито желаят да се конфронтират с Русия, напротив... Не искали да си горят мостовете с Русия!
Латинска Америка, Азия, Африка са с Русия, или ако искаш в обратен ред. Русия е с Латинска Америка, Азия, Африка.
Не хо ли разбирате това? Не разбирате ли, че света се вдигна срещу ФЕД? Защото не иска повече да бъде ограбван.. Светът вече е друг. Независимо дали на някого се харесва или не.
Коментиран от #155
15:42 29.10.2022
149 един
До коментар #132 от "😆....":
Най-вече акъл нямат15:48 29.10.2022
150 Този коментар е премахнат от модератор.
151 Матей преображенски
16:03 29.10.2022
152 9689
16:17 29.10.2022
153 На теб
До коментар #128 от "Дъ-Ге":
Нищо не ти ясно16:31 29.10.2022
154 Сметка на
До коментар #146 от "Забравяш":
Кръчмар16:34 29.10.2022
155 Америка
До коментар #148 от "Ха ха ха ха ха":
Е недостижима. До като съществува русия ще страда заради злобата си, която ще я довърши.Коментиран от #157
16:38 29.10.2022
156 киро
17:04 29.10.2022
157 Ха ха ха ха ха
До коментар #155 от "Америка":
Това вица за деня:)17:17 29.10.2022
158 Европа
17:18 29.10.2022
159 Хахаха
До коментар #72 от "Геостратег":
Излезте от миналото. Седите там със своите изостанали представи за света, които нямат нищо общо с реалността.КГБ т по го няма отдавна. И а ФСБ. И в двата случая това една дълбоко уважаема от руснаци организация, където работят най читавите хора в страната. Във всяка страна има такива организации. Само глупаци плюят по тях.
17:26 29.10.2022
160 776655
19:14 29.10.2022
161 ПИРАТСКИ,НЕЗАКОННИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ
22:18 29.10.2022
162 Тонката
"Съединените щати нямат законови правомощия да конфискуват активи на руската централна банка, замразени поради нейната инвазия в Украйна", обяви министърът на финансите Джанет Йелън.
Представители на Министерството на финансите на САЩ също изразиха загриженост относно създаването на прецеденти и подкопаването на доверието на други страни(нещо, което вече се случи)....Та в качеството на какъв, ЕС предлагат тези пари да бъдат дадени на Украйна?
14:59 30.10.2022