Украинските военни, извършили тази нощ "терористична атака" срещу кораби на руския Черноморски флот и граждански плавателни съдове в Севастопол, са били обучени от британски специалисти. Това заяви днес министерството на отбраната в Москва, цитирано от ТАСС.
Според ведомството подготовката на военните от украинския 73-и специален център за морски операции е била осъществена под ръководството на британски експерти в град Очаков, Николаевска област. Министерството допълни, че по негови данни тези специалисти от британските военноморски сили са замесени в "планирането, подсигуряването и осъществяването на терористичния акт в Балтийско море от 26 септември т. г., когато бяха взривени газопроводите "Северен поток" и "Северен поток-2".
Министерството уточни, че в атаката в Севастополския залив са участвали девет безпилотни летателни апарата и седем автономни морски безпилотника. Според него руските кораби са ги унищожили.
При нападението са получили "незначителни повреди" руският миночистач "Иван Голубец" и заграждения в залива Южная. Атакуваните кораби от Черноморския флот участват в мерките за сигурност на зърнения коридор в рамките на международната инициатива за извозване на селскостопанска продукция от украинските пристанища, заяви военното министерство на Русия.
Според Антон Герашченко, съветник на украинския вътрешен министър, в Севастополския залив на окупирания от Москва полуостров Крим са експлодирали днес четири военни кораба на Русия, включително една фрегата и един десантен кораб. Това съобщиха онлайн изданието "Хвиля" и други украински медии, като се позоваха на пост на Герашченко в "Телеграм".
Причина за експлозиите според украинския служител е било невнимателно боравене с взривни вещества. "Руснаците са в такъв шок, че още не знаят как да докладват за това на Путин!", пише той.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #24, #48, #113, #121
16:11 29.10.2022
2 Уточнение
▪️В направлението Николаев-Кривой Рог са унищожени над 60 украински военнослужещи, 17 бойни бронирани машини и 12 автомобила.
▪️Артилерията и авиацията унищожиха 70 украински войници по време на неуспешната им атака в посока Червонопоповка в ЛНР.
▪️ В района на Николаев е свален МиГ-29 на украинските ВВС.
Коментиран от #6, #21, #28, #30, #63
16:14 29.10.2022
3 последната горнооряховчанка
16:14 29.10.2022
4 Солей
Коментиран от #9, #32, #42, #45, #46, #99
16:14 29.10.2022
5 Някой
Коментиран от #8, #34, #61
16:15 29.10.2022
6 Объркан
До коментар #2 от "Уточнение":
Как така са унищожени установки Химарс, като руския генерален щаб досега ни е съобщил за 60 ликвидирани (от 44 доставени). Тия украинци да не ги печатат тия Химарси? :))))Коментиран от #20, #104
16:15 29.10.2022
7 Москва потъна
16:16 29.10.2022
8 ....
До коментар #5 от "Някой":
Е, това дали вервате или не ще вдигне корабите от морското дъно :))))Коментиран от #16
16:16 29.10.2022
9 Някой
До коментар #4 от "Солей":
А когато избиваш цивилно население и му забраняваш да говори на майчиния си език това какво е?Коментиран от #14, #29, #31, #112
16:16 29.10.2022
10 Ха ха ха
16:16 29.10.2022
11 !!!?
16:16 29.10.2022
12 Забелязано
Коментиран от #116
16:16 29.10.2022
13 стоян георгиев
Коментиран от #70
16:17 29.10.2022
14 Солей
До коментар #9 от "Някой":
Ако исках да слушам руска пропагандна бълвоч щях да си пусна Джуджа или Коня, не да я чувам от четвърторазряден мегафон.Коментиран от #52, #114
16:18 29.10.2022
15 Ей сами помагат
16:19 29.10.2022
16 Някой
До коментар #8 от "....":
Е, вие нали си вярвате на опорките. За 8 месеца само корабът Москва смоменувате. Нещо друго? Защото преди няколко дни пак украниец се пресели на оня свят след опит да издигне знамето на Змийския остров.Коментиран от #26, #27, #85, #123
16:20 29.10.2022
17 Макс
16:20 29.10.2022
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Eми стига сте плакали
На война, като на война...унищожете Британия!
Коментиран от #22, #33
16:20 29.10.2022
20 Уточнение
До коментар #6 от "Объркан":
и ти ли си ги броил?Системите за противовъздушна отбрана на Севастопол отблъснаха атаки от вражески дронове рано сутринта, съобщи губернаторът на Севастопол Михаил Развожаев в канала си в Telegram.
«Снощи беше направен опит от украински войски да десантират на левия бряг на Днепър в Енергодар близо до Запорожката атомна електроцентрала. Опитът беше осуетен. Противникът претърпя загуби и се оттегли», каза събеседникът на агенцията.
16:21 29.10.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 А бе
До коментар #19 от "Eми стига сте плакали":
как е на дивана, удобно ли е?Коментиран от #58
16:22 29.10.2022
23 Казано е ;
И пак пушат тия ушанки !
16:22 29.10.2022
24 Мнее
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
НАТО се бори с руски терористи!16:23 29.10.2022
25 КОТарАК
• Повреждения получил фрегат «Адмирал Макаров». Пострадали обе надстройки корабля, выведены из строя радиолокационное оборудование, системы управления огнем, системы связи. Но, мол, за несколько недель все можно отремонтировать.
• Поврежден тральщик «Иван Голубец».
• Поверхностные повреждения получили большой десантный корабль, несколько вспомогательных судов.
• Возможно потоплен катер.
• Уничтожено топливохранилище и складские постройки на берегу. Они продолжают гореть.
Напомню, что точную информацию следует ожидать в сводках Генштаба. Вышенаписанное нужно воспринимать в качестве развлекательного контента.
16:23 29.10.2022
26 .....
До коментар #16 от "Някой":
Не е верно, не е верно. МаЦква си плува и скоро ще акостира в Севастопол. При Адмирал Кузнецов :))))))16:23 29.10.2022
27 Ха ха ха
До коментар #16 от "Някой":
Скоро и Херсон ще споменуваме!16:24 29.10.2022
28 И.......
До коментар #2 от "Уточнение":
Руснаците превзеха и Киев, Берлин и Лисабон...нали???16:24 29.10.2022
29 Сам Хана
До коментар #9 от "Някой":
Ако го бяха направили нямаше да има война .Позор за руския народ ! Слава на Украйна !16:24 29.10.2022
30 Мдааа
До коментар #2 от "Уточнение":
А тази твоя разборка нещо казаха ли за потопените кораби в Севастапол? Ако не са казали за тях, не им вярвам!16:24 29.10.2022
31 БКП
До коментар #9 от "Някой":
Възродителен процес.16:25 29.10.2022
32 Кънчо
До коментар #4 от "Солей":
Хората да го казали. На война като на война. Какво очакваш да се случи. След тази атака ще има още паднали съоръженияКоментиран от #35
16:25 29.10.2022
33 последната горнооряховчанка
До коментар #19 от "Eми стига сте плакали":
да си реват бе, нека си излеят широката руZка душа16:26 29.10.2022
34 Ъъъъ
До коментар #5 от "Някой":
За корабите има видеа, но за унищожените Хаймарси, никакво видео не съм видял! Русия унищожава повече Хаймарси, от колкото съществуват в света!Коментиран от #39
16:26 29.10.2022
35 Солей
До коментар #32 от "Кънчо":
Руските терористи ще атакуват още гражданска инфраструктура, това го знаем. Те друго не могат. Воюват като женички. Абсолютни страхливци и подлеци.Коментиран от #40, #90
16:27 29.10.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Сводка с водка
Путин е в състояние на истерия !
Скубе и малкото коса по тимбарицата си !
Коментиран от #66, #68
16:27 29.10.2022
38 РАЗБРАХМЕ
Коментиран от #41
16:27 29.10.2022
39 Солей
До коментар #34 от "Ъъъъ":
"Русия унищожава повече Хаймарси, от колкото съществуват в света!" Това е защото самата "идея" за Хаймарсите трябва да бъде унищожена, и те унищожават ли унищожават .... наум :)))))Коментиран от #115
16:28 29.10.2022
40 Ами
До коментар #35 от "Солей":
те не са фашисти като тебе.Коментиран от #44
16:28 29.10.2022
41 .......
До коментар #38 от "РАЗБРАХМЕ":
Руския тероризъм породен от безсилие е светвноизвестен :))))) Втората армия в света не може да воюва. Може само да тероризира :)))))Коментиран от #53, #60
16:29 29.10.2022
42 Азим
До коментар #4 от "Солей":
Нападението е над кораби, осигуряващи коридора за износ на зърно. Което си е точно терористичен акт.Коментиран от #47
16:29 29.10.2022
43 Торба цимент
16:30 29.10.2022
44 Солей
До коментар #40 от "Ами":
Напротив, руския режим е класически фашистки режим, а безсилието ти не говори добре за увереността ти, че Просия ще "победи" :))))Коментиран от #50
16:30 29.10.2022
45 Ами
До коментар #4 от "Солей":
когато избиваш собствения си народ в мирно време, това какво е - детска игра. Ейии, аман от посерковци с кухи лейки тука.16:31 29.10.2022
46 хмммммм
До коментар #4 от "Солей":
Още от пролетта че и лятото ,ако си отварял щатски медии ,там имаше не едно и две изказвания на американски военни относно Украйна.Общото между техните вижадания е,че те недоумяваха защо Русия водела така войната.Когато се влиза в една страна най-напред се удрят електроцентрали,водопроводи и др.важни центрове. Ние когато влязохме в Ирак точно това направихме.Мнението им беше,че това ,което прави Русия в Украйна не е война, а наистина било СВО...
Коментиран от #51, #122
16:32 29.10.2022
47 Солей
До коментар #42 от "Азим":
Не знаех, че военни кораби с Калибри и десантни кораби "осигуряват коридор" за зърното. Впрочем, срещу какво го "осигуряват"? :))))))16:32 29.10.2022
48 НАТО
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
пази кебапчетата и салфетките ти16:32 29.10.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Анализатор
До коментар #44 от "Солей":
обоснови се !Коментиран от #54
16:32 29.10.2022
51 Солей
До коментар #46 от "хмммммм":
Направо ми е жал като те чета. Толкова много лъжи, толкова малко надежда. Поне ще получиш ли нещо, или съвсем бадева? :)))Коментиран от #57, #65
16:33 29.10.2022
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 РАЗБРАХМЕ
До коментар #41 от ".......":
Взема пример от други, които не воюват, а само тероризират и са номер едно. Ненадминати. Световноизвестни.Коментиран от #56
16:35 29.10.2022
54 Солей
До коментар #50 от "Анализатор":
За кое? :)))))16:36 29.10.2022
55 Юнга
16:37 29.10.2022
56 ......
До коментар #53 от "РАЗБРАХМЕ":
Общи приказки всеки може да говори.Коментиран от #78
16:37 29.10.2022
57 Уточнение
До коментар #51 от "Солей":
може и бавно да е (всекиму според възможностите) ама един ден ще разбереш. А сега по-добре си карай дръгливото 35-годишно BMW и не разсъждавай много, че ще те заболи главата.16:39 29.10.2022
58 А бе
До коментар #22 от "А бе":
То се е видяло, че тоталната унищожителна война вече е неизбежна. Аз не бих търпял фащ.и Британията нито един ден. Имам стратегически оръжия, вече Русия много пъти ги предупреждава. Тези са психопати. Имат си тъпите глави и смятат, че това, което правят НЕ е участие във войната. Русия смята че Е. Еми тогава дайре им по 20 ядрени ракети на Фащ и Британия, та да разберат че така и така вече са във войната!!!Коментиран от #62
16:39 29.10.2022
59 Катя
16:39 29.10.2022
60 А първата
До коментар #41 от ".......":
Как е? Бяга от козари в цървули и въоръжени с ръждиви ножове?Недей да си толкова умен. Ако се опитат теб да те мобилизират, да видим, как ти ще воюваш?
16:42 29.10.2022
61 Айде
До коментар #5 от "Някой":
стига глупости, какъв Севастопол, укрите са вече на червения площад.16:42 29.10.2022
62 Умен човек си
До коментар #58 от "А бе":
Ти наистина не искаш да има Русия и руснаци при такъв сценарииКоментиран от #71, #80
16:43 29.10.2022
63 Бай Яни
До коментар #2 от "Уточнение":
Я здрасти Кокошенко,как си кокошкин... Пак ли расправяш руски народни приказки,, по заповед на щуката...16:43 29.10.2022
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 хмммммм
До коментар #51 от "Солей":
Кое е лъжа? Заа Ирак? Или за американските медии? За Ирак ако отричаш, значи нещо не е наред на втория ти етаж. За щатските медии и съответно изказвания на американски военни... можеш да ги намериш. Имаше и в Ню Йорк Таймс, имаше и в много други... Просто потърси път преди месец, два... Английски не говориш, но чичо Гуглъл ще ти преведе.Повече от това.. не мога с ати помогна.
Коментиран от #82
16:44 29.10.2022
66 ДИД
До коментар #37 от "Сводка с водка":
По-леко с водката, че явно от злоупотребата с нея имаш видения16:44 29.10.2022
67 фалшиви обвинения
16:45 29.10.2022
68 А бе
До коментар #37 от "Сводка с водка":
Джамби, ти ли си бе, или друг гей?16:45 29.10.2022
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #13 от "стоян георгиев":
Пак не вярвате на моето инфо????Три кораба са утанули и отишли при масква.руснаците ще правят естествен риф за отглеждане на миди!!!Григор загуби.Коментиран от #74
16:47 29.10.2022
71 Ха че
До коментар #62 от "Умен човек си":
Че при такъв сценарии няма да има и Фащ и теб няма да те има. Путин нали ви каза, че свят без Русия няма да съществува. А Путин не се шегува. А и като гледам з, за разлика от Джо има и феноменална памет и мисъл бръснач.Коментиран от #92
16:48 29.10.2022
72 Намаев Курган
От невнимателно пушене може да е също .
16:48 29.10.2022
73 За мишките и хората
16:49 29.10.2022
74 стоян георгиев
До коментар #70 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Украинците са пуснали видеата от морските дронове в телеграм.Коментиран от #77, #79
16:50 29.10.2022
75 Ссссс
16:52 29.10.2022
76 Коко Джамбо
Значи много добре са ги обучили.
Едно е да те обучава НАТО ,а друго е пияница еленовъд
16:54 29.10.2022
77 Иван
До коментар #74 от "стоян георгиев":
Ще има ли селфита?16:55 29.10.2022
78 РАЗБРАХМЕ
До коментар #56 от "......":
Особено ти.Коментиран от #84
16:58 29.10.2022
79 Солей
До коментар #74 от "стоян георгиев":
Ааааа, нЕма, нЕма, не е вЕрно :)))))17:00 29.10.2022
80 Напротив,
До коментар #62 от "Умен човек си":
при една стратегическа война от Натюту нищо няма да остане!Тези вече отдавна си просят такава смърт!
Елитите им обаче искат да се скрият в подземните бази, за да останат само те живи.
Аз не бих им дал такава възможност! Изнедадващо от подводниците и с "Посейдоните" пръв, изненадващ удар и веднага стартирам и ракетите, с наземно базиране...
При най-лошия сценарии, Русия ще я има, понеже е огромна територия, няма да могат да я заразят цялата. Ама мъгливия остров и от ФАЩ нищо няма да остане!
Впериод! Пълен леш на психопатите!
Коментиран от #88, #91, #94
17:00 29.10.2022
81 Този коментар е премахнат от модератор.
82 Солей
До коментар #65 от "хмммммм":
Казах, че направо ми е жал като те чета. Не знам защо още се напъваш.Коментиран от #86
17:02 29.10.2022
83 Иво
17:03 29.10.2022
84 ......
До коментар #78 от "РАЗБРАХМЕ":
Пропуснал си какъв е смисъла на говоренето. Затова и "отговорите" ти са такива.Коментиран от #120
17:04 29.10.2022
85 Бай Яни
До коментар #16 от "Някой":
пред базата в Севастопол и в залива на незаконно анексирания през 2014 г. украински град са били атакувани часове наред с въздушни и водни дронове. Твърдението е на руското министерство на отбраната, като "малки щети" са били нанесени на 50-годишния миночистач "Иван Голубец" и част от загражденията в залива Южная. Има и съобщения за ударен трансформатор в близката ТЕЦ.17:07 29.10.2022
86 хмммммм
До коментар #82 от "Солей":
Аз не те питам какви емоции изпитваш ти, по простата причина, че не ме интересува! Съвсем простичко те попитах кое е лъжа, но разбирам, че не можеш да отговориш.Нямаш отговор! ОК!
Коментиран от #101
17:07 29.10.2022
87 Този коментар е премахнат от модератор.
88 Не разбираш
До коментар #80 от "Напротив,":
Русия няма да я има щото ще измрат от глад тия които не са засегнатиЕдно трябва да ти се изясни на момента
Ядреното оръжие е правено за да избива население и да събаря градове
Армията на врага е подготвена за ядрена война и е по-вероятно на оцелее..
Коментиран от #102
17:10 29.10.2022
89 Дупе да му е яко
17:10 29.10.2022
90 Кънчо
До коментар #35 от "Солей":
Ако се върнеш малко назад в Ирак в Афганистан и други войни ще видиш че тая тактика я ползват и други държави. Тук не виждаме нищо ново. Ако е само тока е добре. Урките имат много големи язовирни стени. Там ще стане лошо вече. Както казах на война като на война.Коментиран от #100
17:11 29.10.2022
91 Ха ха ха
До коментар #80 от "Напротив,":
Аве пиян мужик, в раша след такъв сценарий ще останат живи стотина евенки и петдесет чукчи, и на тях след десет години ще имат по два чифта очи , и по осем пръсти на едната ръка...Коментиран от #108
17:11 29.10.2022
92 Иванушка🇺🇲
До коментар #71 от "Ха че":
В лудницата всички говорят сериозно и не се шегуват. Путин трябва да си пие хапчетата редовно и вече няма да мисли че е Петър Велики. хаха🤩🤩🤩Коментиран от #98
17:14 29.10.2022
93 Този коментар е премахнат от модератор.
94 Психиатър
До коментар #80 от "Напротив,":
Човеко , нуждаеш се от лечение спешно17:19 29.10.2022
95 Този коментар е премахнат от модератор.
96 УКРАЙНА🇺🇦
Коментиран от #105
17:21 29.10.2022
97 Рослямист
Коментиран от #107
17:25 29.10.2022
98 Ха че
До коментар #92 от "Иванушка🇺🇲":
Като замениш Путин с Джо и всичко ще си дойде на мястото... Кой не си пие хапчетата редовно и се здрависва с духове? Не, не му се присмивам на Джо... защото никой не знае ако стигне неговите години какви болежки ще го стигнат. Просто отбелязвам, че болежките на Джо са за лудницата. А ако стигна годините на Путин искам да имам феноменалната му памет и бързата и ясна мисъл,които има.17:26 29.10.2022
99 Духайло Пърдоляк
До коментар #4 от "Солей":
А когато атакуваш мост и убиваш невинни хора, това какво е? Аз ще ти кажа. Това е признак че си търсиш белята. Стара истина е че който търси, намира17:33 29.10.2022
100 Солей
До коментар #90 от "Кънчо":
Не си от най-възприемчивите. Явно русофилията ще се лекува само по един начин. :))))) Няма лошо.17:34 29.10.2022
101 Солей
До коментар #86 от "хмммммм":
Ти не питаш, ти се самоубеждаваш. Това е ОК, но предизвиква съжаление.17:35 29.10.2022
102 Дори и така да е!
До коментар #88 от "Не разбираш":
Ще останат някакви военни без градове, без държави, без близки... И огромни територии на планетата заразени!Е, това ли искат? Защо скапаняците в Британия и във ФАЩ постоянно натискат, да се стигне до там?
Тези са психопати и е много жалко, че Китай се оказа не тигър, а малко коте. И Индия дреме в момента!
Трябва да се създаде международен фронт против фашизма. Иначе сама Русия ще бъде принудена да ги елиминира със стратегическите си оръжия и Китай и Индия ще загубят много повече, ако не се съгласят сега да помагат конвенционално!!!
17:38 29.10.2022
103 Аха
17:39 29.10.2022
104 Духайло Пърдоляк
До коментар #6 от "Объркан":
Не се пише "объркан" а "сбъркан" и между другото си точно такъв.17:40 29.10.2022
105 Стига с тая Крайна бе!
До коментар #96 от "УКРАЙНА🇺🇦":
Това е само територия. Не сте страна, нямате самобитна ваша си култура, езика ви е дериват на руския, смесен с полски...Каква Окрайна? Вие сте като Илиенци на София :)!!!
17:41 29.10.2022
106 До Дори и така да е !
Коментиран от #109
17:47 29.10.2022
107 Духайло Пърдоляк
До коментар #97 от "Рослямист":
Товарищ, менше надо пить!Коментиран от #110
17:49 29.10.2022
108 от фащ ще
До коментар #91 от "Ха ха ха":
остане само подводен вулкан, някогашният Йелоустоун. А от Британията нищо няма да остане...Евенките в Русия са свикнали да живеят на мизерия, така и ще си продължат. 75% от тях ще измират от радиоактивното заразяване, от рак...
Но ще оцелеят пак някак си... А днешните западнали, ФАЩ и британия не могат да оцелеят на мизерия. Те дори и да останат първите месеци на такава война, след това ще измрат всичките от обикновенни кашлици, от глад, от студ, от депресии или даже ще се самоубиват масово!
Тези не могат един огън в гората да запалят...
17:50 29.10.2022
109 Питай ги
До коментар #106 от "До Дори и така да е !":
какъв живот си гледат? Колко оръжия доставиха на Крайната? И пари и санкции и информационна война...Дори Европа вече икономически потъва, но не се отказват да воюват с Русия...
Еми ще си го получат!
17:53 29.10.2022
110 Рослямист
До коментар #107 от "Духайло Пърдоляк":
Че да има за тебя ещо ли бе прънго?17:58 29.10.2022
111 Ученият котка
18:07 29.10.2022
112 Недей да
До коментар #9 от "Някой":
обръщаш внимание на тази. Тя е Емилиту и е закърмена със западните ценУсти. Разбира от фиуууууууууууууууу със сто.18:20 29.10.2022
113 стоян
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
До 1 ко - значи може брадатите молли от Иран да обучават орките как се управлява ирански дрон за 20 хиляди долара и да стрелят по жените и децата в градовете - а не може инструктори от Англия да обучат украинци да управляват ракети и подводни дронове18:24 29.10.2022
114 Този коментар е премахнат от модератор.
115 Браво скъпа!
До коментар #39 от "Солей":
Направо си неудържима днес. Ще има цент бонус.18:31 29.10.2022
116 стоян
До коментар #12 от "Забелязано":
До 12 ком - защо лъжеш бе другар - кой ти каза че от ГЕРБ сме путинофилиКоментиран от #119
18:36 29.10.2022
117 КАТО ГЛЕДАМ СНИМКАТА...???
19:13 29.10.2022
118 Пак някой рашляк
Поне крайцера МаZква няма да е сам на дъното на Черно море 😂
19:40 29.10.2022
119 Вашият лидер Боци
До коментар #116 от "стоян":
Му каза. Тоя дето подаряваше кученца, купи ръждясали тръби за 3 милярда българска пара и искаше само корабчета в Черно море 😂😂😂Той му го е казал сигурно!
19:42 29.10.2022
120 РАЗБРАХМЕ
До коментар #84 от "......":
Празнодумец си.19:44 29.10.2022
121 Този коментар е премахнат от модератор.
122 Казуар
До коментар #46 от "хмммммм":
Другарю, при бомбардировките над Сърбия, съюзниците пускаха специални вълеродни влакна които предизвикваха късо съединение в електросистемата, но не ги разрушаваха.21:16 29.10.2022
123 "само" кораба Москва
До коментар #16 от "Някой":
че това беше флагмана на руския флот, бе другарю. Любимата лодка на джуджето. Какво значи само?!?!21:28 29.10.2022