Подразделения от руската Чеченска република контролират 1200 километра от фронтовата линия в Украйна. Това написа днес в Телеграм чеченският лидер Рамзан Кадиров, предаде ТАСС.
"В авангарда на сраженията се бият почти 10 000 истински синове на чеченския народ" и всяка седмица само от републиканската столица Грозни при тях идват попълнения, най-малко по 200 души, заявява Кадиров. Руските сили на фронта "нямат никакви проблеми с оръжията, боеприпасите, амуницията, средствата за индивидуална защита и храната" – "налице са всички необходими медикаменти, оборудване и автомобилна техника", уверява той.
Чеченският лидер информира в Телеграм и за "успехите на специалната отделна операция "Възмездие" в Украйна – според него от 25 до 27 т. м. руските сили са убили в района на Николаев и Кривой Рог 657 украински войници и са ранили още 300, а около град Соледар – 95 бойци на Киев. Унищожили са и над 50 единици техника, информира руското онлайн издание "Лента".
От началото на руското нашествие – 24 февруари, до 28 октомври въоръжените сили на Украйна са ликвидирали близо 69 700 бойци на Москва, съобщи междувременно във Фейсбук украинският генерален щаб, цитиран от Укринформ.
Войските на Киев са унищожили до момента 2640 танка на руската армия, 5378 бронирани коли, 1698 артилерийски системи, 379 ракетни системи за залпов огън, 192 противовъздушни оръжия, 272 самолета, 251 хеликоптера, 351 крилати ракети, 16 кораба и катера и др. Данните се уточняват, допълва агенцията.
Източник: ТАСС
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Българин
Коментиран от #8, #11, #17, #38, #41
18:01 29.10.2022
2 Последния Софиянец
Коментиран от #7
18:02 29.10.2022
3 Асен
18:06 29.10.2022
4 Да да
18:08 29.10.2022
5 Кадиров
Много рехаба ми се вижда тази фронтова линия от към руски бойци
Коментиран от #21, #47
18:09 29.10.2022
6 Герги
18:10 29.10.2022
7 КОТарАК
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
ти май много обичаш Рашка , нали?18:10 29.10.2022
8 Всички останали българи
До коментар #1 от "Българин":
Пърдят че русия ще спечели тази войнаКоментиран от #12
18:10 29.10.2022
9 Украинското жуже
Коментиран от #45
18:12 29.10.2022
10 Как
18:12 29.10.2022
11 Преминаващ оттук
До коментар #1 от "Българин":
Махнете го този фалшив "бот", под всяка статия присъства. Ставате смешни. Незнам какво ще почнете да пишете след седем, осем дни. Нещата със сигурност ще се променят.Коментиран от #19, #24
18:18 29.10.2022
12 Да да
До коментар #8 от "Всички останали българи":
И така ще подпомагат германия с газ защото нещо май май. Вчера президента на на deutschland в безпрецеден на четиридесет и пет минутно обръщение към гражданите предупреди че ги чакат тежки..... години. Обърнете внимание една тежка зима. Тежки години.....18:20 29.10.2022
13 Ученият котка
18:24 29.10.2022
14 Голем смех
Коментиран от #42
18:27 29.10.2022
15 Лакът брада,педя човек
АЗОВ му я опушка....
Сега е гол, като пушка....
18:31 29.10.2022
16 мучо
18:32 29.10.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Иванушка 🇷🇺
Коментиран от #37
18:43 29.10.2022
19 БЕГАЙ
До коментар #11 от "Преминаващ оттук":
БЕГАЙ КЪМ ИЗТОК👉18:48 29.10.2022
20 Ридик
Коментиран от #22, #27, #32, #39
18:53 29.10.2022
21 Ал Бунди
До коментар #5 от "Кадиров":
Абе не е по един, а се падат по 8,3333( в период) кадировчета, грешка- тик-токъри на километър. Пак са много, ама наистина много малко ...Ако бе истина, сега ВСУ щяха да са на монголската граница..то май че както е тръгнало, и до там ще стигнат..(чул ма господ)18:55 29.10.2022
22 Ал Бунди
До коментар #20 от "Ридик":
Хахахаха..имат те, таратанци имат. Това Путин от кавьорчето на стената ли ти каза?18:56 29.10.2022
23 Бацо прецедател
18:59 29.10.2022
24 Ал Бунди
До коментар #11 от "Преминаващ оттук":
Хахахаха..и какво ще се промени? Може би Си Дзин Пин ще почне да приема обажданията на Путин? Едва ли. Той го каза в прав текст на Конгреса на ККП..,, Оформя се двуполюсен свят с доминиращата роля на САЩ и Китай,, Явно за Русия- вече няма място на масата на Великите. Щото на нейното място се разположи удобно Китай. И така ще бъде в следващите 100годиниу. Браво на Путин. Каквото не успяха Горби и Елцин, той го постигна за няма и една година.Коментиран от #36, #43
19:02 29.10.2022
25 Васил
19:02 29.10.2022
26 МАЛЕ..Е.
19:06 29.10.2022
27 По точно
До коментар #20 от "Ридик":
Да, но това са половината танкове, които могат да се движат или стрелят.19:09 29.10.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Това е войната
Коментиран от #40
19:13 29.10.2022
30 Некой си
До коментар #28 от "Механик":
Бе това с тричането нещо не се получава..току-що изтече новината, че на Адмирал Макаров някой е пушил при снарядите...та айде по-полека. ..с тричането...Щото засега тричаният е Путлер..Ама нема лошо де..изкара си твоите 4 хилки..пък може и парче от розовите кюлоти - мутрофанки да ти подарят...19:16 29.10.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Некой си
До коментар #20 от "Ридик":
Да ти кажа..и БРИКС, МРИКС..че и ШОС отсвириха ушанките. Хегемонът вече е Китай, и Си вече изобщо не бръсне Путлер. Даже не си прави труда и телефона да му вдигне..19:20 29.10.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 стоян георгиев
19:28 29.10.2022
36 Лежащ тук
До коментар #24 от "Ал Бунди":
Путин е гениален в своите грешки, както се изрази наш журналист. Ако досега имаше спор ,дали има украинска нация, Путин окончателно затвърди ,че има! Ако имаше дилема дали НАТО трябва да разшири границите си ,Путин допринесе затова разширяване! Ако имаше дилема относно специалната военна операция и война, чрез мобилизацията Путин каза :да война е ,отивайте да умирате! Ето този низ от глупости, които Путин направи ще донесе непоправими щети за руския човек, тъй като той вече е замесен в тази агресия!!Коментиран от #44
19:47 29.10.2022
37 Иванушка 🇷🇺
До коментар #18 от "Иванушка 🇷🇺":
И, Аз, и Аз заминава като украйна у канала20:29 29.10.2022
38 Баш Българин
До коментар #1 от "Българин":
украйна, у. Край. на,ще загуби тази война.Тя вече е й Загуби!
Коментиран от #46
20:33 29.10.2022
39 Зле си с аритметиката
До коментар #20 от "Ридик":
Рушляците имат не повече от 10 000 годни танка. Като по новите вече са унищожени. Вече разконсервират такива от 60-те години на миналия век. Як бой ги чака.20:58 29.10.2022
40 Мюсулмански орди ?
До коментар #29 от "Това е войната":
Украйнската армия е единствествената в Eвропа с Върховен Имам .20:58 29.10.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Тарикатът
До коментар #14 от "Голем смех":
Вчера каза че украинци са убили 23 чеченци . Всички му вярвахме .А днес е тарикат .
21:01 29.10.2022
43 Масата
До коментар #24 от "Ал Бунди":
Хи говори за многополюсов свят . Украйна ще бъде ли на масата или под нея ?А ние в БГ Al Bundy ще продаваме обувки и оръжие за следващият преврат .
21:09 29.10.2022
44 Стоящ тук
До коментар #36 от "Лежащ тук":
Освен това разби напълно руската икономика, особено основния й стълб - износа на газ и петрол. Велик е Путин! Не му пречете!21:30 29.10.2022
45 Така де
До коментар #9 от "Украинското жуже":
Украинското жуже ще навре баба Меца в миша дупка!21:35 29.10.2022
46 Бесен- _Язовец
До коментар #38 от "Баш Българин":
Баш рублобклук си21:49 29.10.2022
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Вярваме
Коментиран от #49
22:19 29.10.2022
49 Грешка
До коментар #48 от "Вярваме":
Не били 20,000 а 10,000!?! Направо като от 1001 нощи.22:21 29.10.2022
50 Престанете
23:22 29.10.2022