Украинският президент Володимир Зеленски каза, че не вижда желание за преговори от страна на Русия за слагане на край на войната в Украйна, предаде ДПА, цитирана от БТА.
Русия изпраща стотици хиляди войници на фронта, а онзи, който наистина иска да преговаря не би изпращал хората да умират в "месомелачка", каза снощи Зеленски в ежедневното си видеообръщение.
"Сега сме готови за мир, справедлив мир. Обявихме формулата за това много пъти", каза украинският държавен глава. Преди всичко, по думите му, Русия трябва да зачита границите на Украйна и териториалната ѝ цялост според правните норми на ООН.
Зеленски обвини Русия, че заблуждава всички, когато предлага преговори за слагане на край на конфликта. Вярно е, че Москва обяви край на частичната мобилизация, каза украинският президент, но добави, че в действителност Русия продължава да набира войници в своите региони и в украинските територии, които е анексирала, по думите му, за да ги изпрати на смърт.
Зеленски неведнъж е настоявал за пълно изтегляне на руските войски от украинска територия като предварително условие за мирни преговори. Освен това той каза, че Русия трябва да понесе отговорност за кампанията на терор срещу Украйна. Зеленски настоява Москва да накаже военните престъпници и да компенсира нанесените на Украйна щети.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Зеленият
Коментиран от #92
05:56 05.11.2022
3 Бомбардировките носят мир!
06:02 05.11.2022
4 Наркоман съсипа страната
Коментиран от #63, #87
06:02 05.11.2022
5 Урюрвкос
06:04 05.11.2022
6 Какви са тези пораженски настроения?
06:07 05.11.2022
7 невий
06:09 05.11.2022
8 САЩ са заплаха за света
06:09 05.11.2022
9 плюс минус
Достатъчно грижи и неволи си имаме ние, българите.
Коментиран от #24
06:13 05.11.2022
10 Въпрос и не само
Та кой не иска да преговаря ?
Коментиран от #100
06:14 05.11.2022
11 Бъдеще
А нашмъркания просто унищожава държавата си. Под вещото ръководство на сащ...
Коментиран от #72, #79
06:17 05.11.2022
12 Факт е,
Аман !
06:20 05.11.2022
13 Докага тоя Нацис ще ни го навирате в
06:25 05.11.2022
14 Анонимен
06:25 05.11.2022
15 Рошко
06:28 05.11.2022
16 не може да бъде
06:28 05.11.2022
17 украинче,ранобудно
Коментиран от #37
06:31 05.11.2022
18 Дучо
06:38 05.11.2022
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 среднощен
06:40 05.11.2022
21 Състрадателно
06:43 05.11.2022
22 Вирус
06:44 05.11.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Този коментар е премахнат от модератор.
26 Реалист
06:51 05.11.2022
27 Зелен на ски
06:52 05.11.2022
28 Русия лъже , както винаги!
Ако искаха мир нямаше да нападат! Всичко е в техните ръце!
Коментиран от #43, #49
06:56 05.11.2022
29 Иван
06:58 05.11.2022
30 Тоя Зеленски
Коментиран от #32
06:59 05.11.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Иван
До коментар #30 от "Тоя Зеленски":
От кокаина.......и от сбъркания еврейски ген.07:01 05.11.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Дайте още милиарди
Коментиран от #45
07:07 05.11.2022
37 Аноним
До коментар #17 от "украинче,ранобудно":
Много правилно ,но пропагандата е жестока всекидневна лъжите тук са през статия07:08 05.11.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Познато нали?
07:20 05.11.2022
40 Стамат Карабаджаков
07:22 05.11.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.
42 Зеленото говедо
07:26 05.11.2022
43 Какви ги говориш
До коментар #28 от "Русия лъже , както винаги!":
Украйна е част от русия толкова ли е трудно да го разберешКоментиран от #101
07:27 05.11.2022
44 Любопитен
Показвайте ни и изявленията на президента на филипините например
07:29 05.11.2022
45 Никакви преговори
До коментар #36 от "Дайте още милиарди":
с терористите от САЩ. Лондон ще бъде руски.Коментиран от #53
07:29 05.11.2022
46 Павел Николаев
07:31 05.11.2022
47 Българин
07:32 05.11.2022
48 БгТопИдиот
07:32 05.11.2022
49 ОК!
До коментар #28 от "Русия лъже , както винаги!":
"Ако искат мир, да напуснат Украйна! Толкова е просто!" ....Още по-просто е: Ако Зеленски и господарите му искаха мир, Русия нямаше да се намеси в Украйна. И Украйна да си бе цяла и до сега,07:32 05.11.2022
50 Зеленски 🌈🚾🚮
07:41 05.11.2022
51 ДА ИЗМЭТЕМ харвардския ГАЛОSHHH
07:41 05.11.2022
52 Госあ
07:42 05.11.2022
53 Финансова война
До коментар #45 от "Никакви преговори":
След като долара, паунда и еврото достигнаха паритет почти едновременно, това обикновено означава, че стойността им клони към нула. Опитаха се да занулят рублата, а се случи точно обратното. Ако и ние се набутаме във фалиралата еврозона, това ще е краят.07:44 05.11.2022
54 МръсноУкроГоведо кога ще теОбесят?
07:45 05.11.2022
55 Зеленски
Коментиран от #66
07:47 05.11.2022
56 Контрапункт
Според него Зеленски ще предприеме такава стъпка, когато почувства реална заплаха за живота си.
„Нахранете Зеленски сутринта в Киев с ракети и до вечерта той ще избяга при майка си в Израел. Той е много уязвимо и впечатлително момче, което много се страхува от болка и смърт. Особено сега, когато стана милиардер в долари !" – написа Кива в свой канал.
Коментиран от #61
07:49 05.11.2022
57 Механик
Самият той до вчера се биеше в гърдите и казваше, че няма да преговаря с Русия. Какво сега плаче? Всичко е както го искаше той. Имат си ХАЙМЕР-си, ДЖАВЕЛИНИ, БАЙРАКТАРИ, КАНАДСКИ ГАУБИЦИ и пр. Ей на, дето се вика, "украинските орли" са пред Москва, "контраофанзивата" и тя е там, "гладните и голи" руснаци "пияни" молят за милост... Какво повече иска зеления кон?
07:50 05.11.2022
58 Опааа
07:54 05.11.2022
59 ИЗИ, ИЗИ
07:56 05.11.2022
60 СЛОНА
07:59 05.11.2022
61 Госあ
До коментар #56 от "Контрапункт":
Да бе ! Що не го ликвидират тоя зелински….07:59 05.11.2022
62 България
08:00 05.11.2022
63 Бай Руслан
До коментар #4 от "Наркоман съсипа страната":
Желаещите .които искат да направят същото и с тебе не са никак малко!08:00 05.11.2022
64 Ком
08:01 05.11.2022
65 очевидно
08:05 05.11.2022
66 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #55 от "Зеленски":
Войната я предизвика,кремъл и чучелото путин,което се крие в бункер,а това ще го чуеш скоро около 23г след септември.Коментиран от #73, #74
08:05 05.11.2022
67 Студопор
08:06 05.11.2022
68 Госあ
08:07 05.11.2022
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 СЛОНА
КИОРАВИ ЛИ СТЕ КАКВО СЕ СЛУЧВА,В СТРАНАТА НИ,РЕАКТОР СПИРА ДА РАБООТИ НЕМА И ДЕСЕТ ЧАСА РАБОТА СЛЕД РЕМОНТ,ВЛАК ГОРИ СЛЕД КАТО ПРИЕХТЕ ПОМОЩА ЗА УКРАЙНА ИЛИ ЩЕ КАЖЕТЕ,ЧЕ ТОВА СА СЛУЧАЙНИ РАБОТИ,НЕЗНАМ ,НО ТАКИВА ПОРАЗИЙ НЕ СТАВАТ СЛУЧАЙНО И ВСЕКИ ДЕН ПО НЕЩО!!!
08:08 05.11.2022
71 Улица "Б-6"
08:10 05.11.2022
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 МАЙ СИ...
До коментар #66 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
...........ДЪЛБОКО НЕВИЖДАЩ..........!08:23 05.11.2022
74 883
До коментар #66 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Дълбоко заспал🙂08:28 05.11.2022
75 египет
08:29 05.11.2022
76 ами
08:30 05.11.2022
77 един от многото
08:33 05.11.2022
78 стария моряк
08:35 05.11.2022
79 Това не е неговата държава.
До коментар #11 от "Бъдеще":
Майкаму и бащаму живеятв исраел, женаму в хАнглия и щатите, а тойеназначен дасъсипе Русия, засметкана заблуденитеукраинци отсъплеменниците си, отсинедриона.08:36 05.11.2022
80 Този коментар е премахнат от модератор.
81 Наркоманското джудже Зеленски
08:50 05.11.2022
82 лаладжийчето дето убива украйна
08:53 05.11.2022
83 Баце
08:55 05.11.2022
84 Коки
09:17 05.11.2022
85 Русенец
09:19 05.11.2022
86 не виждал бил
09:26 05.11.2022
87 2254
До коментар #4 от "Наркоман съсипа страната":
Ами давай де, какво чакаш. Взимай едно пукало и отивай да го гръмнеш в името на Путлер. Ще получиш орден за храброст и много копейки. Аман от клавиатурни героиКоментиран от #88
09:34 05.11.2022
88 Опааа
До коментар #87 от "2254":
Слава на Вова! Денонощно дронове! Слава!09:41 05.11.2022
89 Абвгъ
Липсата на войници накара Зеленски да заговори за преговори. Но преговори ще има след капитулация.
09:42 05.11.2022
90 666
09:45 05.11.2022
91 Удивен
09:57 05.11.2022
92 Удивен
До коментар #2 от "Зеленият":
Наистина не мога да повярвам, че в статията зеления не проси оръжия! Как е възможно това!? Също така милиардите тонове оръжия струващи трилиони евро и долари не са платени и на 1% от същата изкуствена държава украйна!09:57 05.11.2022
93 Този коментар е премахнат от модератор.
94 стоян георгиев
Коментиран от #96
11:30 05.11.2022
95 Павел пенев
12:14 05.11.2022
96 табсо
До коментар #94 от "стоян георгиев":
Бандерците са на,,резерва,,никакви преговори със тях,иначе в киев и харков ще им пуснат тока,а нощите стават студени вчера бяха минус 3,одат с фенерчета като свтулки да точат вода от близките герани-оти и нея я нема.,кво става със херсон,вече требва бандеругите да са в покрайнините-ама и там ги нема,нещо при медведжак зациклиха.Коментиран от #97
12:14 05.11.2022
97 стоян георгиев
До коментар #96 от "табсо":
Не си в час.бандеровците си пуснаха тока ,а путлер свърши ракетите.от седмица няма нови обстрели а украинците превземат нови села в херсонско и луганско.ток и вода обаче няма в руския мариопул и то вече над 100 дена.появиха се над писи по полуразрушените сгради там с текст замръзват децата ни.та тва що си го пропуснал?Коментиран от #99, #104
12:43 05.11.2022
98 джамбаз
12:50 05.11.2022
99 табсо
До коментар #97 от "стоян георгиев":
Тва нещо го повтараш от месец..не е лесно да си на апчета-преди ден лично смъркачо каза че в киев 80% е нарушено електроснабдяването,другите % от тока отадат у неговия бункер..херсон е празен,чека да доот бандерците и да го превземат,ама още ги нема..медведжак падна..ама зайчак ги спре.13:04 05.11.2022
100 Грешка
До коментар #10 от "Въпрос и не само":
Грешка - не "с Русия", а "с Путин"Има разлика, др. политагитатор.
13:31 05.11.2022
101 Не, не е
До коментар #43 от "Какви ги говориш":
Не, Украйна не е част от Русия.Украйна е независима държава, тавариш политагит.
13:34 05.11.2022
102 Зеленски
14:00 05.11.2022
103 Този коментар е премахнат от модератор.
104 Този коментар е премахнат от модератор.