Украйна получи първата си доставка на системи за противовъздушна отбрана NASAMS и Apside. Това обяви министърът на отбраната на страната Алексий Резников, предава Reuters.
"Ще продължим да сваляме атакуващите ни вражески цели. Благодарим на нашите партньори: Норвегия, Испания и САЩ“, написа Резников в социалната мрежа "Туитър“.
В началото на месеца от Пентагона обявиха, че правителството на САЩ ще прехвърли осем системи за противовъздушна отбрана NASAMS в Украйна, като две от тях ще пристигнат в най-скоро време.
На свой ред говорителят на Министерството на отбраната на САЩ Сабрина Сингх заяви, че украински военни специалисти вече са включени в програмата за обучение за работа със системи за противовъздушна отбрана NASAMS, която ще бъде завършено в близко бъдеще, след което системите ще бъдат прехвърлени в Украйна.
Тема: Украйна
7 Ноември, 2022 17:25 3 023 39
В Украйна потвърдиха за първата доставка на NASAMS
Украйна получи първата си доставка на системи за противовъздушна отбрана NASAMS и Apside, потвърди министърът на отбраната на страната Алексий Резников
Снимка: БГНЕС
Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 32 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Путин в шок
А рашките изчерпали оръжията, няма да има с какво да се защитят.
Коментиран от #10
17:26 07.11.2022
2 Кръпката
Коментиран от #20
17:27 07.11.2022
3 Примати
Коментиран от #29
17:27 07.11.2022
4 парасюк
17:27 07.11.2022
5 Атлантическа решимост
Коментиран от #11, #13, #15
17:28 07.11.2022
6 Майката на костов
Коментиран от #12
17:28 07.11.2022
7 Русофил
Коментиран от #38
17:28 07.11.2022
8 високо кръвно
17:31 07.11.2022
9 ГЕИКО
17:32 07.11.2022
10 Калпазанин
До коментар #1 от "Путин в шок":
Не думай, ама няма ток трудно е без ток и топла вода, сега вече до нова година укрите ще са в москва17:32 07.11.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 оня с коня
До коментар #6 от "Майката на костов":
Вярно че на руснаците са им свършили ракетите,но НА ИРАН не са и доставката им за Русия е уговорена .Затова и Русия се отказа да блокира Зърнения коридор - за да й Разреши Запада да изнася свободно Зърното и Торовете си,щото с парите трябва да плати Ирансото оръжие.Колкото до обучението на Украинци за Ракетчици на Амер. ПВО-Ракети - ще стане за Нула време,понеже всичко е Автоматизирано.Коментиран от #30
17:35 07.11.2022
13 Рошко
До коментар #5 от "Атлантическа решимост":
Тя беше втора ядрена сила, кой ги нскара навремето да си ги разглоби питам аз и отговор не искам имаха си и два ту-154 бели лебеди и тях ги нарвзаха под зоркия поглед на кого, пилотите даже плачеха17:35 07.11.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 ами
До коментар #5 от "Атлантическа решимост":
да и като ги продадат на руснаците ще изкарат доста пари17:37 07.11.2022
16 ДрБр
Коментиран от #26
17:37 07.11.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Още желязо за
17:43 07.11.2022
19 Делю Хайдутин
17:43 07.11.2022
20 гост
До коментар #2 от "Кръпката":
Няма ли да вденете най-после , че уморявате хората от смях само с тия простотии !!! Тва да не са ви руските боклуци , дето се продават под път и над път !! Най-малкото всяка машина от тези струва няколко милиона долара , а не рубли и естествено има черна кутия , която дава местоположението и в реално време !! Кой идиот си въобразява , че НАТО не знае всяка секунда какво става с тях е по-захлупен от кон с капаци !! Само си умират от смях в Пентагона като Кокошенков обявява за унищожени 2-3 пъти повече , отколкото са доставени !! Ще ги видиш след победата на Украйна живи и здрави на парада !!17:46 07.11.2022
21 мдааа
КОЙТО ИСКА МИР – НЕ ПРАЩА ОРЪЖИЕ!!!
БЕЗБОЖНИЦИ!!!
А най добрата и благородна миротворна помощ за Окрайна е изпращане на бели знаменца за спиране на тази братоубийствена война.
Помощ е да помогнеш да спреш войната или при пожар да изгасиш огъня!
През средновековието в повечето случаи са събирали пари и са откупвали града или са предавали съответният политик и са си запазвали имота и живота.
А най добре беше тия дето му дърпат конците на зеленото ГНОМЧЕ да бяха го посъветвали за по малко жертви и разруха да направи най доброто да спре военните действия и НЕ съпротива, а да отиде на безусловна КАПИТУЛАЦИЯ, ПРЕГОВОРИ и МИР!
А иначе „ДА БИ МИРНО СЕДЯЛО, НЕ БИ ЧУДО ВИДЯЛО" … казва народа!!!
Коментиран от #22, #33, #36
17:50 07.11.2022
22 Никакви такива
До коментар #21 от "мдааа":
Помощ е да натикаш агресора в дупката, от която е изпълзял.Коментиран от #23
17:55 07.11.2022
23 мдааа
До коментар #22 от "Никакви такива":
Е да де, ама кат не можеш ще ядеш повече и по голям пердах.... а кому е нужно това!!!А и най важното ядове берат сичките европейци... за това почнаха масони протести в Чехия, Англия, Германия, Италия, а зимата още не е дошла какво ли ще бъде след два три месеца!!!
Коментиран от #25
18:01 07.11.2022
24 Ами
Да вземе само 170-те оборски подложки...
18:06 07.11.2022
25 Каквото такова
До коментар #23 от "мдааа":
И гитлер се е костоперил като Путин днес, но е завършил подобаващо.Коментиран от #35
18:06 07.11.2022
26 Така де...
До коментар #16 от "ДрБр":
За бъдещите свалени руски (ирански, че руските вече са кът) ракети и дронове говориш, нали?Коментиран от #37
18:08 07.11.2022
27 И това
До коментар #14 от "Обява:":
радвалите? Русия няма интерес да използва ядрено оръжие близо до собствените си граници. Това разполагане не помага и на Европа, защото и тя ще загине ако това оръжие се задейства. А ти се радвай.18:09 07.11.2022
28 Дилър
18:25 07.11.2022
29 Ха ха ха ха ха
До коментар #3 от "Примати":
Великани без ток и вода.18:29 07.11.2022
30 Ха че
До коментар #12 от "оня с коня":
Русия има пари сега бол. Запада й плати газта на куп за месеци напред. ЕС успя да напълни хранилищата с евтина руска газ преди да им думнат тръбите18:35 07.11.2022
31 а ъъъ
18:37 07.11.2022
32 Пешо
18:40 07.11.2022
33 Гешо
До коментар #21 от "мдааа":
Всичко тръгва от Хънти син Бай дъно.Разгледайте историята му в нета и всичко е от ясно по ясно.18:45 07.11.2022
34 Гражданин
19:07 07.11.2022
35 Гражданин
До коментар #25 от "Каквото такова":
Няма диктатор, който да е свършил като щастлив пенсионер! Смърт на болшевизма!19:08 07.11.2022
36 Гражданин
До коментар #21 от "мдааа":
Смърт на болшевиките!19:09 07.11.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 ОШипка радефф
08:18 08.11.2022