Тази нощ в няколко украински града едновременно беше обявена тревога за въздушна опасност. Украинските агенции съобщават по-конкретно за удари във Виница, където са регистрирани експлозии.
Ръководителят на областната администрация Сергей Борзов съобщи в социалните мрежи, че "един от обектите на критичната инфраструктура във Виницка област е бил ударен". Той не уточнява за кой обект става въпрос, както и какви са пораженията и последствията.

Според Борзов при нападението няма жертви.
Оперативното командване "Юг" на украинските въоръжени сили, в чиято зона на отговорност попада Херсонска област, публикува вчера късно вечерта обобщение на ситуацията на фронта. Както обикновено се случва по време на активни операции, украинските военни са изключително пестеливи по отношение на случващото се, но правят някои изявления за напредъка на офанзивата.
Според украинските въоръжени сили "врагът продължава да маневрира, за да придвижва части и техника между двата бряга на река Днепър", а също така "изгражда отбранителни линии на левия бряг и обстрелва нашите позиции на десния бряг".
В петък вечерта се появиха многобройни съобщения от украински и руски източници за ракетни и артилерийски удари от страна на украинската армия по руската армия, която се опитва да премине река Днепър, включително край Херсон и Нова Каховка. Тази информация все още не е потвърдена от официални източници.
Информацията от украинските сили е, че руснаците ги атакуват с безпилотни самолети тип "Лансет" по позициите им в района на Берислав, на десния бряг на Днепър, срещу Каховка.
Източник: News.bg

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Пето,///,лъчка
Коментиран от #8
09:02 11.11.2022
2 Последния Софиянец
Коментиран от #10, #13, #19
09:04 11.11.2022
3 Пич
09:05 11.11.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Кики
До коментар #5 от "Някоя си":
И аз подозирах същото09:19 11.11.2022
7 Солей
Коментиран от #17
09:23 11.11.2022
8 стоян георгиев
До коментар #1 от "Пето,///,лъчка":
Поне като тролиш едно и също си поправи правописните грешки, ахахах09:24 11.11.2022
9 !!!?
Коментиран от #18
09:26 11.11.2022
10 НЕ БЕ ШЕФЕ,
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Имат замразени у фризеро09:26 11.11.2022
11 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
09:28 11.11.2022
12 Хаха
Коментиран от #15
09:29 11.11.2022
13 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
не тези не са "Крилати",тези са ХвЪРКОВАТИ...........Уцелили във виница,нужника на Тимофея.......09:31 11.11.2022
14 Лизач русовил
09:32 11.11.2022
15 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #12 от "Хаха":
ама си прозззз!!!!!!!09:32 11.11.2022
16 Даа
Коментиран от #20
09:34 11.11.2022
17 до гюрлюка
До коментар #7 от "Солей":
Предлагам да отидеш да се убедиш лично ! Така можеш и да влезеш в историята .09:34 11.11.2022
18 Ари,ва
До коментар #9 от "!!!?":
Херсон като не е украински, според тебе разбира се, защо им го връщат? Бягат от там като последните шубелии...09:36 11.11.2022
19 Има, има
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Има, ама от ония кривите ракети. Които освен големи градове, нищо друго не могат да уцелят. Непобедимая, могучая, алькохолная е станала за смях...09:38 11.11.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.