14 Ноември, 2022 20:40 795 16

ЕС наложи санкции на осем руснаци свързани с отравянето на Навални

  • русия-
  • ес-
  • санкции-
  • опозиционния политик-
  • алексей навални

ЕС санкционира още осем руснаци по обвинение, че са свързани с отравянето на опозиционния политик Алексей Навални

ЕС наложи санкции на осем руснаци свързани с отравянето на Навални  - 1
Снимка: Shutterstock

ЕС санкционира още осем руснаци по обвинение, че са свързани с отравянето на опозиционния политик Алексей Навални. Сред тях са високопоставени представители на Федералната служба за сигурност (ФСС) на Русия и експерти по химически оръжия, предаде Ройтерс.

"Що се отнася до случая "Навални", новите лица в санкционния списък включват сътрудници и висши служители на ФСС, както и руски експерти по химически оръжия", заяви Евросъюзът. Мерките предвиждат забрана за влизане в ЕС и запор на имуществото на лицата на територията на съюза.

По време на предизборна обиколка в Сибир през 2020 г. Навални според няколко европейски здравни институции бе отровен с нервнопаралитично вещество. Кремъл отрече да е замесен. Когато след няколкомесечно лечение в Германия Навални, най-изявеният критик на президента Владимир Путин, се завърна в Русия, той беше арестуван. Той изтърпява присъди общо от 11,5 години лишаване от свобода за измама, неуважение към съда и нарушаване на условията по гаранцията си. Навални отхвърля обвиненията като скалъпени с цел гласът му да бъде заглушен.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 6 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Наказват ги за

    3 3 Отговор
    зле свършена работа? Правилно!
  • 2 Наш бизнесмен също беше отровен!

    1 9 Отговор
    Но тук руските шпиони и диверсанти си влизат без проблем!
  • 3 Та откога

    9 0 Отговор
    на англичаните им викат руснаци?
  • 4 Руски шпион

    1 10 Отговор
    До сега в България руските диверсанти взривиха 9 военни обекта!

    Коментиран от #7, #8, #10

  • 5 Въпрос и не само

    7 0 Отговор
    Дали това не са лекари и медицинските сестри участвали в спасяването на същия ?

    Затрит навални е по-изгодно за западната пропаганда
  • 6 карамфила

    4 1 Отговор
    ХАХАХАХАХАХАХАХАХ,,,тия пенсионирани и проскубани акушерки на какво са,на халюциногенните гъби или чиста кока?
  • 7 Гост

    5 0 Отговор

    До коментар #4 от "Руски шпион":

    Остават още 697 обекта за взривяване,когато ги взривят пак пиши.
  • 8 Въпрос и не само

    9 0 Отговор

    До коментар #4 от "Руски шпион":

    Когато говореха,че Великобритания има пръст за взрива на СП-1 и СП-2 искате доказателства !

    А къде са доказателствата, че това е извършено от руските диверсанти ?
  • 9 Да, бе

    6 1 Отговор
    Осем души тровят един мишок... Това само цру може да го измисли, никой няма повече фентъзи в главата.
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Урюрвкос

    2 0 Отговор
    освен в медиите никъде няма информация за отравянето на Навални. От какво е лекуван, какви епикризи са му поставили и медицинската карта са лична информация на частно лице което е забранило достъп до тях. Имаше една единствена публикация в специализираното медицинско списание The Lancet със количествени показатели на извършени стандартни процедури който нищо особенно не индицират. Класическа фейк акция със съмнителен резултат, пациента е жив и здрав на издръжка на руския данъкоплатец.
  • 12 Ксаниба

    1 0 Отговор
    тоя шовинист-русофоб!!!! Що бе бега в некой оркаински бункер, сега нямаше да е амо отровеб, но и предозирал!!!
  • 13 БАРС

    2 1 Отговор
    Нищо вярно няма в това !Да се върнем 14 або 13 години назад англичаните отровиха тогавъшният президент
    Ющинко а веднага набедиха Русия.А работата беше че Ющенко трябваше още тогава да се скара с Рашките а той подписа някои договори за газа и т.н. Та Ющинко Суакашвили Навални Та тая дето се упита в Беплорусия все теса възпитаници на МИ-6 подготвяни именно да бонтуват народите които подкрепят Русия и самата Русия .Та ющенко не изпълни тяхните желания на 100% изпълни но много малко та с отравянето го сплашиха просто и да му сидят пъпките за цял живот та да не забравя то що не изпълнил на Англичаните.А Суакашвили за това и го тикнаха в затвора и Навални е същата участ.Но другият Зеленски де го чака същата участ ако не смърт ако спре войната Англичани и американци не искат тя да спре
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 екзестенциален въпрос

    1 0 Отговор
    Ам сега , когато Навални е изцяло под руски контрол в наказателна колония , никой не го отрови?
  • 16 Ксаниба

    0 0 Отговор
    Ма умрел ли??
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания