Русия не може да си представи участие в публични преговори с Украйна. Това заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от "Ройтерс".
Той обвини Киев в изместване на позициите по отношение на евентуални мирни преговори и призова Вашингтон да тласне украинската страна към дипломация.
Песков посочи, че Съединените щати могат да вземат предвид опасенията на Русия и да насърчат Киев да се върне на масата за преговори, ако иска.
Той подчерта, че Украйна е променила позицията си относно това дали изобщо иска да преговаря с Москва няколко пъти в хода на деветмесечния конфликт и не може да се разчита на нея.
Песков увери и че никой руски представител не обмисля използването на ядрени оръжия.
Вчера генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че войната между Русия и Украйна трябва да приключи с мирни преговори.
В Киев обаче отхвърлят подобен подход, тъй като смятат, че спирането на военните действия и започването на мирни преговори ще доведе до замразяване на конфликта, което ще обезсмисли последните успехи на украинските войски, ще определи нова демаркационна линия и ще даде на Русия необходимите отсрочка, за да възстанови боеспособността си и да повтори нахлуването от нови граници.
Украинският президент Володимир Зеленски настоява, че преговорите с Москва са възможни само след като всички руски войски напуснат напълно окупираните територии.
Русия и Украйна проведоха няколко кръга преговори в Беларус и Турция в началото на войната, която сега наближава края на деветия си месец, като Зеленски многократно призоваваше за лична среща с Путин - нещо, което Кремъл отхвърляше.
Преговорите забуксуваха, след като последната среща на делегациите, проведена в Истанбул през март, не даде резултат.
Русия обаче поднови призивите за преговори, след като започна да губи позиции от украинската контраофанзива на изток и юг през септември.
Руският президент Владимир Путин и други руски официални лица многократно са заявявали, че Съединените щати пречат на Украйна да участва в мирни преговори, в които няколко страни предложиха да посредничат.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Рософил
Коментиран от #5, #10
15:18 17.11.2022
2 Теле
15:18 17.11.2022
3 Петър
15:20 17.11.2022
4 Хммм
15:20 17.11.2022
5 Параатлантик
До коментар #1 от "Рософил":
В.В ги жали прекалено укронацитата. Трябва с по-твърда ръка.15:20 17.11.2022
6 Гого
Коментиран от #11
15:21 17.11.2022
7 Йенс
15:21 17.11.2022
8 Професора
15:21 17.11.2022
9 Сатана Z
Z
15:22 17.11.2022
10 Асен
До коментар #1 от "Рософил":
Искаше да кажеш: колкото по-скоро Русия се изтегли от една суверенна държава която нападна като агресор, толкова по-добре за всички нормални хора... естествено за путинофилите това не би било добре:))Коментиран от #15, #17, #33
15:23 17.11.2022
11 цецуИбоци
До коментар #6 от "Гого":
мани, осакатиха двама, още им плащаме обезщетенията договорени от цецко и боцко.15:23 17.11.2022
12 аха
15:25 17.11.2022
13 Клоуни,сър
Коментиран от #20
15:29 17.11.2022
14 Шопо
Коментиран от #29
15:29 17.11.2022
15 Рософил
До коментар #10 от "Асен":
Украйна провеждаше геноцид срещу собственото си население. Това трябваше да бъде спряно.Коментиран от #31
15:31 17.11.2022
16 С руските терористи не се преговаря !
Можем да си отворим устата!
Коментиран от #27
15:32 17.11.2022
17 Хммм
До коментар #10 от "Асен":
Асенчо, в края на септември месец Папата (Папа Франциск) каза, че войната в Украйна не е между Русия и Украйна, а световна. Точно така се изрази "световна"! Също през есента премиера на Унгария пред немска медия каза, че войната не е между Русия и Украйна! Пак някъде през есента премиера на Индия говори пред тяхна си медия и казва, че войната не е между Русия и Украйна! Дали те са глупаци и не разбират? Дали ти имаш по голяма информация за случващото се в Украйна от Ватикана?Коментиран от #18
15:32 17.11.2022
18 Асенчо
До коментар #17 от "Хммм":
Със сигурност има повече инфо от тебеКоментиран от #23
15:34 17.11.2022
19 Капрал Хаймерсченко
15:34 17.11.2022
20 Всушанки
До коментар #13 от "Клоуни,сър":
Искаш да кажеш Всушанки. По Западна статистика - 9 към 1 в полза на Всушанки, хвръкнали и млъкнали. Чети западни независими медии с участие на военни, ограмотявай се и не се излагай.15:36 17.11.2022
21 Като си върнем КРИМ
Володимир Зеленски, президент на Свободна Украйна.
Коментиран от #28
15:37 17.11.2022
22 Котка ученият
15:40 17.11.2022
23 Хммм
До коментар #18 от "Асенчо":
Питам не от мен, а от Ватикана, от Индия и Унгария? Ти казваш, че си по информиран от Ватикана? По информиран от премиера на Индия? На Унгария?Коментиран от #30
15:43 17.11.2022
24 ФакЪт
15:55 17.11.2022
25 Запознат
Еми след загубата на дипломатическата сцена след срещата Г-20 е нормално.
16:12 17.11.2022
26 Винету
16:34 17.11.2022
27 Този коментар е премахнат от модератор.
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Хаха
До коментар #14 от "Шопо":
И сигурно у шопско казват че Москва на дъното е хитър тактически ход на великото джудже....16:38 17.11.2022
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 А рушляка
До коментар #15 от "Рософил":
От самото си създаване е обрекъл народа си на мизерия и глад , за сметка на една шепа алчни идиоти . И това трябва да бъде спряно16:47 17.11.2022
32 Тити
Коментиран от #34
17:12 17.11.2022
33 Боклук
До коментар #10 от "Асен":
Когато НАТО се изтегли от България и Американците върнат на Българската армия 4те военни бази ,които ползват без пари като нашественици,тогава и България ще стане независима държава без окупационни войски на територията и.17:59 17.11.2022
34 Червена Армия
До коментар #32 от "Тити":
Кви преговори бе? С нацисти не се преговаря.Нацистите се унищожават.Русия е казала какви са исканията и.18:02 17.11.2022
35 ВИЦ
На кой телефон........
Чука ти на вратата.....
19:42 17.11.2022