Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви тази нощ, че ситуацията на фронта остава тежка, като руските сили опитват настъпление в Донбас и към Харков, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
В редовното си видео обръщение към нацията той съобщи, че "въпреки крайно тежките си загуби окупаторите все още се опитват да напреднат в Донецката област, да превземат територия в Луганската област, да настъпят към Харков и планират нещо на юг".
Двете източни украински области Донецка и Луганска, които образуват т.нар.Донбас, са от месеци арена на ожесточени боеве между руските и украинските сили.
Поставете оценка:
Оценка 2 от 34 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 007
Коментиран от #20
06:09 30.11.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Последния Софиянец
06:19 30.11.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Артилерист
06:23 30.11.2022
14 Бонев
Коментиран от #31
06:25 30.11.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Няма такава държава
06:32 30.11.2022
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 В Укрия
До коментар #8 от "007":
Тече пета мобилизация, няма хора, няма himars... Няма победи, нещо изродът смени тона. Сега ще ядат голям бой укрите...Коментиран от #45
06:35 30.11.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 РЕАЛИСТ
06:37 30.11.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Осакатишвили
06:42 30.11.2022
25 Тра ла ла
06:44 30.11.2022
26 Запознати
06:46 30.11.2022
27 ЦарВул
06:53 30.11.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Този коментар е премахнат от модератор.
30 Не ОПИТВАТ,
07:02 30.11.2022
31 Мишел
До коментар #14 от "Бонев":
Грешиш. Жертви има и от двете страни, в съотношение 1:7. Такова е и съотношението между броя на мобилизациите.Коментиран от #46
07:04 30.11.2022
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Камион
До коментар #9 от "украинче,ранобудно":
Колкото пари и да пратят в Украина ще ги изхарчат/краднат.Без военна техника, ток, храна и много ослабена армия Украинците трябва да почват да се усещат.
Още не са казали на роднините им колко войничета Украински са мъртви. Повечето ги пишат изчезнали или ваобще не съобщават. Украинската пропаганда все още играе онази бита карта като обръща загубите наопаки и разказва комикси на целия свят, че жертвите са 12 000 на 85 000 в тяхна полза. Обаче е обратното. Понеже когато имаш тотално превъзходство във въздуха пво+самолети няма как да ти правят подобни загуби. Затова всичко което се печата/пише в Украина и на Запад е доста съмнително.
Коментиран от #38
07:33 30.11.2022
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 ами
Коментиран от #50
07:35 30.11.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Хахахаха
07:37 30.11.2022
38 ами
До коментар #33 от "Камион":
зеления, кулебата, подоляка и другите съветници трябва да си покажат банковите сметкиКоментиран от #49
07:38 30.11.2022
39 ГРАД КОЗЛОДУЙ
Коментиран от #48
07:43 30.11.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 123455
07:49 30.11.2022
42 ГРАД КОЗЛОДУЙ
Коментиран от #47
07:53 30.11.2022
43 Българин
08:06 30.11.2022
44 Много
08:09 30.11.2022
45 Надали
До коментар #20 от "В Укрия":
Според техните сайтове тече девета мобилизация08:13 30.11.2022
46 Не бе
До коментар #31 от "Мишел":
Това е ирония към Факти08:15 30.11.2022
47 С АГРЕСОР НЕ СЕ ПРЕГОВАРЯ
До коментар #42 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
ТОЙ са ТРЕПЕ08:15 30.11.2022
48 НИКАКВИ ПРЕГОВОРИ
До коментар #39 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
С путиновите пълчища...требе да се бият по канчето....08:17 30.11.2022
49 ПУТИН, ПЕСКОЕ И МЕДВЕДЕВ
До коментар #38 от "ами":
Също да си покажат банковите сметки....Коментиран от #56
08:20 30.11.2022
50 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #35 от "ами":
Сега ще превземат Сватово,а после мелитопол и накрая мариупол.това са последващите им ходове.Сватово би трябвало да падне до февруари 23г.В началото на лято 23г ще падне и мелитопол!Обяснявам за над 30път!!!!!!!ВСУ се Ръководи от Изкуствен Интелект.Изкуственият интелект се опитва да постигне целта с най малко ЖЕРТВИ И от ДВЕТЕ СТРАНИ,ГАнчооо!НЕЩО,да не си разбрал!Коментиран от #53
09:18 30.11.2022
51 кога ще свърши тази фаза на спецопа?
Коментиран от #52
09:22 30.11.2022
52 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #51 от "кога ще свърши тази фаза на спецопа?":
Руснаците,като прасовикин има хиляди.това е същото като да се попита кой ще стане премиер в бг....Войната ще спре след като падне Мариупол и се върне при украинците.Тогава ще се зададе сакралния въпрос:ОТИ,Защо бе всичко това.....Тези въпроси ще се задават към края на есента 23г.Коментиран от #54
09:29 30.11.2022
53 Дълбоко проникващ
До коментар #50 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Добро утро,добри ми господине и още по здрави.Дълбокият изкуствен интелект,дълбоко прониква.09:29 30.11.2022
54 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #52 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Пак променяте написаното и ядете букви променяте букви.....Имате някакъв некадърен автоматичен коректор!!!09:31 30.11.2022
55 Не пожела прекратяване
10:25 30.11.2022
56 Тя Европа
До коментар #49 от "ПУТИН, ПЕСКОЕ И МЕДВЕДЕВ":
на Русия пари праща ли, че да се отчитат14:16 30.11.2022
57 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
15:13 30.11.2022