Русия се стреми да превърне войната в Украйна в дълга военна конфронтация и обучава нови дивизии на територията на съседен Беларус. Това заяви висш украински военен, цитиран от "Ройтерс".
Бригаден генерал Олексий Громов обаче уточни на брифинг, че въпреки обучението в Беларус, вероятността военна операция да бъде започната от беларуска територия остава ниска.
Кремъл се стреми да превърне конфликта в продължителна въоръжена конфронтация, отбеляза той.
Громов не разкри каква може да е целта на Кремъл с удължаването на вече близо 10-месечната война.

Украински официални представители предполагат, че Кремъл отчаяно се опитва да постигне победи, за да задържи на своя страна руската общественост, след като претърпя поредица от военни неуспехи, включително отстъпление от южния град Херсон, който беше окупиран още в началото на войната.
"Врагът обстрелва Херсон, опитвайки се да се преструва, че е активен на север. Те пълзят като зомбита към нашите позиции в (източния град) Бахмут, оказвайки натиск в южната част на Донецка област", написа в "Телеграм" Андрий Йермак, началник на кабинета на украинския президент.
"Те разбират, че ако сега не разтегнат фронта, зимата ще бъде катастрофа за тях", допълва той.
Военни анализатори предупреждават, че може да настъпи зимна безизходица, въпреки че ожесточените боеве продължават, особено в Донецка област в Източна Украйна, където руските сили се опитват да превземат град Бахмут.
По-рано тази седмица украинският президент Володимир Зеленски призова Русия да изтегли войските си до Коледа като първа стъпка към мирно споразумение след близо десет месеца война.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков обаче отхвърли предложението, заявявайки, че няма да бъде постигнат мир с Киев, докато Зеленски не приеме новите реалности, а именно руския контрол над четирите украински области, които Москва анексира през септември след "референдумите", заклеймени като принудителни и незаконни от Киев, Запада и повечето държави в ООН.
Той посочи и че Русия не е получила никакво предложение от Киев за "коледно прекратяване на огъня" в Украйна и боевете ще продължат през зимата.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 БгТопИдиот
15:12 15.12.2022
2 Путин
Коментиран от #63
15:13 15.12.2022
3 Софиянец
15:14 15.12.2022
4 Бесен- _Язовец
15:14 15.12.2022
5 Делю Хайдутин
15:14 15.12.2022
6 Укрите
15:15 15.12.2022
7 От плажа
15:15 15.12.2022
8 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
Zaварява люковете а танковете❗
А душата 🤔
Коментиран от #15
15:15 15.12.2022
9 Олена 🇺🇦
15:15 15.12.2022
10 123
15:15 15.12.2022
11 Истина
Коментиран от #16, #26, #67
15:16 15.12.2022
12 Дякон Унуфрий Араллампиев
15:16 15.12.2022
13 стоян гроргиев
15:16 15.12.2022
14 Бесен - _Язовец
15:17 15.12.2022
15 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
До коментар #8 от "🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️":
Защото танка и със заварен люк може да обърне дулото на запад❗15:17 15.12.2022
16 Истината
До коментар #11 от "Истина":
Стотици укрита лежат в калта и снега, танковете минават през тях, като през паднали дървета!15:17 15.12.2022
17 стоян георгиев
15:18 15.12.2022
18 Горе на черешата
А кой стои без ток, вода и парно? Смешници. Голям бой ядат и бягат като бити п....си, но устите им не млъкват. Личи си кой е отчаян.
15:19 15.12.2022
19 Окраин4ев
15:20 15.12.2022
20 Полски тракторист
15:20 15.12.2022
21 Урсула
15:21 15.12.2022
22 Дзверцов
15:23 15.12.2022
23 ТероРуЗЗия
15:24 15.12.2022
24 Груьо
15:28 15.12.2022
25 Дякон Унуфрий Араллампиев
Коментиран от #30
15:30 15.12.2022
26 Сложи очила, бе
До коментар #11 от "Истина":
И аз вярвам на това което виждам.Вярвам и на западните генерали, които говорят за безумните загуби на укрите. Вярвам и на украинците на фронта, които заснимат и благославят зеления 🤡. Гледай всичко . Вярвам и на клиповете със заварени люкове и украинците вътре, викащи SOS и молещи да се предадат на руснаците. На други укри заснели се и казващи на зелето че е клоун и предпочитат да се предадат, отколкото да мрат за нег. Гледай, гледай ХУБАВО.15:30 15.12.2022
27 Тахумба
15:31 15.12.2022
28 Раша изгуби
15:31 15.12.2022
29 Русофил
реална помощ само от Иран и Северна Корея. Срещу нас е производството на технологичния
свят. Ако решат - загубени сме.
15:39 15.12.2022
30 Дякон Унуфрий Араллампиев
До коментар #25 от "Дякон Унуфрий Араллампиев":
Пример След обстрел със система град някакви си ранени При такъв обстрел трябва да го няма батальон Имате ли представа каква сила е това15:41 15.12.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Смърт на укрофашистите
Коментиран от #33, #52
15:53 15.12.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 По- скоро българското население....
До коментар #33 от "До варна и до софия?":
....имаме нужда от силна руска защита срещу вас болни соросоиди и фашисти преди краварите да сте затрили и последния българинКоментиран от #36
16:06 15.12.2022
35 След като меркелица си призна, че
16:09 15.12.2022
36 Имате нужда от един голем Х
До коментар #34 от "По- скоро българското население....":
Що да имате нужда бе, ръцете къде са ви?Опа, забравих повечето комуноиди сте един оръфани дъртаци, дето вече и внуците не ви поглеждат и мразите света, затова искате да си върнете ткзста, заводи, доноси, манифестации и тн глупости от младостта ви.
Е НЕМА ДА ДА СТАНЕ ;)
Аз съм на 39, имам малко дете и ще се боря с всички сили против желанието ви да ни "дадете" на руснаците.
А фашист, нацист и тн ще наричаш сина си, разбра ли бе! Невъзпитан нафталин.
Коментиран от #41, #46, #50
16:11 15.12.2022
37 Мишел
Русия подготвя настъпателна зимна кампания в Украйна и е решена да побеждава на фронта..
Украйна и НатО се готвят за зимна пауза в боевете, с надеждата да си поемат дъх и да обучат нови мобилизирани.
Русия има растяща стратегическа инициатива и това ще реши изхода на зимната кампания. Падането на Артьомовск/Бахмут ще изпрати ВСУ и НатО в нокдаун.
Коментиран от #47
16:15 15.12.2022
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Чоко.
До коментар #36 от "Имате нужда от един голем Х":
Много си обяснителен ,друже!.Никой няма да те подарява ,млади татко .Спокойно.!16:27 15.12.2022
42 Този коментар е премахнат от модератор.
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 ДДРОнег
16:37 15.12.2022
46 Евро джендър.
До коментар #36 от "Имате нужда от един голем Х":
Пази детенцето ,за да не стане разглезено джендъррче!.Коментиран от #48, #49
16:38 15.12.2022
47 Българин
До коментар #37 от "Мишел":
Мишеле ти си се объркал.Украинците имат 9 бронетанкови корпуса които,чакат да замръзне земята .Там в момента е безпътица тая кал забави и Хитлер. .А помниш ли как освободиха Харковска облст.После Херсонска,Коментиран от #56, #60
16:39 15.12.2022
48 Българин
До коментар #46 от "Евро джендър.":
Пази го и да не стане ватенка пияница.Коментиран от #51
16:40 15.12.2022
49 Този коментар е премахнат от модератор.
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Дърт пее.раз.
До коментар #48 от "Българин":
Да ,по добре ,да е малък джендър ,и после добър гражданин. Пеееразз.биполюс!Коментиран от #53
16:42 15.12.2022
52 Българин
До коментар #32 от "Смърт на укрофашистите":
Да живее др Путин истинския демократ дето си гласува да е вечен диктатор.Народа му живее добре излизаш извън Масква и се чудиш дали не си в 18 век.Малка група олигарси лапат парата в селата ходят в кал и нямат газ,там дето извира изобщо мечтаИскам 16 та република16:45 15.12.2022
53 Българин
До коментар #51 от "Дърт пее.раз.":
Джендърството е по желание ,щом те влече,няма кой да те спре16:46 15.12.2022
54 мучо
16:58 15.12.2022
55 По какво ше познаеш дрът комуняга
На рашистите тва им е в главАта ДЖЕНДЪРИ. Не е важно, че Лукойл не плаща данъци, че газпром ни дра години наред, че сме 100% енергийно зависими от Расия, тия неща не са важни. Важен ви е скапания джендър, който ви е окрал съдраните джобове.
Коментиран от #59, #66
17:03 15.12.2022
56 Дякон Унуфрий Араллампиев
До коментар #47 от "Българин":
Това са горе долу хиляда танка И къде по напред С тези бройки без производство накъде17:04 15.12.2022
57 Зимен отстрел
Коментиран от #68
17:20 15.12.2022
58 Госあ
Коментиран от #65
17:21 15.12.2022
59 Госあ
До коментар #55 от "По какво ше познаеш дрът комуняга":
Не се притеснявай планктон, Лукойл най вероятно ще затвори и пак че берете железо за скрап. Треа да се радваш на живота. Пусни си доко, доко или Васко трътката и си свиркай17:23 15.12.2022
60 ти си забравил
До коментар #47 от "Българин":
Какво освобождаване, а по-полека, все още помним какво се случи. Руснака се изтегли сам, защото прецениха, че не им трябват големи загуби в жива сила (както между другото, сега се случва около Бахмут - украинците се топят и не смогват да осигурят резерви). Твоите любимци украинците влезнаха и "освободиха" населените места, едва след изтеглянето на руснаците. Да не споменаваме, цирка при Херсон, където твоите смелчаги не вярваха, че няма войска и стояха като мишки цял ден без да смеят да влезат в града. Трябваше няколко пъти да чуят съобщенията на руското управление за успешното изтегляне, за да влязат. Хайде, по-полека с лъжите.17:45 15.12.2022
61 ЩАТСКИ СНАРЯДИ ПАДАТ В ДОНЕЦК
17:45 15.12.2022
62 ОБРЪЧА ОКОЛО ДОНЕЦК СА ЗАТЯГА
17:46 15.12.2022
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 знаеш го нали
Коментиран от #69
21:09 15.12.2022
65 да да
До коментар #58 от "Госあ":
Супер яко ще е. Пак ще гледам цели колони как ги разбиват. Аз обичам да гледам клипове от войната.21:10 15.12.2022
66 Моряка
До коментар #55 от "По какво ше познаеш дрът комуняга":
Ало,колега,да не би комунистите да подариха Лукойл на руснаците.Направи го Иван Костов,баш американския човек.Сам си знае срещу какво.Но той е умен и няма да се раздрънка.Макар че чрез подставени лица,като Славчо Христов,притежава половин България.00:16 16.12.2022
67 Купища
До коментар #11 от "Истина":
Трупове и дезинформация . Има , но не са руски .02:03 16.12.2022
68 Урсула
До коментар #57 от "Зимен отстрел":
питай . Тя знае бройките .02:15 16.12.2022
69 Двупосочна улица
До коментар #64 от "знаеш го нали":
Някои мразят руснаците ? Не стават по ли ...по болни ?02:36 16.12.2022
70 Украинските генерали
“ руските войски са 100% подготвени “ общо 500, 000 вкл в Беларусия .
Резерви 1.2-1.5 милиона . “Как мислите , какво е настроението на нашите резервисти
ако те , жените , майките и децата им стоят на тъмно и студено ? “
Economist, Guardian
03:03 16.12.2022