Русия няма да използва биологични оръжия във войната в Украйна, каза днес високопоставен руски дипломат на пресконференция в Женева, цитиран от Франс прес.
Константин Воронцов, заместник-директор на отдела за неразпространение и контрол на въоръженията на руското външно министерство, отхвърли опасенията, че Русия може да използва подобни оръжия.
"Това изобщо не е тема за разговор", каза той пред група журналисти.
Русия е "напълно и изцяло ангажирана със своите задължения", свързани с международни договори, които забраняват използването им.
"Ние нямаме програми във военната област, свързани с биологични оръжия", увери дипломатът и добави: "Всички наши дейности в биологичната област са изцяло за мирни цели и не повече от това".
Воронцов говори в кулоарите на срещата за преглед на Конвенцията за биологичните оръжия (КБО), който се провежда на всеки 5 години и който трябва да приключи днес след три седмици работа.
Конвенцията забранява разработването, производството и складирането на цялата тази категория оръжия за масово унищожение.
Отсъствието на механизъм за проверка обаче е нейната голяма слабост и спорен въпрос от две десетилетия.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 гост
Коментиран от #3
23:31 16.12.2022
2 007
Коментиран от #27
23:35 16.12.2022
3 Ако искаха
До коментар #1 от "гост":
Щяха отдавна да ползват каквото искат.Но до сега използват само "отдавна свършилите" ракети по ифраструктората.
Коментиран от #9
23:38 16.12.2022
4 Боруна Лом
Коментиран от #34
23:38 16.12.2022
5 Хохо Бохо
Спете спокойно, рашисти!
Коментиран от #12, #29
23:38 16.12.2022
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 мдаааа
23:40 16.12.2022
8 Госあ
23:44 16.12.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 РУСНАКА
Коментиран от #14
23:50 16.12.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 атомната боНба
Пък, и руснаците не заразяват. Това е приоритет на янките. Справка - Ковид.
23:51 16.12.2022
14 Сказки
До коментар #11 от "РУСНАКА":
Това бабушка ли ти го каза за лека нощКоментиран от #30
23:52 16.12.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Русофил
а само ни изнудват за всичко.
Коментиран от #31
23:56 16.12.2022
17 ТръНп
23:57 16.12.2022
18 Кирето
До коментар #9 от "Детски разсъждения":
Богати хора и могат където си искат да живеят, а не като теб да си екскурзианта и да цъкаш с език и да ти пресъхва устата от завист.Мизерник, който си мисли , че е европеец ЕС ни се подиграва и само ни заграбва парите да ги превърта през укрия.Безучастно гледат как ни ограбват управляващата върхушка.Коментиран от #22, #36
23:59 16.12.2022
19 КИТАЙЦИТЕ РАЗБИХА САЩ
Общ брой случаи
99,5 млн.
Общ брой смъртни случаи
1,09 млн.
Коментиран от #23
00:02 17.12.2022
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Кире ,
До коментар #18 от "Кирето":
Аз "цъках" с език и едно време в СССР , като гледах мужиците как се редяха на Виноводка , как ЗиЛ самосвал зареждаше магазина с пилета , как мажеха филии с вакса , как се държаха за дърветата , а милиционерите чакаха ... да продължавам ли ?00:06 17.12.2022
23 ТЕ КИТАЙЦИТЕ МОДНАХА ГРИПА И СЕГА
До коментар #19 от "КИТАЙЦИТЕ РАЗБИХА САЩ":
се крият в миша дупка а АМЕРИКАНЦИТЕ бяха ударени по въздха и 1000000 милион мортус а като ги ударят от под ВОДНИЦИТЕ КОЛКО ЩЕ СА МОРТУС00:10 17.12.2022
24 Аз вече
00:14 17.12.2022
25 СИРИЯ
00:18 17.12.2022
26 факти факти
че го направиха.
00:19 17.12.2022
27 008
До коментар #2 от "007":
За говедарите говориш нали?🤑🤑🤑🤑00:21 17.12.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 да бе
До коментар #5 от "Хохо Бохо":
На дегенерати не вярваме, историята го доказва - Хирошима и Нагасаки.Коментиран от #35
00:24 17.12.2022
30 фентъзи
До коментар #14 от "Сказки":
На теб трансформърите какво ти казват?00:31 17.12.2022
31 Либераст
До коментар #16 от "Русофил":
Да горе - долу е така муци и руснаците пуснаха атомни бомби в Япония 1945 г.!00:36 17.12.2022
32 Чидааааааа
00:52 17.12.2022
33 РУСНАК ДА СЕ НАРИЧАМ ПЪРВА РАДОСТ
01:02 17.12.2022
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Хохо Бохо
До коментар #29 от "да бе":
Значи те очаква Хирошима и Нагасаки.Защо се репчиш?
Путин ще ти види сметката.
Единственият ТИ шанс да оцелееш е, да МУ видим сметката първи...
Не ти ли харесва
01:29 17.12.2022
36 Кире ,
До коментар #18 от "Кирето":
Что случилось ?!! Отвечай02:00 17.12.2022
37 Вирус
02:00 17.12.2022
38 ТръНп
03:51 17.12.2022
39 Как
05:30 17.12.2022
40 гост
08:45 17.12.2022
41 Този коментар е премахнат от модератор.