13 Април, 2023 04:48 1 223 20

Джанет Йелън настоява за продължаване на помощта за Киев

  • джанет йелън-
  • сащ-
  • украйна-
  • помощ

Според американският министър на финансите тя трябва да е „значителна, предвидима и навременна“

Джанет Йелън настоява за продължаване на помощта за Киев - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Американският министър на финансите Джанет Йелън вчера призова за продължаване на значителната помощ за Украйна, която продължава да се бори с руската инвазия, и похвали украинските власти за съсредоточаването им върху доброто управление и борбата с корупцията, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.

Йелън, която през февруари направи изненадващо посещение в Киев, се изказа в началото на министерска среща, посветена на Украйна, в рамките на пролетните срещи на Международния валутен фонд, на които говориха също президентът на Украйна Володимир Зеленски и министър-председателя Денис Шмигал.

Подкрепата за Украйна е колективно усилие. Приветстваме усилията на нашите съюзници и партньори за осигуряване на значителна, предвидима и навременна помощ и призоваваме всички да продължим да го правим, каза Йелън.

В понеделник висш американски финансов служител каза, че през миналата година САЩ са предоставили на Украйна помощ за близо 50 милиарда долара, включително над 23 милиарда бюджетна подкрепа, за да може правителствените служби да продължат да функционират.

Йелън отбеляза, че правителството на президента Володимир Зеленски е осигурило стабилност за Украйна на фона на ужасяващата война на Русия, с възстановяваща се икономическа активност и предоставяне на ключови услуги.

Вашият ангажимент да гарантирате, че международната помощ се използва отговорно, е от съществено значение, каза още Йелън.

Управляващият директор на МВФ Кристалина Георгиева, която също посети Украйна, каза, че Украйна е извършила забележителна работа във възстановяването на унищожени от Русия енергийни съоръжения, като в същото време страната като цяло и бизнесът продължават да функционират.

Страната се представя забележително добре, поставена в най-опустошителни обстоятелства, каза Георгиева. И точно затова, украинците ѝ имат доверие, страната има и доверието на международната общност, каза Георгиева.


Поставете оценка:
Оценка 1.7 от 24 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Тото

    48 4 Отговор
    Трябва със закон да забранят на хора по възрастни от 60 години да участват във политиката!!!

    Коментиран от #10

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Жорето

    41 3 Отговор
    Смех ...едни се провикват стоп на парите, а след 20 мин. друг дай да дадем!!! Тук се публикуват удобните новини.
  • 4 Калпазанин

    33 2 Отговор
    Помолила е ротшилд за още една печатница за долари,
  • 5 Тая бабичка

    34 2 Отговор
    Що не дойде "да помага" в Бахмут и право в десетката? Да разбере, какво значи "помощ"!
  • 6 ти да видиш

    40 3 Отговор
    Абе,от къде ги копат тия деменции хамериканците?

    Коментиран от #7

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Ццц

    36 3 Отговор
    Президентът Алцхаймер явно е назначил всички останали му набори в Америка в правителството. И дупките, като поста министър на войната, е попълнил с различни представители на животинското царство. Целта е символична - общата възраст на правителството да е 10 пъти повече от историята на страната. За изненада този път се е справил добре със задачата и резултатът дори е двоен. Ако го преизберат, по естествени причини във второто правителство животните ще са повече.
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Хахаха, подлоги кремълски

    2 26 Отговор
    То щото бункерният плъх Путя или другарчето му Петрушинов са много млади...

    Коментиран от #18

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Ццц

    25 1 Отговор
    америка най-долната краварска измет
  • 14 Орка

    25 1 Отговор
    АБЕ АМЕРИКАНЦИТЕ ОТ ДЕ ГИ ВАДЯТ ТИЯ ПОЛОВИНАТА ОТ НЯКОЙ СТАРЧЕСКИ ДОМ А ДРУГАТА ПОЛОВИНА ОТ ПРИЮТ ЗА ЦВЕТНОКОЖИ БЕЗДОМНИЦИ
  • 15 НЯКОЙ

    16 0 Отговор
    тая дъртата като пламне трета световна ще вземе ли оръжие да се бие, то и малко трябва да се мисли
  • 16 Ляв плюс

    6 0 Отговор
    Йелън дали е стъпвала в американско гето?
  • 17 Сократ

    6 0 Отговор
    Тази бабичка наскоро предложи дълга на сащ да бъде вдигнат до 50 трилиона. Найс.
  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 русенец 2

    3 0 Отговор
    дърт грозен некролог
  • 20 Радио Ереван

    2 0 Отговор
    Лицето на човека е прозорец към душата.