"Историческо!": Тръмп сваля цените на лекарствата в САЩ с 30-80%

12 Май, 2025 04:10, обновена 12 Май, 2025 04:16 2 523 9

  • сащ-
  • тръмп-
  • цени-
  • лекарства

Очаква се днес президентът да подпише изпълнителна заповед

Президентът на САЩ Доналд Тръмп възнамерява да подпише в понеделник изпълнителна заповед, която ще намали цените на лекарствата в САЩ с 30-80%.

Той заяви това в „Truth Social“.

„С удоволствие обявявам, че в понеделник, 12 май, в Белия дом ще подпиша една от най-важните изпълнителни заповеди в историята на нашата страна. Цените на лекарствата ще бъдат намалени почти веднага с 30-80%“, написа той в неделя.

Тръмп подчерта, че от много години е бил обезпокоен от високата цена на лекарствата в Съединените щати. Той също така каза, че цените на фармацевтичните продукти в световен мащаб биха могли да се повишат, „за да се изравнят условията“ и „да се донесе справедливост в Америка“.


Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 24 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 така си е

    33 5 Отговор
    Уплашил се е,че Марешки щял да отваря аптеки там
  • 3 Коко

    21 6 Отговор
    И сега кВо? Ние да доплащаме лекарствата на американските бабички? Ехеее
  • 4 Ком

    6 4 Отговор
    С политически средства ще намали цените? Явно Дон Тръмпоне нарита и "пазарната икономика".
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 дядото

    9 6 Отговор
    поевтинеят ли там,по света ще се оскъпят
  • 7 Роко Сифреди

    8 6 Отговор
    Доколкото знам суровините за производство на лекарства идват от Китай, а Трампи им наложи "тарифи". Как с по-високи цени на суровини ще получи по-евтини лекарства? Или ще задължи производители и търговци да слагат по-малка надценка? Това означава социализъм.

    Коментиран от #9

  • 8 Последния Софиянец

    6 3 Отговор
    А в България ги дигат с толкова.
  • 9 ценообразуване

    5 5 Отговор

    До коментар #7 от "Роко Сифреди":

    В ценообразуването на лекарствата суровината е последното, най-малко перо. Най-скъпи са научната работа
    за измисляне на лекарството, клиничните изследванията, логистиката.

    Намаляването на цените е жест към застрахователния бизнес. Американският гражданин не плаща за изписаните му лекарства от джоба си.