Мъск изтри поста, в който твърдеше, че Тръмп е замесен в педофилската афера "Епстийн"

7 Юни, 2025 21:52, обновена 8 Юни, 2025 04:38 8 803 57

  • тръмп-
  • мъск-
  • скандал-
  • конфликт

Преди това президентът и вицето му Ванс заплашиха милиардера

Мъск изтри поста, в който твърдеше, че Тръмп е замесен в педофилската афера "Епстийн" - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Милиардерът Илон Мъск премахна от социалната мрежа „Екс“ поста си, в който твърдеше, че президентът Доналд Тръмп е замесен в аферата с бизнесмена Джефри Епстийн, обвинен в посегателства от сексуално естество над непълнолетни и самоубил се в затвора, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

Постът си Мъск беше публикувал в четвъртък в разгара на размяната му на остри реплики с Тръмп. В него той твърдеше, че в досиетата, касаещи аферата Епстийн, фигурирало и името на Тръмп и затова те не били разсекретени.

Други постове, написани или препоствани от Мъск, сред които и един призоваващ за импийчмънта на Тръмп, също вече не се виждат в акаунта му.

Същевременно в медиите продължават коментарите, че Мъск би могъл да основе нова политическа сила, която да се нарича “Американска партия“. Милиардерът организира онлайн допитване и в него участваха 6 милиона респоденти. 80 процента от тях са подкрепили идеята. Според Мъск към тази партия ще се присъединят 80 процента от американците, припомня "РАИ Нюз".

По-рано Доналд Тръмп заяви, че ще има "сериозни последствия", ако Илон Мъск финансира кандидати на Демократическата партия, които ще се изправят срещу републиканците, гласували за мащабния законопроект на президента за намаляване на данъците и разходите, предаде БНР.

В телефонно интервю за NBC News Тръмп отказа да каже какви ще са тези последствия и добави, че не е обсъждал дали да разследва Мъск.

Американският президент заяви, че отношенията му с милиардера-дарител са приключили.

Делото "Епстийн" все още съдържа неразсекретени документи, за които се предполага, че включват имената на влиятелни личности, замесени в мрежа за сексуална експлоатация. По-рано Тръмп е отричал да е бил на прочутия остров на Епстийн или в самолетите му, макар че името му е било свързвано с адресни книги и летателни списъци, за което има множество медийни публикации.

Епстийн почина в затвора през 2019 г., като официалната версия е самоубийство. Все още не са публикувани всички документи, свързани с делото, които се намират в Министерството на правосъдието на САЩ.

По-рано американският вицепрезидент Джей Ди Ванс заяви, че Илон Мъск допуска огромна грешка, като атакува президента Тръмп в поредица нападки в социалните мрежи. Наред с това в интервю след публичния спор между най-богатия човек на света и настоящия стопанин на Белия дом, вицепрезидентът се опита да омаловажи нападките на Мъск, като отбеляза, че те идват от емоционален човек, който се е раздразнил.

„Надявам се, че все пак Илон ще дойде на себе си. Може би сега не е възможно, защото той избухна така силно“, заяви Ванс. Коментарите на Ванс идват, след като редица републиканци през последните дни призоваха милиардера и президента, които преди месеци бяха близки съюзници, прекарващи значително време заедно, да поправят отношенията си.

„Вижте, това се случва на всеки. Аз самият съм действал дори по-ирационално от Илон Мъск през последните 24 часа“, заяви Ванс, цитиран от dariknews.bg.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 28 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Стенли

    50 15 Отговор
    Ами нищо друго не му остава на Мъск освен да отлита за Марс 😁

    Коментиран от #39

  • 2 Последния Софиянец

    42 9 Отговор
    Цирк в стил Първична сила и Разбиване в кеча.

    Коментиран от #21

  • 3 РЕАЛИСТ

    39 15 Отговор
    Илон Мъск започна да се държи, не като бизнесмен, а като политик. В негово лице вече се виждаше следващия кандидат за президент на републиканците. За това място се е наредил и Джей Ди Ванс. Борбата е жестока и удари под кръста са неизбежни. Мъск го изхвърлиха от Белия Дом. Тръмп му показа, кой кара влака.

    Коментиран от #28

  • 4 Перде Кириз

    26 32 Отговор
    Мъск има компромати уличаващи Бай Доньо в търговия с хора и ПЕ-ДО-ФИлия!
    Затова със вовка Путкина са зависими един от друг!! И двамата СТАРУХИ са у една лодка )))

    Коментиран от #14, #46

  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    11 17 Отговор
    Мъск е поискал руско гражданство

    Коментиран от #13

  • 7 Да бе , да ?! 😜

    23 4 Отговор

    До коментар #5 от "Българин 🇧🇬":

    В нашите очи ударите , които си разменят Мъск и Тръмп изглеждат свирепи и , че ще са врагове до смъртта си . НО ! Спомни си , че и двамата са "от стара коза ярета " и в живота си вече са се сблъсквали с такива удари . Американското задкулисие се радва преждевременно !
  • 8 Дух

    22 15 Отговор
    Демократите не са никакви демократи а абсолютни олигофрени нямат шанс за никакъв мандат и кандидат,по скоро
    Извратените ЛГБТ републиканци ще спечелят отново мандата през 2029 година и ще си сложат някой с големи топки и патка за президент ,а Тръмп ще бъде одъртял като мумия
  • 9 Междинните избори в САЩ са догодина

    21 21 Отговор
    Републиканците ако се водят по акъла на Бай ДОНЧО психара, ги очаква тотален погром и загуба на изборите !
    Изобщо нищо хубаво не очаква фашистката Хунта в кремля, при връщането на демократите на власт
  • 10 бил българин

    26 26 Отговор

    До коментар #5 от "Българин 🇧🇬":

    Защо путинофилите се правят на българи?Те са доказани българомразци.!

    Коментиран от #22

  • 11 РАДИО РЕКОРД

    32 5 Отговор
    Няма вечни Приятели а има Вечни Интереси
  • 12 РАДИО РЕКОРД

    34 5 Отговор
    Зад всяко голямо Богатство се крие престъпление
    Балзак👍
  • 13 И кво ?

    15 5 Отговор

    До коментар #6 от "К.О.Т.а.р.А.К 🐱":

    Кво ти пука ? Ти нали си с турско гражданство ?!
  • 14 Последния софиянец

    13 21 Отговор

    До коментар #4 от "Перде Кириз":

    В това Има логично обяснение защо бай ДОНЧО и Путин-ка си душат...задните части и са такива..."приятели"!
    Просто си знаят гнусните истории

    Коментиран от #16

  • 15 Хммм,

    21 7 Отговор
    Наскоро приключи със Зеленски, после с Путин, сега с Мъск и после накъде? Проблемите не са за да бъдат избягвани, а за д се решават! Още преди да встъпи в длъжност като президент обещаваше да сложи край на войната за 24 часа.

    Коментиран от #57

  • 16 Възраждане

    15 19 Отговор

    До коментар #14 от "Последния софиянец":

    Защо тогава копейките смятат за нормално да се опипват и целуват по коремчетата малките момченца и изпадат в еуфория когато Фюрера москалски го прави?!?
  • 17 Торосян-Тонев

    15 16 Отговор
    Този е най-страхливия, л2жлив и продажен Президент на САЩ. Надминава Горбачов.

    Коментиран от #19

  • 18 Генералът от ВВС на САЩ

    7 5 Отговор
    Алексус Гринкевич ще стане новият върховен главнокомандващ на НАТО в Европа. Кандидатурата му за този ключов пост беше одобрена от комитета на страните-членки на алианса. По-рано през деня номинацията на Гринкевич беше потвърдена от президента на САЩ Доналд Тръмп, пише GuildHall с позоваване на DW. Гринкевич ще замени генерал Кристофър Каволи на този пост. Очаква се официалното прехвърляне на правомощията да се осъществи през лятото. Върховният главнокомандващ на НАТО в Европа се смята за втората най-важна фигура в структурата на алианса след генералния секретар. Той отговаря за ръководенето на военни операции и мисии за планиране и има право да изисква необходимите сили от страните-членки на НАТО за изпълнение на политически одобрени задачи. Алексус Гринкевич има значителен военен опит. Той е служил като директор на операциите на Обединения комитет на началник-щабовете на САЩ и преди това е командвал военновъздушните сили на Обединените сили. В началото на кариерата си той служи като инструктор по полети, офицер по оръжията и изпитател за изтребителите F-16 Fighting Falcon и F-22 Raptor.

    Коментиран от #30

  • 19 Дякон Унуфрий Араллампиев

    8 5 Отговор

    До коментар #17 от "Торосян-Тонев":

    Горби НИКОЙ не може да го надмине Такова чудо не може да се повтори

    Коментиран от #56

  • 20 Свободен

    13 6 Отговор
    Американците постепенно започват да разбират, че трябва да гласуват за безлични политици! От тези нарциси или начинаещи диктатори ще имат много проблеми!
  • 21 Европатриот

    13 5 Отговор

    До коментар #2 от "Последния Софиянец":

    Или по-скоро развод в стил "Виличие"... Двамцата копират от генералисимус Марков и селския фараон...

    Коментиран от #49

  • 22 Свободен

    14 12 Отговор

    До коментар #10 от "бил българин":

    Путинофилите са просто некрофили с безнадежно провален живот!
    Жадуват за чуждо страдание!
  • 23 Корвит

    9 8 Отговор
    Перчемът главен герой в Мъпет шоу.
  • 24 директно от Ла Пас Боливия

    3 4 Отговор
    Сринаха цените на акциите някой си купиха на ниски цени после ги продадоха на редовни да има муцко за ракетки че му гърмят
  • 25 Морски

    13 11 Отговор
    С оранжавия е свършено! Мъск може да изчака 3 години и да го занули! Мноого пари са зад него, а това е важно в Америка!
  • 26 Диана

    6 5 Отговор
    Не е хубаво умни хора да се карат така... ТЕ имат достатъчно "ресурси" за да седнат и обсъдят проблемите, приемайки най-оптималният вариант накрая, вместо да се опитват да налагат мнението си... Според мен, Тръмп има нещо на ум, което не иска да споделя засега дори с Мъск и което представя решенията му в невярна светлина за очите на Мъск...
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Пръдлист

    20 3 Отговор

    До коментар #3 от "РЕАЛИСТ":

    Елин не е роден в УСА затова няма как да се кандидатира. Стига сте писали свободни съчинения ..питай гоогле

    Коментиран от #36

  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Кавала

    3 3 Отговор

    До коментар #18 от "Генералът от ВВС на САЩ":

    Каволи е ясен. Дано тоя да не като него.
    Лошото е че Тръмп не е известен с добро подбиране на хора.
  • 31 Нещо се пече

    1 2 Отговор
    Май ще правят нова партия с с Мъск. И Мъск ще я започне. Така ще се изчистят от РОНОвците
  • 32 Мдаа

    9 4 Отговор
    Единия луд, другия не по-малко.Парите са виновни.
  • 33 Възраждане

    2 2 Отговор

    До коментар #27 от "Слепото":

    Красота
  • 34 А какво

    7 5 Отговор
    става с Китай? Тръмп май сгъна ушите...
  • 35 Уса

    6 6 Отговор
    Нека Тръмп разкрие,как един никаквец от ЮАР днес е сред най-големите милиардери...Едва ли се дължи на печалбите от мотокарите
  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Пръчeв

    8 11 Отговор
    Мъск като умен човек разбра каква грешка е направил като финансира кампанията на тръмп! Далаверата му струва 100 млрд. долара! А личният бизнес на неадекватният тръмп е фалирал три пъти! Трябва да се приключи с тръмп, докато още не е фалирал и Америка!
  • 38 ГЛЕДАМЕ ЕДНА

    4 4 Отговор
    ТИПИЧНО АМЕРИКОБОЗА....!!
  • 39 Европеец

    6 5 Отговор

    До коментар #1 от "Стенли":

    Голяма демокрация това в Америка бе...... Ако мине в другия лагер ще има сериозни последствия...... И това го казва президента на така наречената уж най демократична държава...... Голяма демокрация няма що......
  • 40 Факт

    3 2 Отговор
    Мъск е нерелигиозен либерал, милиардер който се е създал сам, което го прави противник на бюрокрацията и скритата държава. Последното го сближава с Тръмп, стига да не накърнят интересите му, както и да не са накърнени интересите на други кръгово зад Тръмп.
  • 41 си дзън

    3 2 Отговор
    Дедо Дончо ще национализира Спейсекс под предлог национална сигурност.
    Един указ и готово.
  • 42 аааахахахааа

    5 2 Отговор
    Дончооооо, Дончо, га яде фафлите напреко ни рева! Сега що ривеш? Тоя напудрения като ти наливаше милиони в кампанията ти беше добре нали?

    Коментиран от #45

  • 43 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 44 демократ

    4 6 Отговор

    До коментар #36 от "РЕАЛИСТ":

    Роден е в Хавай щат на Сащ бе пдpcт руски на много оригинален ли се правиш бе ходи се изкъпи тъ пак.
  • 45 Напудрен

    2 2 Отговор

    До коментар #42 от "аааахахахааа":

    Колко сте елементарни.
    Мъск рева че ако не спечели Тръмп, с него е свършено.
    Знаеш ли за кампанията на Камала колко милирда бяха наляти???. И пак Тръмп спечели. Не всички се купуват с пари.
    Хората които бяха политически и с разбиранията на Мъск са същите като феновете на Тръмп и нямат нищо общо с такива като тебе.

    Коментиран от #50

  • 46 Пълни глупости

    4 2 Отговор

    До коментар #4 от "Перде Кириз":

    говориш.
    По повечето въпроси Мъск и Тръмп са на едно мнение.
    Различно от твоето и на дедо ти Сорос
  • 47 Анонимен

    1 5 Отговор
    Върни му парите и тогава сте приключили!
  • 48 РАЗБЕРЕТЕ

    2 3 Отговор
    Оранжевият клоун Тръмп е психопат и нарцис,тоест ХЛОПА МУ ДЪСКАТА. На кого не му е ясно още?
  • 49 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 50 Хмм

    3 1 Отговор

    До коментар #45 от "Напудрен":

    хората не вярват на предатели, гласуваха на първичните избори за Байдън и изведнъж се пръкна Камала, така и сега, Тръмп говори, че ще спре субсидиите на Мъск и той почна да трие нападки и заплахи, а Ди Ванс се оказа политик с разум, да тръгне срещу Тръмп означава да предаде републиканците както Камала демократите
  • 51 Артилерист

    2 1 Отговор
    Тяхна си работа. Изкараха по някой парцал от кирливите си ризи, но накрая пак ще се разберат, защото разполагат с голяма власт.
    По-интересно е да споделя току-що прочетено за "тероакта" на укрохунтата по летищата. Бивш експерт по дешифриране на въздушни и космически снимки от Добричкия въздушно-разузнавателен полк дава много любопитни подробности за тази "голяма" укродиверсия. Експертът сочи 5 признака, които ясно доказват, че по-скоро това е капан, инсценировка на който са се хванали терористите. Първо, от "мащабната" тероатака на укрите няма нито един убит руснак, а това са населени и строго охранявани обекти. Те били пълни с народ дори и в почивни дни. Отделно имало голям караул и тактическите самолети се охранявали в район, но отделен часови имало до всеки стратегически бомбардировач. А в случая нямало никакъв човек. Второ, самолетите на стоянка се оставяли на максимален размах на крилата, а повечето от тези на кадрите били с полуприбрани, което се правело при кацане. Отделно по крилата имало петна от корозия. Това свидетелствало повече за гробница на стари самолети. Трето, по крилата на някои "самолети" имало натрупани самолетни и автомобилни гуми, които са сложени там да притискат макетите при вятър, както и да се запалят и създадат ефект на голямо поражение. Четвърто, атаката била уж сутринта, но от сянката на самолетите се виждало, че това е около 11ч.на обед, а по това време обикновено се правели учения. Петият май го пропуснах, но ще допълня, че

    Коментиран от #52

  • 52 Артилерист

    3 1 Отговор

    До коментар #51 от "Артилерист":

    ще допълня, че руснаците пак надхитриха укротерористите и си развързаха ръцете за още по-масирани удари в дълбочина на украинска територия ...
  • 53 Име

    2 1 Отговор
    Съжалявам някои мъже, поради собствената си несъстоятелност, принудени с лъжа, подкуп или насилие да използват жени! Всъщност те не са мъже.
  • 54 Става

    3 0 Отговор
    все по-интересно…
  • 55 ганю

    0 0 Отговор
    Глупости на търкалета
    от къде го измисли това ?
    Когато батериите станат по добри
    ще са и печеливши електричките
    сега са скъпи и несигурни горят кат факли
    и мямат гасене.
    Не се гаси туй що не гасне
  • 56 Торосян-Тонев

    0 0 Отговор

    До коментар #19 от "Дякон Унуфрий Араллампиев":

    Не може, ама - ей на.
  • 57 На празни

    0 0 Отговор

    До коментар #15 от "Хммм,":

    обещания вярват само наивниците, останалите не.