4 Ноември, 2010 10:53 770 0

Франция доминира в първите два дни на ISDE 2010

На 1 ноември бе даден стартът на 85-тото издание на International Six Days Enduro – легендарната надпревара, с която през далечната 1913 г. в Англия започва историята на мотоциклетните оф-роуд дисциплини.

368 състезатели от 28 страни ще се опитат да спечелят престижния трофей, а за пръв път домакин на ISDE ще бъде Мексико. Състезанието се провежда в древния град Морелия – столица на щата Мичоакан, разположен в северната централна част на страната. През 1991-ва центърът на града минава под егидата на ЮНЕСКО и става Световно културно наследство заради богатата си култура и запазените си колониални сгради.

Внушителната официалната церемония по откриването се състоя на 30 октомври и започна с парад на нациите, минаващ през историческия център на Морелия.

Първите 5 от общо шестте дни на ISDE 2010 са комбинация от Ендуро и Крос тестове, като състезателите изминаха две обиколки, всяка с дължина около 120 км.

Резултати:

Отборът на Франция в състав: световния шампион по Ендуро в категория Е1 Антоан Мео (Husqvarna), победителят в Овърола на ISDE от 2009 Кристоф Намботин (Gas-gas) и световният шампион в категория Е2 Джони Аубер (KTM), доминираше в първите два дни от ISDE 2010, оставяйки зад себе си Италия и Финландия. Четвърти до момента са САЩ, а пети – Полша.

Ден I-ви – отделните категории

В категория Е1 челната тройка оглави финландецът Еро Ремс (KTM), следван от Мео и италианецът Алекс Салвини (Husqvarna). В категория Е2 Джони Аубер беше блестящ, печелейки цели 8 от общо 9-те теста. Френският състезател остави на повече от минута сънародника си Родриг Тейн (KTM). Доминацията на КТМ в тази категория допълва италианецът Томас Олдрати. С пет първи и две втори места в специалните тестове Ориол Мена (Husaberg) поведе в категория Е3. Второто и трето място бяха за пилотите на Husqvarna Себастиян Гуйламе (Франция) и Бартек Облуцки (Полша).

Ден II – отделните категории:

В категория Е1 този път най-добър на специалните тестове беше Антоан Мео, който спечели пет от тях. Победителят от първия ден Еро Ремс остана на второ място, но това беше достатъчно за Финландия да запази третата позиция във временното класиране. Трети се нареди Алекс Салвини. Французинът Джони Аубер се представи фантастично и втория ден от ISDE 2010, финиширайки първи във всичките 9 специални теста. Втори тук се нареди Мануел Мони (Yamaha), следван от Томас Олдрати (KTM). Няма промяна в класирането на категория Е3, въпреки, че Гуйламе спечели 6 от 9-те специални теста и доминираше през втория ден. На 5 секунди от него остана Кристоф Намботин, а Мена зае третото място, но продължава да води в генералното класиране.