Три от топ моделите на германските премиум марки се изправят един срещу друг. Последните версии на Audi RS6, BMW M5 и Mercedes AMG E63S ще измерят сили върху мокра писта в поредния тест на CarWow. Както винаги той включва драг с класическата дължина от 402м., летящ старт и тест на спирачките.
Audi-то разполага с 4.0-литров V8 с 600 конски сили и 800 нютон метра, предавани към 4-те колела, посредством 8-степенна автоматична кутия. Единственото комби в днешното състезание е с маса от 2075кг.

Фейслифтовото BMW M5 в изпълнение Competition крие под капака си 4.4-литров V8 с 625 конски сили и 750 нютон метра. Отново скоростната кутия е 8-степенна и отново задвижването е на четирите колела. BMW-то е и най-леко с тегло от 1940кг.

Mercedes-ът предлага 4.0-литров V8 и мощност от 612 конски сили. Максималният въртящ момент е 850 нютон метра, задвижването също е на четирите колела, но скоростната кутия тук е с 9 предавки. Среден по тегло, Е63S удря точно 1990кг на кантара.

Кой ще победи в трите дисциплини може да видите във видеото долу, но ще споменем, че резултатите при драга са доста по-различни от тези които трите коли показаха при сухо време.
-8 +72
Коментиран от #4
-8 +110
-26 +19
До коментар #2 от "БАЙ Х@Й ‼":
Точно така колега! Усет, познаване на колата, подходящи гуми и всичко е точно. Само дето трябва да станеш на поне 30, да имаш едни 10-12 години стаж и да ти дойде този акъл. Това не можеш да го обясниш на 20 годишен пораснал пубер, дето още не знае къде се намира и гребе с пълни шепи от живота :D, а идеологията му за живота е продиктувана от кварталните "герои".
Коментиран от #16
-3 +59
Коментиран от #18
-0 +22
-22 +44
Коментиран от #9, #13, #15, #33
-32 +20
-3 +25
До коментар #7 от "гггггг":
Няма по дървени коли от Сабару.Технологията им 4х4 е допотопна.
Коментиран от #11, #14
-24 +32
Коментиран от #26
-26 +43
До коментар #9 от "Рено ентусиаст":
А какво ще кажеш за технологията ДВГ, тя е още по допотопна от 4Х4...
Коментиран от #25, #27
-16 +14
Коментиран от #19
-14 +21
До коментар #7 от "гггггг":
Плаши го бензина защото е на газ и гори 20/100
Коментиран от #28
-3 +13
До коментар #9 от "Рено ентусиаст":
ДЪРВЕНА Е ГЛАВАТА ТИ СУБАРО Е НАЙ ДОБРОТО
-32 +15
До коментар #7 от "гггггг":
НЕ СПОРИ С БОКЛУЦИ СУБАРО Е НАЙ ДОБРОТО НЕКА СИ КАРАТ БОКЛУЦИТЕБ
-29 +12
До коментар #4 от "Бай Хоенгиос":
Абсолютно сте прави и двамата! Най-важно е задволанното устройство! Ако си балък и Господ не може да ти помогне. Вярно е, че е пълно с неадекватни млаежи, които при прървата сложна обстановка и... в небитието! Едиин виц да разведрим атмосферата. Джеймс Бонд след луда гонка прави жестока катастрофа. Когато отваря очи вижда белобрад старец, който го гледа. Като джентълмен Бонд скача и се птредставя: Бонд, Джеймс Бонд! Старецът кима с глава и казва:Петър, Свети Петър!
-1 +16
Коментиран от #21
-16 +18
До коментар #5 от "БАЙ Х@Й ‼":
И? Гримирала ли се е, по телефона ли е говорила спала ли е или производителя виновен
-1 +5
До коментар #12 от "4X4":
Аз пък живея в планински район в Баварските алпи и от 10 коли на улицата 8 са БМВ.
Сняг колкото искаш, първа смяна тук се започва в 5 сутринта и в 3 през нощта вече е пълно с бмвта по улицата и на аутобана. По ски курортите Xdrive 99%.
Ама на теб отправната точка явно ти е бг-то с умрели коне и изтъркани гуми и гладни тарикати
-21 +29
-3 +14
До коментар #17 от "Йозеф":
Правилно , това не са истински джипки , но биха дали някаква сигурност на пътя след минаването на снегорина . Колкото повече толкова повече , казал Мечо Пух . По добре ли е да гледаш как задното предаване върти на място ,и се суче , на някой стръмен заледен завой , докато покрай теб минават останалите? Това са автомобили които покриват критериите на пътното платно .
-0 +9
Коментиран от #23
-7 +10
До коментар #22 от "Японеца":
Абе пичага не се излагай с подобни изказвания само.Джапанките не могат да правят автомобили а само мотори на светлинни години са в автомобилостроенето.Я ми кажи жълтурите какъв автомобил са направили с подобни характеристики като БМВ М5 с четири врати да е че не се сещам? Имат само Нисан GT-R ама той е двувратка е нишо не струва.
Коментиран от #24
-15 +2
До коментар #23 от "Бай Онзи":
Не, че нещо, ама Лексус като направиха ЛФА и трите немски прехвалени курника нямаха отговор. Безспорно напомпани машини (като иключим недоразумението на Ауди - спортно комби) .БМВ-то може да разплаче 90% от актуалните ферарита и поршета на дрг, но определено не истиски спортни коли, а магистрални бизнес седани.
Коментиран от #29
-9 +8
До коментар #10 от "шофер":
Хахахаха ЯКИ ГЕРМАНСКИ КОЛИ....френските са много по добри от немските боклуци...ЯПОНСКИТЕ СА НАЙ-ДОБРИТЕ 4Х4
-9 +8
До коментар #11 от "Спорно е":
Ти пак ли си тук да 💩 с тая разпадаща се тесла мръшляко
-1 +6
До коментар #13 от "голям майтап":
Плаши го това че такива "премиуми" 4х4 редовно са закъсали и трябва да ги заобикаля
-3 +7
До коментар #24 от "мм84":
Шшш айдее, недоразумение били спортните комбита. Много са си готини, спорт и практичност в едно.
-1 +6
-0 +4
До коментар #7 от "гггггг":
Само ръждата го плаши
-1 +1