Обемът на обработените товарни и пощенски пратки през февруари тази година е 1 277 т - с 14,3% повече в сравнение с миналата година. Товарите, превозени с карго самолети бележат ръст от 22%, а по редовни международни линии увеличението е 8 %, съобщават от пресслужбата на летище София.
През втория месец на 2012 г. на Летище София са обслужени 237 600 пътници, с 5 500 по-малко в сравнение с февруари 2011 г. Ръст се наблюдава при пътувалите по международни редовни линии (2%) и при пасажерите в бизнес авиацията (39%). По-малък е броят на обслужените пътници, пътували до Бургас (февруари беше последният месец, в който летище Варна бе закрито за ремонт), както и на организираните туристи, посещаващи българските ски курорти.
Общият брой на излетелите и кацнали самолети през февруари е 3 169 спрямо 3 467 за миналата година. Регистрираният спад е аналогичен на този от месец януари и е резултат от оттеглянето на четири авиокомпании, които изпълняваха директни полети до София през февруари предходната година.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА