10 Ноември, 2022 12:09 882 6

Дацов: Реално сме въвели еврото през 2000 г.

  • евро-
  • еврозона-
  • любомир дацов

Сред противниците на еврото няма нито един икономист с практика в областта

Дацов: Реално сме въвели еврото през 2000 г. - 1
Снимка: БГНЕС

"Еврото представлява икономиката на държавите, които стоят зад него. Икономиките, които противостоят на европейската или пък са ѝ партньори, също се развиват или стоят на едно място. В случая става дума за интереса на държавата - къде принадлежи чисто политически. Въвели сме еврото през 2000 г. Върху нашите пари само пише лев, това всъщност е евро, защото е обезпечено с тази валута и се подчинява на икономическите принципи на еврото". Това заяви финансистът Любомир Дацов в ефира на "България сутрин".

По думите му "икономическите ефекти от приемането на еврото няма да са толкова съществени, защото ние вече сме ги абсорбирали".

Дацов коментира и доклада относно ползите от приемането на еврото, който вся смут сред партиите. Финансистът подчерта, че въпросният доклад еднозначно показва "плюсовете и минусите на един процес, но в него няма риск, който да не може да бъде адресиран с политика".

"Това, което се случва в момента, е като да се живели на семейни начала 5-6 години - в крайна сметка виждате, че няма по-добро от брака и решавате да го институционализирате. Процесът, който тече в момента, е сключването на брачния договор. Намираме се на етапа, в който се опитваме да сложим пръстена на ръката на съпругата си", обясни той.

В студиото на Bulgaria ON AIR Дацов изрази мнение, че България продължава да бъде държавата с най-ниски доходи в Европа, но не и най-бедната.

"Сред противниците на еврото няма нито един икономист с практика в областта", констатира той.

Дацов обобщи, че за да влезем в еврозоната и да преборим инфлацията, трябва "рязко да бъде намален дефицитът"


Поставете оценка:
Оценка 3.9 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Мамул

    12 4 Отговор
    "Еврото представлява икономиката на държавите, които стоят зад него." Ми те в стагнация и рецесия и без енергия! С дълг...колкото изкарат, толкова има да връщат!
  • 2 Ицо

    7 2 Отговор
    Реално някои доста отдавна го приех те както и кюлчто злато
  • 3 Дацов

    3 2 Отговор
    да обърне внимание на високия си холестерол, че не мое мисли. Да пие гинкобилоба с цинк. Да добави и живак за по - добро усвояване.
  • 4 историята

    3 3 Отговор
    "Сред противниците на еврото няма нито един икономист с практика в областта" - Това е гнусна лъжа, този трябва да бъде съден за това изказване!
  • 5 езикът на тялото

    1 1 Отговор
    Красноречив жест на снимката - лъже!
  • 6 Русенец

    0 1 Отговор
    Сред защитниците на еврото няма един обикновен, отруден данъкоплатец. Само келипирджии.