Арести в София, след като 36-годишен мъж падна от "Лъвов мост" и загина. Според близки на жертвата той е бил бутнат от моста. Сигналът за случилото се беше подаден към 18.00 часа в понеделник. Екип на Спешна помощ пристигнал на мястото за броени минути, но само констатирал смъртта на мъжа. Започнало е разследване за убийство, а трима души са задържани.
Румяна Александрова е очевидец на фаталния инцидент. Тя е и човекът, подал сигнала към полицията. В публикация в социалните мрежи в понеделник тя написа: „Току-що станах свидетел на нещо ужасяващо на Лъвов мост в центъра на София. След скандал един мъж беше хвърлен от моста пред очите ми. Ставаше дума за 40 евро. Толкова ли струва един човешки живот?“.
"Всичко се случи буквално пред мен, на метър-два разстояние. На светофара мъж започна да крещи на загиналия, след това премина на червен светофар, отиде при него и го сграбчи за дрехите. Той успя да се отскубне. Пресече в посока към моста, където по-късно се случи трагедията. Искаше да си тръгне, но не успя. Другият мъж тръгна след него, хвана го и започна да крещи за някакви 40 евро. Това чух. Крещеше нещо като: „Ти на луд ли ще ме правиш за 40 евро? Сега ще видиш“, разказа в ефира на „Здравей, България” Румяна Александрова.
По думите ѝ с крещящия мъж имало още двама души, които изглеждали спокойни. Тя уточни, че починалият се е занимавал с миене на прозорци на автомобили и стоял постоянно в района на светофара. "Видях, че момчето носеше бяла кофа с принадлежности за миете на прозорци. В един момент стана някакво сбутване между него и другия мъж. Аз се обърнах да видя какво се случва, докато пресичах на пешеходната пътека. Всичко стана за около пет секунди. В следващия момент вече беше сграбчил момчето за дрехите и го беше притиснал към парапета. После просто го изблъска. И миг по-късно видях как краката му вече са във въздуха и той полита надолу", разказа Александрова.
Тя беше категорична, че само един мъж е проявил агресия спрямо жертвата. "Другите двама не участваха. Те бяха приятели на мъжа, който бутна момчето", потвърди очевидката.
И допълни: "След това се опитаха да си тръгнат от мястото. Пресякоха на светофара, без дори да изчакат колите. Насочиха се към пазара. Аз видях патрулна кола и веднага казах на полицаите. Те реагираха бързо и задържаха мъжете".
Александрова заяви, че до този момент не е била разпитвана като свидетел в полицията.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
Коментиран от #4, #10, #16, #25, #49
08:47 23.06.2026
2 Последния Софиянец
08:49 23.06.2026
3 Потресена
08:49 23.06.2026
4 Бай Ху (By Who)
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Господине, какво търсите на Сточна гара, вашия ресторант нали е на Витошка.Коментиран от #14
08:51 23.06.2026
5 БРАВО
08:53 23.06.2026
6 бушприт
Коментиран от #9, #40, #54
08:53 23.06.2026
7 Свободен
Мъжете свидетели сигурно са се изпокрили!
Коментиран от #33
08:53 23.06.2026
8 Пич
Коментиран от #55
08:54 23.06.2026
9 Бай Ху (By Who)
До коментар #6 от "бушприт":
Жената е човек господине.08:55 23.06.2026
10 Ти..........
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Глок пипал ли си?!Коментиран от #13
08:57 23.06.2026
11 Последния Софиянец
Коментиран от #24
08:58 23.06.2026
12 Невена
Коментиран от #32
08:59 23.06.2026
13 Фикри
До коментар #10 от "Ти..........":
Писал е, но не е било Глок, а е било гол 😀08:59 23.06.2026
14 какво е търсил (4ромлянина)
До коментар #4 от "Бай Ху (By Who)":
намерил го е08:59 23.06.2026
15 батвесо
Коментиран от #17, #21, #36
08:59 23.06.2026
16 Ха ха ха ха ха ха ха
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Още ли си в Курило? Нали щяха да те изписват?08:59 23.06.2026
17 Ха ха ха ха ха ха ха
До коментар #15 от "батвесо":
Таа иска да е известна. Ръчка се и по телевизията09:01 23.06.2026
18 ще видим имаме ли държава
09:01 23.06.2026
19 Фикри
Коментиран от #50
09:01 23.06.2026
20 смело момиче
създадоха ги
09:02 23.06.2026
21 007 лиценз ту кил
До коментар #15 от "батвесо":
Пише, че сама се е разкрила в социалните мрежи. Със сигурност ще я натискат щом е ключов свидетел.09:04 23.06.2026
22 Само да добавя
Коментиран от #41
09:05 23.06.2026
23 Mими Кучева🐕🦺
Коментиран от #26
09:05 23.06.2026
24 Бай Ху (By Who)
До коментар #11 от "Последния Софиянец":
Господин Последния Софиянец не се изразява така, вие сте имитатор господине.09:05 23.06.2026
25 има ли нещо
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
за което да не си измисляш някакви неща че си правил???Коментиран от #29
09:06 23.06.2026
26 Абе
До коментар #23 от "Mими Кучева🐕🦺":
Я па ти се пОкажи, та видиме ква си убавица.09:07 23.06.2026
27 наблюдател
09:07 23.06.2026
28 Мунчовци с Шлемофони
Куче-касичка, милиционер, куче-касичка…
Това да ви прилича на нещо, което само РУМНО имаше право да осъществи, с правилните КГБ наместници и ако се провали да раздава амнистии.
09:09 23.06.2026
29 Бай Ху (By Who)
До коментар #25 от "има ли нещо":
Господин Последния Софиянец е като беднякът милионер, има богат житейски опит.09:10 23.06.2026
30 Тотална деградация
Най-голяма бе деградация през тези двадесет години когато Борисов бе начело на държавата,това бе най-масовото oпpocтачване на цял народ.
Сега положението е неспасяемо.
Само прочетете дебатите в този сайт под статиите за войната в Украйна и ми отговорете дали над 90% от коментарите са написани от нормални хора.
Коментиран от #48
09:13 23.06.2026
31 Стеф
09:14 23.06.2026
32 хахаха
До коментар #12 от "Невена":
Че тя решила да се похвали у фейса заради няколко лайка Факти и са виновни:)09:15 23.06.2026
33 007 лиценз ту кил
До коментар #7 от "Свободен":
Има много тъжни очи. Казват, че очите са прозорец към душата.09:16 23.06.2026
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Буха ха
09:18 23.06.2026
36 Иска се и четене
До коментар #15 от "батвесо":
Румяна Александрова е очевидец на фаталния инцидент. В публикация в социалните мрежи в понеделник тя написа:09:18 23.06.2026
37 нямало безработни а на светофарите
09:18 23.06.2026
38 непротестиращ
Коментиран от #42
09:19 23.06.2026
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Отговор
До коментар #6 от "бушприт":
Въпреки че съществува родовата форма за жена, в официален контекст се употребата очевидец като универсално наименование за лице (независимо от пола му).09:25 23.06.2026
41 Горбачов
До коментар #22 от "Само да добавя":
Каза така да бъде.09:27 23.06.2026
42 тц тц
До коментар #38 от "непротестиращ":
Ако я хвърлят сама ще си е виновна, че се е хвалила в социалните мрежи. Един нормален човек ще отиде да даде показания в полицията, а не да бърза към вкъщи за да си пусне селфи от престъплението във Фейсбук и Инстаграм.09:28 23.06.2026
43 Тома
09:28 23.06.2026
44 на моста ходят много наркомани
09:28 23.06.2026
45 селяк
До коментар #39 от "Моряка":
треа сме толерантни към малцинстВата нали тва сака ЕС ето ората са толерантни и послушни па изметта си прави каквото си сака09:29 23.06.2026
46 Този коментар е премахнат от модератор.
47 Цар Киро е помилван от Върховния главен
Кръгът е затворен и датира от началото на Демокрацията. Моделът е руски и мафията, като в Русия е над 95% етническа. Разчита се на паравоенни отряди, за които мятането от мост или от стълбище е за загрявка.
09:32 23.06.2026
48 Моряка
До коментар #30 от "Тотална деградация":
А бе преход,преход,ама никой не пише преход от какво към какво.Що се отнася до опростачването на народа по времето на Боко,не е само негова заслуга.Ако не беше Слави,Биг брадър,Ергенът,вестникът на интелектуалците Чук чук и други подобни помии,на Боко щеше да му е трудно сам да се справи.09:33 23.06.2026
49 юнга
До коментар #1 от "Последния Софиянец":
Добре,но всички нямаме оръжие защото не дават разрешителни.Да направят режима на носене свободен.Време е.Ето,вчера във Варна на плажа се стрелят на месо.Другия хайванин пък го намушкал два пъти с нож?Това май го няма вече дори в Тексас или Денвър.Ами ако беше уцелил някое дете?09:34 23.06.2026
50 Този коментар е премахнат от модератор.
51 Ценко
Не те сигурно ще си признаят, друг е въпроса че са изтипосали свидетелката а не извършителя - да няма някой специфичен татус та не го дават?? Колко да е високо там че да е починал на място??Не повече от 2-3 етажа .
09:39 23.06.2026
52 добре дошли
Коментиран от #53
09:40 23.06.2026
53 тц тц
До коментар #52 от "добре дошли":
По скоро американски и западноевропейски мир! Хубавото е, че има банани:)09:44 23.06.2026
54 мартингик
До коментар #6 от "бушприт":
Така пише.Налага и се да мигрира към Нова Зеландия.Тук и в смъртна опасност.09:44 23.06.2026
55 Именно заради
До коментар #8 от "Пич":
Това, тоталитарната държава е много по-добра за обикновените хора - осигурява им спокойствие и ред! Недоволни са само онези, на които тоталният контрол пречи да вършат престъпления и да ограбват другите!09:46 23.06.2026
56 Куче-касичка, милиционер, куче-касичка…
Това момиче спешно да тича в Американското посолство за закрила, че орките идват.
09:48 23.06.2026