Илко Семерджиев: Борисов се провали в здравеопазването за всички времена

Сменят здравните министри и управители на НЗОК като носни кърпи

Публикувана: 21 Февруари, 2018 10:10
13 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 2303
Илко Семерджиев: Борисов се провали в здравеопазването за всички времена
д-р Илко Семерджиев
ШРИФТ ПЕЧАТ

Бившият служебен министър на здравеопазването д-р Илко Семерджиев отправи остри критики към премиера Бойко Борисов, определяйки, че се е "провалил в здравеопазването за всички времена". Семерджиев подплати становището си, извеждайки статистика колко министри в сферата и колко управители на НЗОК са се сменили за близо 7-те години управление на ГЕРБ. От ден до пладне, от ден до пладне...

За близо 7 години трите правителства на Бойко Борисов са излъчили, съответно сменили, общо 17 ръководни кадри в здравеопазването – министри на здравеопазването и управители на НЗОК. В момента се готви поредната смяна – идва 18-тият (при това са изброени само титулярите, без временно изпълняващите длъжността). За общо 81 месеца управление това прави по средно по една смяна на всеки 4.5 месеца на министър или управител на НЗОК. Тези числа дават основание да се направи обоснован извод, че Борисов се е провалил в здравеопазването за всички времена защото неговите избори и смяна на ръководители в този сектор са от ден до пладне. Ето имената и продължителността на мандатите им:

Правителства на Бойко Борисов:
1. Борисов №1 - 27 юли 2009 – 13 март 2013;
2. Борисов №2 - 7 ноември 2014 – 27 януари 2017;
3. Борисов №3 - 4 май 2017 – продължава.
Общо – 6 години и 9 месеца.

Министри на здравеопазването в мандата на ГЕРБ:
1. Божидар Нанев - 27 юли 2009 – 21 април 2010;
2. Анна-Мария Борисова - 21 април 2010 – 29 септември 2010;
3. Стефан Константинов - 6 октомври 2010 – 15 март 2012;
4. Десислава Атанасова - 21 март 2012 – 13 март 2013;
5. Николай Петров - 13 март 2013 – 29 май 2013;
6. Мирослав Ненков - 6 август 2014 – 7 ноември 2014;
7. Петър Москов - 7 ноември 2014 – 27 януари 2017;
8. Николай Петров - 4 май 2017 – 10 ноември 2017;
9. Кирил Ананиев – от 10 ноември 2017 – продължава.
Общо – 9 министри на здравеопазването.

Управители на НЗОК в мандата на ГЕРБ:
1. Румяна Тодорова - 23 юли 2013 – 12 февруари 2015;
2. Александър Огнянов - 3 ноември 2009 – 12 февруари 2010;
3. Жени Начева - 12 февруари 2010 – 23 април 2010;
4. Нели Нешева - 4 май 2010 – 28 февруари 2012;
5. Мариана Василева - 28 февруари 2012 – 3 април 2012;
6. Пламен Цеков - 3 април 2012 – 9 юли 2013;
7. Глинка Комитов - 17 март – 30 юни 2017;
8. Камен Плочев - 28 юли 2017 – продължава.
Общо – 8 управители на НЗОК.

България

Въвеждане на коментар към статията
Име :


Напишете кода от картинката
Визуална кептча
Коментар:
Коментари към статията
ФАКТИ.БГ не толерира обидни коментари и спам. Некоректни коментари ще бъдат изтривани. Такива са тези, които съдържат нецензурни изрази, лични обиди и нападки, заплахи; нямат връзка с темата или са написани изцяло на език, различен от български.