3 Май, 2023 22:08 2 721 33

Политолог: Бойко Борисов надхитри ПП-ДБ, нови избори най-вероятно през юли

  • герб-
  • пп-
  • дб-
  • бойко борисов

Мълчанието на ДБ е най-умната стратегия

Политолог: Бойко Борисов надхитри ПП-ДБ, нови избори най-вероятно през юли - 1
Снимка: Нова ТВ

Най-вероятно Бойко Борисов е започнал неофициални разговори с БСП и ДПС отдавна. Днес видяхме поредния голям спектакъл от Борисов. Искам да успокоя зрителите, че бюджет ще бъде приет и Борисов се опитва да плаши с тази тема. За мен след днешното развитие на събитията най-вероятно отиваме на нови предсрочни избори юли месец.

Това заяви в предаването "Денят на живо" по NOVA NEWS политологът доц. Петър Чолаков, който коментира днешните изказвания на Бойко Борисов и ГЕРБ в парламента, че проектокабинетът и управленската програма на "Продължаваме промяната" - "Демократична България" (ПП - ДБ) не ги удовлетворяват и започват разговори с другите партии.

"Борисов надхитри партиите на промяната, които седнаха на масата за преговори с човек, който преди година арестуваха. ПП - ДБ допуснаха една много сериозна тактическа грешка - отговориха на предизвикателството на Борисов да представят правителство, преди ГЕРБ да е направила това. ПП - ДБ се върза на този блъф на Борисов. Според мен ПП - ДБ въобще не трябваше да води преговори за правителство сега. Трябваше да изчакат ГЕРБ да си обяви правителството и тогава да се водят разговори и да се разсъждава. Не трябваше да се разкриват картите преди това да са направили от ГЕРБ. Защо избързаха? Това показва на широката публика, че Борисов диктува събитията. Не трябваше да бързат и вчера да представят проектокабинет", добави той.

"Относно мълчанието на ДБ - за мен това е най-умната стратегия. Христо Иванов си запазва картите и шансовете с това мълчание. Появиха се слухове, че той е бил готов да подкрепи ГЕРБ с първия мандат, но аз не мисля така, защото това ще отблъсне много избиратели от ДБ. За мен Борисов никога не е искал да съставя сериозно редовен кабинет и се е готвил за предсрочни избори", каза още доц. Чолаков.


Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 23 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Ти да видиш

    37 10 Отговор
    Брей, голям хитрец бил тоя Борисов, ама селски!

    Коментиран от #25

  • 2 Бай Ставри

    35 14 Отговор
    Напротив, показаха че са открити и се организират бързо. При Боко винаги е мъгла и каша. Вътре в зайчарника се избиват помежду си. Да представиш готов кабинет преди първият на изборите (ГЕРБ) е много добър ход. Борисов с една книга Винету няма как да им каже копче, само димни завеси е научил

    Коментиран от #9

  • 3 Светлина

    25 4 Отговор
    Голяма работа, че надхитрили, ако са надхитрили. Какво добро правят за държавата? Нищо, нищичко
  • 4 Диктатор

    27 8 Отговор
    Борисов иска да диктува събитията само че ясно му дадоха да разбере че мандат на герб няма да бъде подкрепен..после той като добър тийнейджър побърза да ги отреже пръв..общо взето е загуба на време да се говори със такъв човек най-малкото защото е малограмотен и му липсва всякаква етика той разбира играта по следния начин..или си отдолу или си отгоре абсолютно неразвит на ниво 21 век
  • 5 РАЙД

    20 9 Отговор
    Б.Б. е хитър като бременна хлебарка.

    Коментиран от #29

  • 6 Тикви и Кратуни ☻

    19 4 Отговор
    33 год. разруха и крадене ни предлагат всички политици и управляващи, избирате пак едни и същи изедници.
  • 7 Обаче

    9 2 Отговор
    Надхитряват се и се надговарят децата в детската градина, уважаеми доценте. Сега тук тия просто не се спазариха, защото си нямат никакво доверие дори за договорените договорности (политики и бъдещи действия).
  • 8 ПроС човек лесно се лъже

    13 11 Отговор
    Така ли е, Пpocтоkиро?

    Коментиран от #14

  • 9 ИМПЕРИАЛИСТ

    11 14 Отговор

    До коментар #2 от "Бай Ставри":

    Бойко Борисов Ви “изработи” всички МАНИПУЛАТОРИ и МАНИПУЛАТОРКИ и се промуши през "иглени уши" . Ето за това Ви е яд, най-вече на себе си, че проспахте и подценихте "бодигарда на бай Тошо", а всъщност „РЪКОВОДИТЕЛ КАТЕДРА“ В ИНСТИТУТА НА МВР. Дали това е работа за прост човек? Защитава пред ВАК дисертация по темата „Психо-физическата подготовка на оперативния състав“.
    ... Пък Бойко е СЪОБРАЗИТЕЛЕН ШОП, не пада в капаните дето му ги подлагате на всяка крачка. Пък за феноменалният му рефлекс и способност да отреагира вярно при непредвидени обстоятелства, да не говоря.

    Коментиран от #10, #11, #12, #17

  • 10 Ами

    11 5 Отговор

    До коментар #9 от "ИМПЕРИАЛИСТ":

    със здраве да те краде и лъже!
  • 11 Бодигард

    9 1 Отговор

    До коментар #9 от "ИМПЕРИАЛИСТ":

    И на царя при посещенията му, освен стажа при бай Тошо.
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Парадокс Бг

    15 4 Отговор
    На мутромилиционера мутренските номера ги знаят всички! Лъфлива Мутра, накрая ще излъже себе си!
  • 14 Защо с главна буква

    4 7 Отговор

    До коментар #8 от "ПроС човек лесно се лъже":

    Колега, защо си си направил труда да изпишеш наименованието на онова НИЩО от парапета с главна буква?

    Коментиран от #15

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 БОЙКО Е ХИТЪР

    4 9 Отговор
    НО НЕ Е УМЕН - КОЕТО НЕ Е ХИЧ ДОБРЕ ЗА НАС ПОТЪРПЕВШИТЕ , А НАЙ ЛОШОТО Е ЧЕ КИРЧО КОКОРЧО РИСТО И АТАНАС СА СЪЩИТЕ ХИТРЕЦИ И ТЪПАЦИ - ДОКАЗАТЕЛСТВАМАЙ НЕ ВИ ТРЯБВАТ , САМО СЕ ОГЛЕДАЙТЕ ДО КЪДЕ НИ ДОКАРАХА ТАКИВА БОКЛУЦИ !
  • 17 Миризлив пор

    7 10 Отговор

    До коментар #9 от "ИМПЕРИАЛИСТ":

    Първа стъпка към загубата е да подцениш противника. А тези яко подцениха Боко.
  • 18 дон

    12 2 Отговор
    На мен камъните си ми седят в джобовете от 2020г.
  • 19 Реалист

    15 2 Отговор
    И с какво е надхитрил толупа? Драги ми незнаен политик?
  • 20 хммм

    7 3 Отговор
    Как ги "надхитри" бе?? То не е само като говориш глупости!
  • 21 111222

    2 1 Отговор
    Явно от Белгия българите са прави полудяха
  • 22 😅да бе да

    5 2 Отговор
    "Политолог: Бойко Борисов надхитри ПП-ДБ, нови избори най-вероятно през юли"

    Нека предположим че този плешивец не е платен!
    Къде е правителството на боко🦩🦩
    Тези всичките са под кайсиите на боко! 15 години години ги отглежда и дайте да им дадем възможност🦩😘
  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 какво значи "надхитри"

    8 0 Отговор
    Това да не е игра между Хитър Петър и Настрадин Ходжа?
    Да не е Сървайвар ?
    Политиката не е ли сериозна работа ? Дано се разберат и направят едно правителство с представители от всички партии.
    Няма не искам. Има смачкване на личното его и работа. И като не им харесва "съединението прави силата", да се вслушат в мускетарите " един за всички и всички за един".
  • 25 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 26 Диамантената ръка

    8 3 Отговор
    Всякакви политолози и социолози явно имат стокхолмски синдром от Борисов, умират си от кеф да констатират какъв корифей и стратег е, надхитря всички и... накрая едно голямо нищо.
  • 27 бай Даньо

    3 3 Отговор
    Напоследък съвсем е секнал ентусиазма тоя виц за простия Боко прочел само една книга- Винету, някой отново да се посмеем?
  • 28 Aнджело

    5 3 Отговор
    Щом ПП бяха надхитрени от основният си опонент хич не им е мястото в Парламента
  • 29 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 30 Мишо

    1 4 Отговор
    Те не са трудни за надхитряне, кво да ви кажаааа
  • 31 Стоян

    1 1 Отговор
    То кой ли няма да ги надхитри тези?
  • 32 Миризливия

    0 0 Отговор
    Тез и децате няма да им вярват, смятай че verno za ni6to ne stavat
  • 33 Боби

    0 0 Отговор
    Абе Ицо Иванов ги прецака всичките с малоумието си
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове