По време на процеса срещу „Килърите” имаше опити за политизиране на казуса.Това заяви по БНТ заместник-главния прокурор Ася Петрова по повод компрометиращите твърдения, които бяха отправени по нейн адрес в рамките на задочния спор между Цветан Цветанов и Делян Пеевски.
„Беше направен опит не само в съдебната зала, т.е. в самия процес, но и извън него, включително в общественото, в медийното пространство, този процес да се вкара в политически рамки. Съдебният акт на Варненския апелативен съд от вчера е достатъчно показателен, той е ясен знак за това, че това беше по-скоро една защитна позиция, една защитна теза на подсъдимите и на техните защитници. Казвам техните защитници, защото дори и те в своите пледоарии пред съда се опитаха да излагат дори и доводи, които можем да кажем, че са на границата по-скоро на политическото говорене“, заяви аместник-главния прокурор Ася Петрова.
Тя посочи, че постановеният съдебен акт на Варненския апелативен съд по делото „Килърите“ е безспорен успех за Прокуратурата на Република България.
„Безспорен затова, защото с вчерашния съдебен акт Варненският апелативен съд в действителност остави без уважение искането на подсъдимите и на техните защитници за това делото да бъде върнато на прокуратурата за пропуснати процесуални нарушения“ каза Петрова и допълни, че на второ място това е успех, защото Варненският апелативен съд със съдебен акт потвърди присъдата на Шуменския окръжен съд в осъдителната й част.
Ася Петрова определи като „въпрос на преценка за справедливост на наказанието“ замяната на присъдата „доживотен затвор без право на замяна“, постановена от Шуменския окръжен съд на първа инстанция, на „доживотен затвор“.
Тя отрече твърденията на подсъдимия Петър Стоянов – известен като Пешо Сумиста, че е оказвала натиск върху групата на „Килърите”.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА