Министерският съвет прие Решение за отнемане на земеделски земи от Министерството на вътрешните работи и включването им в Държавния поземлен фонд.
Имотите представляват 18 броя поземлени имоти - публична държавна собственост, намиращи се в общ. Свиленград, обл. Хасково. Предоставени на Министерството на вътрешните работи, имотите са били ползвани от Главна дирекция „Гранична полиция“ (ГДГП) за изпълнение на специфичните задачи по контрол и охрана на държавната граница.
Към настоящия момент имотите са с отпаднала необходимост за осъществяване на дейността на министерството, престанали са да имат качеството на имоти, свързани с ефективното изпълнение функциите на ГДГП по контрол и охрана на държавната граница и не са необходими за изпълнение функциите на структурите на министерството. Съгласно разпоредби от Закона за собствеността и ползването на земеделските земи и с решение на МС тези имоти се включват в Държавния поземлен фонд.
Подробна статистика за средните цени на имоти в България по градове и квартали може да видите в imot.bg
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 1488
14:14 01.04.2026
2 Честит 1ви Април
14:17 01.04.2026
3 Яяяяяяя
Коментиран от #5
15:03 01.04.2026
4 ПървоАприлска
Коментиран от #6
15:34 01.04.2026
5 Ще разберем
До коментар #3 от "Яяяяяяя":
Земите от държавния поземлен фонд не трябва да се продават и това трябва да се запише в закона. Ако става дума за обработваеми земи или пасища, могат да бъдат отдавани под наем, но не и продавани.15:43 01.04.2026
6 Аз Кочо
До коментар #4 от "ПървоАприлска":
УУУРРРРРРРРРРАААААААААА,е са ште тегля едно кредитче и повече нема да им плаштам наем на тиа15:46 01.04.2026