"Давам си сметка, че временни обекти има, защото строителството в Пампорово все още не е завършено, по план тези обекти не съществуват с изключение на два-три", заяви Янкова. Кметът на Смолян каза още, че законът позволява главният архитект да даде разрешение за съществуване на временни обекти за една година. В условия на криза общината няма нищо против хората, които кандидатстват за временни обекти, да получат разрешение, но те трябва задължително да променят външния облик на сградите.
Собствениците на временни постройки са получили предписания да ги освежат и приведат в приличен вид. Янкова заяви, че много малко са хората, които правят туризъм през цялата година, използвайки временните постройки, а това трябва да стане перспектива. „Ако собствениците на временни обекти искат те да работят през лятото, трябва да представят проект за озеленяване", категорична е Янкова.
Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА