Гледат делото за смъртта на Филип, който загина след удар на пешеходна пътека

29 Май, 2025 07:36 1 478 8

  • петър тодоров-
  • филип-
  • ул. гурко

37-годишният Тодоров е управлявал автомобила си с близо 90 километра в час и е бил с над 2 промила алкохол в кръвта

Гледат делото за смъртта на Филип, който загина след удар на пешеходна пътека - 1
Снимка: БГНЕС

Софийският градски съд гледа делото срещу Петър Тодоров за катастрофата на столичната улица „Гурко“, при която загина 15-годишният Филип Арсов. Заради отсъстващ съдебен заседател преди месец делото беше отложено за днес.

Според експертизите 37-годишният Тодоров е управлявал автомобила си с близо 90 километра в час и е бил с над 2 промила алкохол в кръвта. С колата си помита 15-годишния Филип, който пресичал пешеходната пътека в центъра на улица „Гурко“.


Поставете оценка:
Оценка 2.3 от 3 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Съдът е двуполов

    8 2 Отговор
    Как делото за смъртта при Телиш завърши с космическа скорост, а другите се точат с години, какъвто драстичен случай е това дело срещу Местан. То не бяха пенсионирани съдии, то не бяха инсульи, сега вещите лица ги сменят с други , по отвод на самите тях, защото Местан оказвал натиск върху тях
    Ако бащата на някое загинало дете с връзките си с управляващите може да изпълни медииното пространство със закани и искания, то на другите деца- родителите нямат тази възможност и делата се точат безсмислено и ненаказао дълго.
    И в смъртта делят децата ни
    Бог да ги прости!

    Коментиран от #2, #5

  • 2 Водач

    0 6 Отговор

    До коментар #1 от "Съдът е двуполов":

    Друго ще ше да е,ако шофьорът караше камион,знаеш ли колко жлъч и злоба щяха да се излеят тука, ама той обикновен шофьор,е вярно пиян и кара почти два пъти над ограничението, ама не е интересно.
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 ще го осъдят

    0 6 Отговор
    но скачането пред колите не е разумно . дори да бързаш . дори тогава . надуто и злобно гледащи бавноподвижни старци висят на пътечката около 2 минутки . това са и причините за инцидентите . разум има . но логиката е за ползване от разсъдъка . когато не се действа в правата посока на разсъждение остава страх и бързане, злоба . действа се емоционално . на база на инфото . сянката на водача . плаши . все едно водачите не са и те пешеходци понякога . всеки греши . осъдително е . на ограничение 30 си минавам с 35 , а следва пешеходна . излиза една бабо-леля и ме гледа лошо . все едно ме мрази . за първи път я виждам . спирам на метър , докато се перчи и тътрузи . зор , че бърза . но е нормално .
  • 5 Сила

    6 2 Отговор

    До коментар #1 от "Съдът е двуполов":

    Защото момчето е дете на нормални интелигентни , възпитани и образовани родители живеещи в Центъра на София а не на диви крадливи герберопитеци от луковитските села домъкнали се на абордаж в столицата за да гранят и безчинстват на воля под ръководството на главатаря си от Банкя ....и не са пожарникари и общинска администрация лелки /чичковци ГЕРБ .....та затова !!!
  • 6 Справедливата присъда е

    6 2 Отговор
    Доживотен затвор за алкохолика шофьор.
  • 7 Ккк

    2 2 Отговор
    Този е от светия кафяв етнос и ще му дадат условна.
  • 8 д-р Мирослав Балчев

    0 0 Отговор
    Ето как бих осъдили г-н Петър Тодоров за убийството на Филип в Китай:

    Според Китайския наказателен кодекс (КНК), умишленото убийство – каквото е деянието на Петър Тодоров, убил Филип – попада под чл. 232 (“Незаконно посягане на чуждия живот”). В зависимост от обстоятелствата и тежестта на престъплението санкциите са:

    Смъртно наказание;

    Доживотен затвор;

    Лишаване от свобода за срок не по‑малко от 10 години.

    Фактори за определяне на наказанието
    Тежест на престъплението

    Особена жестокост, преднамереност, предварителен сговор или извършване при обстоятелства, застрашаващи много хора (напр. нападение на публично място) обикновено водят към най‑строгите наказания – доживотен затвор или смърт.

    Наличие на смекчаващи обстоятелства

    Ако има споразумение за признаване на вина, разкаяние, добри лични характеристики или помощ при разследването, съдът може да наложи “само” между 10 и 20 години.

    Влошаващи обстоятелства

    Ако убиецът е действал с особена жестокост или с цел прикриване на друго престъпление, присъдата почти винаги е доживотен затвор или смърт.

    Вероятен изход за “Петър Тодоров” в Китай
    – При липса на сериозни смекчаващи обстоятелства и с оглед, че става дума за умишлено убийство на едно лице, най‑вероятно съдът би постановил смъртна присъда.
    – При наличие на някакво разкаяние и съдействие, или ако убийството е извършено при “по‑леки” обстоятелства (например – в момент на силна емоционална възбуда), наказанието би могло да бъ