Първият победител от Big Brother, Здравко Василев: "Искрено ми е жал за тези хора."

24 Септември, 2025 09:18 83 785 18

  • здравко василев-
  • биг брадър-
  • победител-
  • риалити-
  • big brother

"Това съвсем не е социална извадка за нашето общество, но могат да се направят интересни изводи.", казва хотелиерът от Приморско

Здравко Василев, победителят от първия сезон на Big Brother в началото на 2005 година, коментира седмия сезон на Big Brother:

"Това, което ни се поднася от екрана, пряко ме засяга, защото някога бях част от шоуто. А и моите най-скъпи спомени са именно с Big Brother. Тогава това предаване грабна хората и беше абсолютно телевизионен феномен. Нямах възможност да гледам откриването на Big Brother, защото бях ангажиран с малкия Влади. Ако трябва да съм честен, в момента той ми е много по-интересен от всяко риалити.

Заради множество коментари написах пост – колкото и всички да казват, че не го гледат, самият факт, че два дни социалните мрежи са изпълнени с коментари за това шоу, показва, че не всички са безразлични към него. Все още предизвиква някаква емоция. Това съвсем не е социална извадка за нашето общество, но могат да се направят интересни изводи – казва хотелиерът от Приморско.

"От разговорите ми с продуцентите през годините научих доста интересни неща – като например, че не са знаели какво да правят, нито ние като участници къде отиваме и какво ще ни се случи. Вероятно това превърна шоуто в телевизионен феномен, който напълно промени телевизията в България. Дотогава риалитито не съществуваше като формат. Нова телевизия не беше това, което е днес.

Аз лично влязох, за да се забавлявам. Бях в такъв период от живота си, в който имах нужда наистина да се откъсна от реалността и да ми се случи нещо интересно. Не съм отишъл с идеята да ставам известен, богат или успешен. Продуцентите също не са знаели с какво се захващат и какво ще се случи.

Сега вече е съвсем различно – след толкова години те прекрасно знаят какъв инструмент е това предаване. Телевизиите много добре знаят какъв продукт създават, какъв таргет търсят и как да използват самото предаване за други цели, освен за забавление" – категоричен е Здравко.

"Искрено ми е жал за тези хора, които търсят известност чрез подобни предавания. Човек може да стане известен, ако напише хубава книга, стих, или направи някое добро дело. Но да търсиш известност по този начин е много тъжно.

Брадърът е убеден, че шоуто все още вълнува хората:

"Мислите ли, че ако направите един Big Brother с професори, доктори и научни работници, някой ще го гледа? Аз не мисля, че някой би си изгубил времето в гледане на такова нещо. Не е мястото на сериозните теми в такъв тип предавания. Тяхната идея е съвсем друга – да отвличат вниманието на хората от реалността.“

"Миналата година имах щастието да бъда част от екипа на едно предаване, което се снима в чужбина. Продуцентите се бяха постарали кастингът да бъде що-годе от нормални хора – интелигентни, възпитани, спортисти, обрани хора. Това предаване се провали, защото нямаше пошлост в него. То беше на изключително високо ниво, участниците бяха интересни, но когато ги няма скандалните образи, които ни се набиват чрез предаването, хората губят интерес. Нормалността, за съжаление, засега губи в битката за зрителски интерес.“

"Риалитито е просто едно шоу. Но щом отново имаме успешен продукт, щом отнема нашето време да говорим за него – и това на стотици хиляди души, които го гледат и коментират – значи той изпълнява целта си. Това е продукт, чиято идея е да отвлече вниманието и да кара масите да се чувстват заети с нещо друго, но не и с реалността, която бавно ни убива“ – категоричен е Здравко.


Поставете оценка:
Оценка 4 от 79 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 2 Предаването

    128 4 Отговор
    Последните години е пълна порнография Как се подбират участниците - незнам Но това е утайката на обществото
  • 3 Карлос Друсар

    72 15 Отговор
    Браво, пuтек, пораснал си умствено, стигнал си до някакво положително прозрение въпреки двете гънки в мозъка.
  • 4 Що що що

    58 10 Отговор
    Здравко о о о вземай старата си любов Зайнеб да работи У барчето че я наритаха от БтВ то
  • 5 Перо

    25 12 Отговор
    Ти пък кой беше
  • 6 Дими

    27 14 Отговор
    Тоя много си е повярвал
  • 7 Борис

    42 2 Отговор
    Първият беше най-добър. Следващия сезон загледах и не го догледах. Много изпростя .
  • 8 ХАХАХА

    14 25 Отговор
    ТОЯ ПЪК ЦЪРВУЛ.
  • 9 Вай

    36 3 Отговор
    Нито гледам,ни нищо!!! Първото предаване,бе за гледане,като първо.После стана като филмите.Първият е хубав,после1,2,3 и т.н.Но първият си остава най хубав!!!Напр.,,Джурасик парк".А последният,е много далече от първия.
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Снежанка Димитрова

    17 3 Отговор
    Този индивид не спечели първия.Брадър ,а наградата беше уговорена..обществото не е маса,то има критерий и е отвратени от опита да му натрапват простотии. Ако замисъла на този сезон е скандали
    и простащини много жалко. От чалгария вече унищожихме две поколения.
  • 13 Гай Турий

    22 1 Отговор
    Опростачването на българското общество, особено на младите и подрастващите върви с пълна сила. Американските телевизии са инструмент на сатанистите владетели с ционистко ДНК на васалната територия взета като подарък от СДС и ГРОБ, от НДСВ и ДПСетата, вече и от БСП. Засипват ни с все по-идиотски риалита, игри и
    състезания за оцеляване сред червеи и змии, спорове на чалга-простакейши и нескопосани културисти??! СЕМ за какво е, каква му е ролята?! Да приема безрезервно всякакви програми на наглите и самовлюбени янки ли, с техните джендърски изяви, хомо секси, празноглави джукарки и силиконки и тъпи мутри?! Това ли е възпитаващото на младите, това ли ще ги изгради като нормални възрастни??! Къде е културата, любовта към българското, към историята, географията, към изкуството и т.н. Стига с тия простотии, превърнахте младежта в кукуфайска сбирщина нагли, невъзпитани, проблемни, неграмотни в мнозинството им. А даскалите пък искат само заплати и нищо друго не ги интересува освен да копират реалитата.
  • 14 Стоян

    15 3 Отговор
    Този индивид,искрено го било жал казва ,за хора които влизат там.Той самият ,два пъти се бута там даже и жена му беше,лицемер с лицемер.
  • 15 Тиква

    3 0 Отговор
    Брадер другите предаване,където пошлост, разврат и предателството,нормални хора не гледат, хептен,да участват, позор.
  • 16 ???

    4 0 Отговор
    Тези ,,формати ,,са една глупост свършва ,друга започва ,,Добре, че има и други канали
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Смешник

    1 0 Отговор
    Биг Брадър се напълни с наркомани и проститутки