Маги Халваджиян започна снимките на нов български сериал, взе Ники Илиев за режисьор

2 Юни, 2026 15:31 2 419 43

  • маги халваджиян-
  • ники илиев-
  • сериал-
  • летище-
  • бнт-
  • режисьор-
  • продуцент

Режисьорът смята, че "Летище" ще е най-мащабният му проект до момента

Маги Халваджиян започна снимките на нов български сериал, взе Ники Илиев за режисьор  - 1
Снимка: Facebook

Започнаха снимките на новия български сериал "Летище“, който ще отведе зрителите в динамичния и често непредвидим свят на гражданската авиация. Поредицата ще бъде с общо 12 епизода, всеки с времетраене от около 54 минути, и се очаква да бъде излъчена през 2027 г. по БНТ.

Сериалът е съвместна продукция на Falconwing Studio и Българската национална телевизия, като това е поредният им общ проект след успешни предишни колаборации. Режисьор на "Летище“ е Ники Илиев, който определя проекта като най-мащабния в своята кариера до момента.

Снимките се провеждат на ключови локации, като една от основните е Летище Варна - едно от най-важните и натоварени летища в България.

"Летище“ ще проследи живота и взаимоотношенията на хората, които ежедневно поддържат функционирането на едно голямо летище - пилоти, стюардеси, наземен персонал и екипажи. Сериалът ще показва както напрежението на работата, така и нейните човешки, понякога абсурдно комични моменти.

Продуцентът Магърдич Халваджиян описва продукцията като "драмеди“, съчетаваща драматични и комедийни елементи. Той подчертава и сложността на снимките заради логистиката и мерките за сигурност на летището, но същевременно отбелязва, че проектът е изключително забавен и предизвикателен.

В сериала участват редица популярни и млади български актьори, сред които Павел Иванов, Филип Буков, Радина Шутова, Евелина Бибова и Неда Спасова

Режисьорът Ники Илиев обещава на зрителите забавен, интересен и визуално добре реализиран сериал.

От страна на БНТ, Миладин Гергов, директор на СТФ "Екран“, подчертава стремежа на телевизията да развива разнообразни и висококачествени филмови проекти, като "Летище“ е част от тази стратегия.


Поставете оценка:
Оценка 1.8 от 16 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Политкоректен

    50 3 Отговор
    Като знам какви са му шоутата, мога да си представя какъв ще е сериалът.
  • 2 кой мy дpeмe

    55 3 Отговор
    поредната арменска боза

    Коментиран от #25

  • 3 Сила

    50 2 Отговор
    Егати пародията , поредната халтура с предизвестен край !!!
    Никито Илиев , бащата на амбициозната комплексарщина и болната амбиция !!!
  • 4 Прогноза

    34 1 Отговор
    Айде да не избързваме с хейта ! От сериала за манастира , който сега върви издържах една серия .

    Коментиран от #15

  • 5 да е жив и здрав

    27 0 Отговор
    Но вече - байгън.
  • 6 И кой

    33 0 Отговор
    ще му гледа сериала ?

    Коментиран от #40

  • 7 Кирил

    34 0 Отговор
    Нещо което задължително няма да се гледа на тоя с немитите три косъма на главата.
  • 8 1-20

    32 0 Отговор
    Дано наследниците на Артър Хейли осъдят този бо-клук за плагиатство.
  • 9 Сюжета

    26 0 Отговор
    кърти мивки !
  • 10 Гуньо Простиа

    25 0 Отговор
    Ники Илиев? Верно ли? Майкооооо…
  • 11 Кожудери

    21 0 Отговор
    Може да вмъкнат епизод ,за гнусното покачване на цените на самолетните билети , за керосина ,за войната в Иран ,която се провежда по заповед на американските евреи. За товва ,че пътниците се принуждават да си изпращат празни куфарите по DHL,след което летят с малка чанта в багаж в самолета ,за да си спестят от пресолената цена на авиокомпаниите кожудери.

    Коментиран от #27

  • 12 Някоя

    17 0 Отговор
    друга баба , които никога в живота си не е летяла със самолет , може да хвърли едно око към телевизора докато дреме !
  • 13 Оффффф

    19 1 Отговор
    Тоя не се наяде. Като му видя мазните косища и ми се отщява и ядене и пиене. като накой просяк под моста. Що за елит... Ужас!
  • 14 Какво летище, бе?

    17 0 Отговор
    Нали бюджета за култура беше орязан с 10%?
  • 15 Бойкот!

    20 2 Отговор

    До коментар #4 от "Прогноза":

    Няма да ви гледам сериалите! И преди не ги гледах!
  • 16 зоко

    17 0 Отговор
    от олигофрен-олигофрения
  • 17 тиририрам

    17 0 Отговор
    По време на полет двамата пилоти разговарят и единият казва:
    - Да вземем да изпием по едно кафе и след това да о..нем стюардесата, а?
    Обаче микрофините били включени и разговорът се чувал из целия самолет.
    Стюардесата хукнала към пилотската кабина, да им каже и в бързината се препънала и паднала в скута на една бабичка. Тя и помогнала да стане и рекла:
    - Ще се убиеш бе, чедо! Те казаха, че първо ще пият кафе...
  • 18 До Кога ?

    10 0 Отговор
    Ще ни Пробетват !

    Помии ?
  • 19 маги маги

    9 0 Отговор
    де си летял, и сандала си с кво си вързал...Що не ме вземе за помощник и филма ще стане още по смешнишки
  • 20 Шоп от фриШоп сектор

    10 0 Отговор
    Кое летише Софийсйото ли дето НЕ плаща концесиини такси,а за родата ма политици неможачи назначени в РВД
    ЩЕ има ли епизоди
  • 21 ИВАН

    16 0 Отговор
    Тоя е голям замърсител, ама не е луд който яде зелника, ами ние сме лудите, че го търпим.
  • 22 Тома

    12 0 Отговор
    До сега всичко което показва е взето от чужди предавания.
  • 23 Елизабет Цветанова Унсс Право

    7 2 Отговор
    Задължително му врътвам една трандамия ако ме вземе за актриса в сериала

    Коментиран от #24

  • 24 синдикатът на актрисите

    7 0 Отговор

    До коментар #23 от "Елизабет Цветанова Унсс Право":

    Режисьорите си имат изкуствен интелект за тези неща. Колко си изостанала...
  • 25 арменска боза

    11 0 Отговор

    До коментар #2 от "кой мy дpeмe":

    че и вкиснала при това
  • 26 ТИКИ

    12 0 Отговор
    Мазен гербаджия.
  • 27 Софийски селянин,Пенсионер

    4 0 Отговор

    До коментар #11 от "Кожудери":

    Има лесно, да не летят какъв е проблема..
    В самолета със 250 индивида от различни породи и страни на климатик,само един да е болен и вирусите се разнасят в салона..
  • 28 Метресата от Барселона

    6 1 Отговор
    Поредният български сериал явно ще бъде халва, гарнирана с голяма доза кисела боза. Много бездарни копия на турските сериали. Ама бабите на село ги харесват.
  • 29 Едни и същи

    7 0 Отговор
    Явно Борисов държи Гала в Нова телевизия заради приятелските й връзки със семейство Халваджиян. Гала изгледа дъщеря си , сега ще я дочакаме да изгледа и вниуците със заплатата от Нова ,а после може да я гледаме пенсионирана на екран.

    Коментиран от #30

  • 30 Боко от Банкя

    3 1 Отговор

    До коментар #29 от "Едни и същи":

    За къде е Гала без Кристина Патрашкова?

    Коментиран от #33

  • 31 Зъблю гаден

    5 0 Отговор
    Не кандиса на пари и слава
    Дърта гаден не се вижда
  • 32 хитлер

    7 3 Отговор
    Пак ли миризливия арменец ще ни тормози с бозите си? Дано събере пари да се изкъпе и подстриже.
  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Свободен

    6 1 Отговор
    От малкото случаи, когато соца ми харесва!
    Ако още беше татово, този щеше да работи в някой завод, да е подстриган и обръснат и да не ни залива с простотиите си!
  • 36 Супер

    2 6 Отговор
    Злобейте хейтъри!!Браво Маги!!!
  • 37 n√Варна

    6 0 Отговор
    Чувал съм за Маги Малеева, Маги Томова, Маги Сидерова .....
    Таз Маги с брадата и мустаците кво търси сред тях?
    Барабар Маги с жените!
  • 38 село Говнягово

    8 0 Отговор
    Добре, че има много роднини да гледат глупостите му.
  • 39 топла бисквитка

    8 0 Отговор
    Мисля, че Маги Халваджан е един от виновниците за опростачаването на нацията.
  • 40 Тахан Халва

    8 0 Отговор

    До коментар #6 от "И кой":

    Не ме интересува дали някой ще гледа сериала. Важно е да взема мангизите от фонда за култура. Те все на Оли Гьо Френи дават финансиране.
  • 41 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 42 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 43 Майк Алън Патън

    1 0 Отговор
    Няма смисъл бе , Маги ! Недей !