23 Октомври, 2012 16:55 11 872 15

Роми на кон гонят паяк с каруца

  • роми-
  • кон-
  • паяк-
  • каруца

Паяк на Центъра за градска мобилност събра очите на минаващите в центъра на града, като вдигна стара каруца на на едно от най-оживените софийски кръстовища, съобщи БГНЕС.

На екипа на центъра му се наложи да разпрегне коня точно пред стадион "Васил Левски" и едва тогава да прибере возилото. Десетки любопитни минувачи се събраха да наблюдават сложната операция по разкачването на коня от ромската кола и вдигането и на машината в присъствието на полицай. След като останаха без каруца двамата роми яхнаха коня си и се отправиха в същата посока, накъдето замина паякът с каруцата им.

Според Наредбата за организация на движението на територията на Столична община е забранено каруци да се движат в центъра на града. Те не могат да се движат и по Околовръстното, бул. "Цар Борис ІІІ", бул. "Царица Йоана", бул. "Сливница", бул. "Ломско шосе", бул. "Рожен", бул. "Ген. Владимир Вазов", бул. "Ботевградско шосе", бул. "Цариградско шосе", ул. "Самоковско шосе", бул. "Александър Малинов", бул. "Драган Цанков", бул. "Св. Кл. Охридски", ул. "Симеоновско шосе", бул. "Черни връх", бул. "България", бул "Брюксел". По всички останали улици те могат да преминават само и единствено ако са регистрирани.

Факти.бг припомня, че глобата за преминаване на каруца през центъра на София е между 50 и 500 лева. Освен глобата собствениците на каруцата трябва да заплатят разноските по отстраняването и транспортирането й до специален наказателен паркинг. Една елементарно направена каруца струва около 200 - 300 лева. В случая ромите са се хукнали да преследват имуществото си, но дали няма да им излезе по на далавера да го бяха зарязали?!


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ...

    1 0 Отговор
    Каруци освен в селата и по междуселищните третостепенни пътища (мисля бе разписано в закона), не трябва да се срещат въобще! Камо ли да имат присъствие в центъра на София!!! После ми говори за интеграция... Не искам да чувам, нито да чета нищо повече за тази сбирщина от паразити. За днес това е третата статия с тяхно участие.
  • 2 $$$$$$$$$$$$

    1 0 Отговор
    И сега, ромите се забавляват, ще отидат в паркинга на ПАЯКА, ще разглобят каруцата вечерта, и ще я изнесат, част по част, дъска по дъска, и пак няма да платят нищо! made in BG!
  • 3 илко илкомотор

    1 0 Отговор
    от тее кърлежи ромите га ша са отървем бе ??
  • 4 nyama

    0 1 Отговор
    ostavete karucata,a u4ete snimkite ta da znaete koi sa exoooo na vas gavarit tavari6
  • 5 EВРОПЕЕЦ

    1 0 Отговор
    ЕВРОПЕЙСКА ДЪРЖАВА
  • 6 aha

    1 0 Отговор
    За коня ми е жал само...те онези неандерталци са ясни...
  • 7 ИНТЕГРИРАН БЪЛГАРИН

    3 1 Отговор
    За да управлявам автомобила си трябва:
    1. Да съм грамотен
    2. Да съм уил и положил и да съм взел успешно изпит
    3. Да съм минал психо, очен преглед и курс БЧК
    4. Автомобила ми трябва да има изрядни светлини, техническа част и да минава всяка година технически преглед
    5. Трябва да имам гражданска отговорност
    6. Трябва да съм платил данък МПС, винетка
    7. И още куп условия и задължения които трябва да се изпълнят
    И ЗА БОГА НА РАВНО ДО МЕН НА ПЪТЯ ЗАСТАВА ЖИВОТНО С НЕГРАМОТЕН РОМ!!!!
    ДО КОГАААААА!!!!!!!!!
  • 8 АЗЛК

    1 1 Отговор
    Каква е тая жалка история?Хванали някакви жалки,мръсни и бедни като църковни мишки циганьори,че им двигнали и каруцата.Това е знак колко са умрели и корумпирани държавните органи.Намерили прошляци,с които си мият ръцете,че уж си вършат работата,докато престъпността расте безнаказано и вие всички тука се радвате .Трябва да се радвате,когато това е кола на депутат,на мафиот,на министър,на дребен тарикат-милиционер,а не на прошляк.Не защитавам циганите,но не те са главния проблем,те са капка в морето от проблемите,но не и главния,РАЗБЕРЕТЕ ГО!
  • 9 п3а

    0 0 Отговор
    http://www.youtube.com/watch?v=Uz1ftZ5e3hQ&bpctr=1351027877
  • 10 Ники Николов

    1 0 Отговор
    освен ромското лято , България я чака и ромско бъдеще и май всички ще минем на каруци и ще ги спираме до станциите на метрото, а там ромите ще се грижат за тях докато не си ги вземем в края на работния ден
  • 11 Хитлер

    1 1 Отговор
    Демек м...сари на кон гонят паяк с каруца!????? Какво означава роми???????????????? това не са ли тъй известните римляни?????????? а ром какво да е, циганин в бутилка!!!!!!!!!!????Те идват от Индия от областа "цигай" и са цигани,но НЕ и Роми,моляви се......

    Коментиран от #12

  • 12 Адолф Хитлер

    1 0 Отговор

    До коментар #11 от "Хитлер":

    Защо си ми откраднал името?А те от където са дошли най добре пак там да си ходят след като не могат да се интегрират!
  • 13 Бай Гън

    0 0 Отговор
    Щеше да е новина ако пишеше -Кон качи двама роми.
  • 14 пич

    0 0 Отговор
    пичове сега ще ви кажа какво е кураж или безумие.да влезеш в махалата в някоя кръчма пълна с м...ли и да си поръчаш ром със сок от манго.
  • 15 Питащ!

    0 0 Отговор
    За да управлявам автомобила си трябва:
    1. Да съм грамотен
    2. Да съм уил и положил и да съм взел успешно изпит
    3. Да съм минал психо, очен преглед и курс БЧК
    4. Автомобила ми трябва да има изрядни светлини, техническа част и да минава всяка година технически преглед
    5. Трябва да имам гражданска отговорност
    6. Трябва да съм платил данък МПС, винетка
    7. И още куп условия и задължения които трябва да се изпълнят
    И ЗА БОГА НА РАВНО ДО МЕН НА ПЪТЯ ЗАСТАВА ЖИВОТНО С НЕГРАМОТЕН РОМ!!!!
    ДО КОГАААААА!!!!!!!!!