26 Август, 2022 08:47 3 890 2

Трева, карамфили и други цветя покриха пустинята Атакама (ВИДЕО)

  • атакама-
  • пустиня-
  • чили-
  • цветя

„Цъфтежът на пустинята“ е климатично явление, което се случва в някои пустини по света в години, когато валежите са необичайно високи

Трева, карамфили и други цветя покриха пустинята Атакама (ВИДЕО) - 1
Снимкa: Shutterstock

Равнините на северно Чили отново ще бъдат изпълнени с цветове, тъй като тазгодишните зимни дъждове поставиха началото на това интересно явление в пустинята Атакама, съобщиха властите, цитирани от NOVA.

Кадрите показват райони покрити с трева, карамфили, Encelia canescens и други видове цветя, цъфтящи в чилийската пустиня, която е най-сухата в света.

„Цъфтежът на пустинята“ е климатично явление, което се случва в някои пустини по света в години, когато валежите са необичайно високи.

Чилийският биолог и изследовател Роберто Контрерас обясни, че през юни 2022 г. валежите в някои провинции на района на Атакама са възлизали на повече от 80 милиметра вода, което показва, че цъфтежът на пустинята ще бъде интензивен.

През втората половина на септември Национален парк Llanos de Challe очаква интензивен сезон на цъфтеж, който ще привлече много туристи.

Националната туристическа служба на Чили потвърди, че властите се подготвят да посрещнат туристите, но също така напомнят, че трябва да полагаме грижи за природата.


Поставете оценка:
Оценка 2.7 от 7 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Гласове от пустинята

    0 1 Отговор
    А тук се очаква да цъфнат налъмите, дупките по пътищата и някои други работи около изборите.

    Коментиран от #2

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.