6 Август, 2013 19:04 2 884 0

Д-р Динчо Генев е назначен за подуправител на НЗОК

  • д-р динчо генев-
  • назначен-
  • подуправител-
  • нзок

Д-р Динчо Генев е назначен за подуправител на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК).

Той е роден на 24 февруари 1965 г. Завършил е висше образование по медицина в Стара Загора, има специалност „Вътрешни болести“ и „Здравен мениджмънт“ от Медицински университет-София.

От 1988 г. работи в общинската болница в Харманли, а от 2008 г. до сега е неин управител.

Д-р Генев е избиран два пъти за председател на районната колегия на Българския лекарски съюз в  Хасково, бил е и член на Управителния съвет на Сдружението на общинските болници.

Факти.бг припомня, че д-р Генев бе основният конкурент на назначената за управител на НЗОК  д-р Румяна Тодорова за управител.  В Народното събрание преди време в подкрепа на кандидатурата на д-р Тодорова гласуваха единодушно 101 народни представители. За втората кандидатура на д-р Динчо Генев гласуваха 30 депутати, против бяха 2-ма, 69 се въздържаха.


 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА