Мария Бакалова и Юлиан Вергов ще водят годишните музикални награди на „БГ радио“, съобщават организаторите, предава БТА.
Специално за церемонията, посветена на триумфа на българската музика, първата българка, номинирана за награда „Оскар“ се завръща в България от Лос Анджелис, САЩ. Рамо до рамо с изключителната Мария Бакалова ще бъде един от най-вдъхновяващите и популярни български актьори – Юлиан Вергов. Любимецът на българската публика е един от най-големите фенове на „БГ радио“ и открояващ се водещ на церемонията две поредни години - през 2022 г. и 2023 г. Две от най-разпознаваемите лица в българското кино и театър ще въвлекат публиката в празник на българската музика – вечер, която всяка година събира най-големите имена в родната музика и отдава заслужено признание на артистите, които пишат съвременната музикална история на България“, коментират от екипа на „БГ радио“.
По думите им първият златен килим в България ще посрещне най-големите звезди на българската музикална сцена и обичани лица от екрана преди началото на церемонията, а Лили Иванова ще сподели с публиката уникално изпълнение от сцената в зала „Арена 8888 София“ на 25 май 2025 г.
Както писа БТА, Васил Найденов ще получи извънредната награда, посветена на артиста и отпечатъка, който остава в историята на българската поп музика – „Най-обичан български поп изпълнител на всички времена“. „БГ Вдъхновение“ на името на Ана-Мария Тонкова, награда, символ за изключителен принос и пример за всеотдайност към българската музика, тази година ще бъде връчена на Богдана Карадочева.
Ще бъдат представени нови изпълнения ,създадени за сцената на наградите, от Васил Найденов, Тони Димитрова, Христо Стоичков, братя Аргирови, Миро, Любо Киров, Мария Илиева, Графа, „Фондацията“, „Молец“, Дара, Дара Екимова, Михаела Маринова, Кристиан Костов.
Събитието се случва, благодарение на екип, ръководен от Марвин Дайтман – творческият двигател, зад някои от най-пищните и зрелищни церемонии на песенния конкурс „Евровизия“ през последните години, включително и през 2025 г. Той бе творчески директор на концерта на Лили Иванова, на 14 декември в „Арена 8888 София“.
Междувременно, продължава вторият етап от гласуването за годишните музикални награди в сайта на „БГ радио“.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 хъхъ
10:49 15.05.2025
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Реплика
10:54 15.05.2025
4 Кадоган Уест
11:00 15.05.2025
5 Перо
11:17 15.05.2025
6 Шеф Ангелов
12:23 15.05.2025
7 Иво
12:49 15.05.2025
8 Едмон Дантес
И обикновения български данъкоплатец иска поне проектозакон, позволяващ правно притежание и използване на оръжие за защита на имота от кражба срещу тия безполезни индийци.По селата Бог високо, Цар далеко.Няма ли някаква статистическа вероятност няколко заблудени Израелски или Руски ракети да се отклонят от първоначалната си траектория и да паднат в ,,процъфтяващи,, квартали като Столипиново, Факултета или Максуда и техтните им производни?! Тия бангладешки индигота станаха повече от нас. Само права, без задължения. Би било облекчаващо за Българския данъкоплатец..Скоро може и да се превърнем в предградията на Париж
12:51 15.05.2025
9 Колега
Вероятно някъде там съществуват и в пъти по-чаровни и способни актриси или дори нормални момичета, които за разлика от тази Бакалова, всеки ден се борят с живота, но никой не знае за тях просто защото не са известни/нямат късмет да бъдат забелязани от машината на корпоративния капитализъм или не са богати. Но кой е казал, че животът е честен..
12:52 15.05.2025