Съгласно Регистъра на ООН за конвенционалните оръжия (UNROCA) от началото на Руско- Украинския конфликт България е изнесла за Украйна следните въоръжения.
Чрез маршрут чрез Чехия:
- 40 леки бронирани верижни транспортьора МТ-ЛБ;
- 22 танка Т-72;
- 2 бронирани автомобила HMMWV („Хъмви“);
- 1 бойна машина на пехотата БМП-1;
- както и 38 артилерийски системи с калибър 122 мм.
Чрез маршрутът през Великобритания:
- 18 самоходни артилерийски установки 2С1 „Гвоздика“ с калибър 122 мм;
- 3 верижни транспортьора МТ-ЛБ;
- 3 противотанкови оръдия БС-3 с калибър 100 мм.
И директно:
- 50 зенитни установки ЗУ-2;
- 100 картечници калибър 7,62 мм;
- 100 ръчни гранатомета ATGL-L2;
- 3000 еднократни гранатомета Bulspike.
През първата половина на 2022 г. страната ни е осигурила за Украйна:
- около една трета от всички боеприпаси, използвани от украинската армия;
- близо 40% от необходимите горива за Въоръжените сили на Украйна.
В тази официална информация липсват данните за огромният износ на боеприпаси, през Полша и Румъния с подписа на Корнелия Нинова като министър на икономиката, които са заминавали за Украйна.
С тези въоръжения са убивани руски войници а и гражданско население в Донецката и Луганската отцепили се от Украйна територии.
Отделно България предоставяше на Украйна и друга икономическа и финансова помощ. И ревностно и усърдно прилагаше гласуваните в ЕС санкции срещу Русия. Изгони десетки руски дипломати. И участваше в сухоземни на наша територия и в морски Натовски учения с антируска насоченост.
Българският русофобски политически и управленчески елит с пяна на устата обвиняваше Русия, че ни е обявила за неприятелска държава.
А в светлината на горните факти, нима Русия е нямала основание да ни обяви за нещо друго, освен за неприятелска държава?
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 хххх
Коментиран от #73
16:06 05.06.2026
4 Тома
16:07 05.06.2026
5 Така тръгва деменцията
Коментиран от #61, #79
16:07 05.06.2026
6 и какво
16:08 05.06.2026
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Боклука
16:10 05.06.2026
10 фен на сидеров
16:11 05.06.2026
11 Евгени от Алфапласт
16:12 05.06.2026
12 хаха
Коментиран от #19
16:13 05.06.2026
13 Последния Софиянец
16:13 05.06.2026
14 Българин
16:15 05.06.2026
15 Запознат
16:17 05.06.2026
16 !!!?
16:17 05.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Кую
16:19 05.06.2026
19 Пашата
До коментар #12 от "хаха":
Ти глей да не превариш рашите.16:20 05.06.2026
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Хахахаха
Коментиран от #25
16:21 05.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Хахахаха
До коментар #7 от "Виновни сме":
Ааааа ясно. Да сме марионетка на тупин, тогава всичко е точно, нали копей?16:25 05.06.2026
25 Защото сме българи,
До коментар #21 от "Хахахаха":
а не потурнаци, русофоби, евреи и тем подобни, и защото помним, че начело на България стояха предатели през 2022-2026 г., които ни скараха с братска Русия - тази държава, която ни освободи от турско робство и ни създаде Обединена държава - Сан-Стефанска България с над 170 хиляди кв. км. площ и с излаз на Черно и Егейско море, включваща цяла Македония (Западна Румелия).16:29 05.06.2026
26 Този коментар е премахнат от модератор.
27 Някой
Тук точно тези докаралите го реват, как са ни определили за неприятелска държава, след като това бе тяхното постижение.
С излитащите от тук американски самолети за зараждане на бомбардиране срещу Иран и в онази война ни включиха местните предатели евроатлантици.
Всеки държавен служител който обслужва чужда държава е предател и мястото му е в затвора.
Коментиран от #83
16:32 05.06.2026
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 Българин
Коментиран от #45
16:35 05.06.2026
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 И кво?
16:37 05.06.2026
33 Трол
16:37 05.06.2026
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Атина Палада
16:39 05.06.2026
36 Въшлясал е на майка ти храстореза
До коментар #8 от "хаха":
отворко16:40 05.06.2026
37 Град Козлодуй
До коментар #8 от "хаха":
Точен сте господине 👍.Русия е държава с отпаднала необходимост.16:44 05.06.2026
38 малийййй
Коментиран от #46
16:48 05.06.2026
39 Този коментар е премахнат от модератор.
40 Мишел
16:51 05.06.2026
41 604
16:52 05.06.2026
42 А БЕ СЛАДУР!
Коментиран от #74
16:52 05.06.2026
43 Този коментар е премахнат от модератор.
44 Този коментар е премахнат от модератор.
45 Цолоколев
До коментар #29 от "Българин":
Да ти игра азиз на гро.бо.16:57 05.06.2026
46 Само ти ли не разбираш,
До коментар #38 от "малийййй":
че пак сме от страната на губещите?Коментиран от #48
16:57 05.06.2026
47 Този коментар е премахнат от модератор.
48 Мишел
До коментар #46 от "Само ти ли не разбираш,":
Фантазираш.Русия загуби войната.17:01 05.06.2026
49 !!!
До коментар #44 от "Сатанас Единотнас":
Та ти непрекъсно се навеждаш!А после някой Ти е виновен🤨?17:03 05.06.2026
50 az СВО Победа 81
Коментиран от #52
17:04 05.06.2026
51 Този коментар е премахнат от модератор.
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Този коментар е премахнат от модератор.
54 Шаран БГ
Коментиран от #56
17:13 05.06.2026
55 Споко
До коментар #44 от "Сатанас Единотнас":
Шепата путлероиди са дъртаци на по 65-70+.С единят крак са у трапа.
17:15 05.06.2026
56 Рублевка
До коментар #54 от "Шаран БГ":
Защо само една? Няколко хиляди да "изфабрикува". А също средства за доставка /с дронове не става/.17:15 05.06.2026
57 оня с коня
Коментиран от #58
17:16 05.06.2026
58 Този коментар е премахнат от модератор.
59 Опелото
Това е добро Богоугодно дело
17:19 05.06.2026
60 Този коментар е премахнат от модератор.
61 да така е
До коментар #5 от "Така тръгва деменцията":
Тръгнал си! :-)17:23 05.06.2026
62 Шаран БГ
17:23 05.06.2026
63 Този коментар е премахнат от модератор.
64 Този коментар е премахнат от модератор.
65 Факт
Коментиран от #69
17:26 05.06.2026
66 Този дъртак е пропуснал?
17:29 05.06.2026
67 Този коментар е премахнат от модератор.
68 Тъпа ушанка
17:32 05.06.2026
69 Този коментар е премахнат от модератор.
70 Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.
До коментар #69 от "Блогър от Москва. Крим е Руски завинаги.":
За това ли унуката даде името " Героите на УПА " , на некви укри на фронта?17:34 05.06.2026
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Този коментар е премахнат от модератор.
73 ама
До коментар #3 от "хххх":
си у гуема заблуда, как например дарихме 100бр бтр, че били морално стари, а нищо им немаше!? и само това ли.....17:48 05.06.2026
74 нашто
До коментар #42 от "А БЕ СЛАДУР!":
Лукойл отдавна е национализирано, само логото е останало от некога....17:54 05.06.2026
75 Алооо
Е продал оръжие
За над 1 милиард долара
Оръжие на Украйна .
Какви ревеш бре
РУБЛО ИДИОТ?
18:22 05.06.2026
76 Евроатлантически Ганьо
Сега, като знаете, да не ревете пак!?
18:24 05.06.2026
77 И така
Коментиран от #78
18:28 05.06.2026
78 Ми така я
До коментар #77 от "И така":
Ако не бе правил пакт с хитлериска германия, която изгуби войната, нямаше да ти вземат архивите, и нямаше да ревеш сега18:45 05.06.2026
79 Рилски
До коментар #5 от "Така тръгва деменцията":
Пренаписването на историята и нагласянето на исторически "факти" както ни е изгодно, никога не е било сред "ценностите на цивилизацията", нито пък слагането на етикети, кой бил терорист, агресор и диктатор. Според определенията на ХlХ век, участниците в априлското въстание са разбойници и терористи, а Ботев е агресор и пират, защото е отвлякъл кораба "Радецки"И престенете да пишете че Русия е агресор и е нарушила международното право, като е окупирала украински територии!Тя по същият начин наруши международното право и през 1877/78, като окупира едни международно признати турско-османски територии и после взе че ги провъзгласи за български!А в последствие пъклено-ревизиостиченият „Берлински конгрес“ с главни сатани-ревизионисти Англия и Австро-Унгария разпокъсаха тези „окупирани“ територии и създаде предпоставки за бъдещите балкански войни!
13:50 04.06.2026
19:48 05.06.2026
80 ситуацията във фермата
Коментиран от #86
20:36 05.06.2026
81 Този коментар е премахнат от модератор.
82 Верно ли бре
До коментар #28 от "нАТО е тотална вреда":
ЧЕРВЕН ГЕЙТЪР,?21:17 05.06.2026
83 Ромика със сако дънки и ушанка
До коментар #27 от "Някой":
Аийде нема нужда21:50 05.06.2026
84 Тука мн тъжно нешо, пък ненада🙄
Не ни трябват блатни или бургери.
България над всичко !!
22:14 05.06.2026
85 Този коментар е премахнат от модератор.
86 Кой първи
До коментар #80 от "ситуацията във фермата":
"Докладът на правителството за състоянието на националната сигурност за 2016 година, в който се посочва, че Русия представлява риск за националната ни сигурност и за стабилността на Балканите...", на 07.03.2022г.-"Правителството на Руската федерация одобри в понеделник списък с държави и територии, които извършват „неприятелски действия“ срещу Русия, нейните компании и граждани. Списъкът включва Съединените щати, Обединеното кралство, Канада, всички държави от Европейския съюз, включително и България."03:37 06.06.2026
87 Дебили
Коментиран от #90
04:40 06.06.2026
88 Калин21
Коментиран от #91
06:17 06.06.2026
89 АМИ РЕШЕНИЕТО Е ПРОСТО
НАРАБАР С МАЛОУМ.....НИЦИТЕ РУСОФОБИ ОТ САЙТА
БОНУС Е БЕЗПЛАТНОТО ПОГРЕБЕНИЕ ЗА СМЕТКА НА ФИРМИТЕ ПО ЧИСТОТАТА
09:24 06.06.2026
90 ГЛЕЙ СИГА
До коментар #87 от "Дебили":
НЕ СИ ВИНОВЕН ТИТАКА СИ СЕ РОДИЛ
БЕЗМОЗЪЧЕН
09:26 06.06.2026
91 И ДО СЕГА
До коментар #88 от "Калин21":
ЛИЧНО КОЛКО ЕВРО ПРАТИ ЗА УКРАЙНАКОЛКО БЕ
09:30 06.06.2026
92 Краткият отговор е НЯМАШЕ!
17:11 06.06.2026
93 Цензура
Рано или късно ще трябва някак да възстановим нормални отношения с Русия, като за целта ако трябва ще обecим такива изpoди като тагаренко. Подобни твapи, които даваха оръжие в огромни количества на укpoпските нaцисти, за да убиват нашите руски братя, единствените проливани кръвта си, за да ни има днес като народ, живи не трябва да бъдат оставяни !!!
19:45 06.06.2026
94 Характерна особеност
13:28 08.06.2026
95 Иван
14:18 08.06.2026