• контрола

Българите с 3/3 в контролите си до момента

Силен Лудогорец се разправи и с Хартс - 1
Снимка: АП/БТА

Лудогорец записа трета поредна победа в предсезонните контроли. Пред 100 българи в английския град Лей шампионите надиграха категорично шотландския Хартс и спечелиха с 2:0. Преди това "орлите" записаха успехи над Евроколеж и румънския гранд Стяуа.

В сблъсъка с Хартс двете попадения дело на Марселиньо и Христо Златински от дузпа паднаха през второто полувреме. Лудогорец получи мощна подкрепа от стотина българи, дошли от всички краища на Северна Англия, за да подкрепят отбора.

Светослав Дяков и компания им се отблагодариха, като поздравиха всеки от привържениците персонално след последния съдийски сигнал. Агитката изпрати Лудогорец с познатия от евромачовете рефрен "Българи, юнаци" и се закани за следващата контрола на Острова да бъде още по-голяма.

На терена шампионите нямаха особени проблеми със славния в близкото минало шотландски отбор. През първото полувреме пред Лудогорец на два пъти се откриха възможности за гол, но новото попълнение Вандерсон и Христо Златински пропуснаха. Веднъж Иван Чворович пък се намеси решително при коварен удар на Смит в средата на първото полувреме.

През второто полувреме поетапно в игра влязоха титулярите от разгрома над Стяуа. Така се стигна до 67-ата минута, когато Марселиньо откри резултата. Бразилецът направи двойно подаване с Роман Безяк и от чиста позиция изпрати топката в мрежата. Само три минути по-късно реферът отсъди дузпа за Лудогорец за игра с ръка на шотландски защитник. Зад топката застана Христо Златински и този път не сбърка - 2:0 за Лудогорец. Златински пропусна наказателен удар в спаринга със Стяуа три дни по-рано.

В заключителните минути Лудогорец имаше още няколко шанса за гол, докато Хартс нито веднъж не застраши вратата на влезлия през втората част Владислав Стоянов.