20 секунди наказание прати Леклер на 8-о място

4 Май, 2026 06:45 1 377 0

  • шарл леклер-
  • гран при на маями-
  • формула 1-
  • спорт

Шарл се завъртя и се удари в предпазните стени в последния тур, като преди това се бори с Оскар Пиастри за 4-ото място

20 секунди наказание прати Леклер на 8-о място - 1
Снимка: БГНЕС

Шарл Леклер беше наказан с 20 секунди 3 часа след финала на Гран При на Маями заради множеството излизания извън трасето, които той направи в последната обиколка и стюардите са решили, че той е спечелил предимство от това.

20 секунди наказание прати Леклер на 8-о място

Шарл се завъртя и се удари в предпазните стени в последния тур, като преди това се бори с Оскар Пиастри за 4-ото място. Колата му получи повреди след удара, но той успя да я докара до финала, като обаче пресече няколко завоя.

В последните два завоя го изпревариха Джордж Ръсел и Макс Верстапен, така че той завърши шести, но с наказанието отива осми.

20 секунди наказание прати Леклер на 8-о място

С тази санкция Люис Хамилтън излиза шести, а Франко Колапинто записа най-доброто си класиране във Формула 1 – 7-о място в Маями.


Поставете оценка:
Оценка 3.5 от 2 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА