• контрола

Петлите победиха испанците с 1:0

И Франция не прости на Испания - 1
Снимка: БТА/AP

Националният отбор на Франция победи Испания с 1:0 в контролна среща, изиграла се на „Стад дьо Франс“.

Мачът започна на високо темпо, но и двата отбора не успяваха да създадат чисти положения. В 26-та минута Карим Бензема се откъсна от испанската защита и стреля опасно, но ударът му не влезе във вратата. Той стреля точно десет минути по-късно, но шутът му бе отразен от Де Хеа.

Още в началото на второто полувреме французите направиха силна атака. Муса Сусоко проби по крилото и пусна много точен пас към Бензема, който вкара с пета по прекрасен начин. Голът обаче бе отменен, заради засада. В 73-та минута французите организираха прекрасна многоходова атака, минала през Сако и Валбуена и завършена от Лоик Реми за 1:0. През целия мач испанците владяха топката повече, но не успявахад да създадат някаква по-сериозна опасност. Такава все пак дойде в 82-та минута, когато Давид Силва остана сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай вратата.

Франция : Лорис, Дебюши, Варан, М.Сако, Евра, Погба, Матуиди, Гризман, Сисоко, Валбуена, Бензема.

Испания : Де Хеа, Рамос, Карвахал, Хосе, Аспиликуета, Коке, Бускетс, Р.Гарсия, Фабрегас, Касорла, Коща.