Сампдория спечели дербито, Юве и Рома безпогрешни

• карлос тевес

Обзор на петия кръг на италианската Серия А

Сампдория спечели дербито, Юве и Рома безпогрешни - 1
Снимка: БТА/ AP

Изминалият пети кръг на италианската Серия „А” бе изключително вълнуващ и интересен. Шампионът Ювентус бе безпогрешен при гостуването си на Аталанта и стана първият тим от сезон 1998/99, който в първите пет кръг на първенството не е допуснал гол. Преследвачът на „бианконерите” Рома също спечели мача си и продължи безупречната си серия.

Мач на кръга: Дженоа – Сампдория 0:1

Сампдория победи градския си съперник и спечели „морското” дерби на Италия. В герой за „сините” се превърна Маноло Габиадини, който вкара единствения гол в мача четвърт час преди края на редовното време. Възпитаниците на Синиша Михайлович са в прекрасна форма и все още нямат загуба от началото на сезона, а освен това са допуснали само два гола в мрежата си.

Издънка на кръга: Интер

Интер записа първа загуба за сезона – каква обаче! „Нерадзурите” бяха разбити на собствения си стадион от опашкаря Каляри с 1:4. Три гол за сардинци вкара Албин Екдал, който логично получи и най-висока оценка в двубоя. Японецът Юто  Нагатомо пък бе изгонен от тима на Интер в 27-ата минута с втори жълт картон, което допълнително улесни Каляри. Това бе първа загуба за тима от Милано от началото на сезона, която обаче постави под сериозна въпросителна възможностите на отбора да атакува челните позиции в класирането.

Играч на кръга: Карлос Тевес

Сайтът WhoScored оцени представянето на Карлос Тевес в мача срещу Аталанта с оценка 9.4. Аржентинецът се намира във върхова форма и има шест гола от шест мача от началото на сезона (4 в Серия „А” и 2 в Шампионската лига). Срещу Аталанта Тевес бе автор на първите две попадения, второто от които бе решаващо за успеха на торинци. Голът дойде секунди, след като Херман Денис от тима на домакините пропусна дузпа.

Гол на кръга: Матия Дестро срещу Верона

В заключителните минути на мача на „Олимпико” италианският национал буквално препарира стража на Верона с удар от далечно разстояние, който може да кандидатства и за гол на сезона:

Вижте всички резултати от изминалия пети кръг на Серия „А”:

Рома – Верона 2:0
1:0 Флоренци (75), 2:0 Дестро (86)
Аталанта – Ювентус 0:3
0:1 Тевес (35), 0:2 Тевес (59), 0:3 Мората (83)
Интер – Каляри 1:4
0:1 Сау (10), 1:1 Освалдо (18), 1:2 Екдал (29), 1:3 Екдал (34), 1:4 Екдал (44)
Торино – Фиорентина 1:1
1:0 Куалярела (62), 1:1 Бабакар (78)
Дженоа – Сампдория 0:1
0:1 Габиадини (75)
Удинезе – Парма 4:2
0:1 Маури (22), 1:1 Ди Натале (28), 2:1 Ди Натале (45), 2:2 Касано (45+4), 3:2 Орто (58), 4:2 Теро (84)
Палермо – Лацио 0:4
0:1 Джорджевич (45), 0:2 Джорджевич (75), 0:3 Джорджевич (83), 0:4 Пароло (90+4)