3 Октомври, 2014 19:20 1 749 0

Ще съдят Меси за укриване на данъци

  • меси-
  • данъци-
  • дело

Съдът отхвърли препоръката на прокуратурата обвиненията срещу футболиста да бъдат свалени

Ще съдят Меси за укриване на данъци - 1
Снимка: БТА/AP

Лионел Меси ще бъде съден по обвинения за укриване на данъци, съобщи Би Би Си.

Звездата на Барселона и националния отбор по футбол на Аржентина бе уличена в укриване на данъци през пролетта на миналата година. Оказа се, че Меси е укрил сума в размер на 4 млн евро чрез подаване на неверни данъчни декларации в периода между 2006 и 2009. Сега съдията отхвърли препоръка на прокуратурата обвиненията срещу футболиста да бъдат свалени, поради това, че неговият баща е бил отговорен за измамата.

Укритите пари са свързани с приходите на Меси, дошли от спонсорски и рекламни договори. Счита се, че футболистът и баща му са избегнали плащането на данъци, като са продали правата му чрез фирми в Белиз и Уругвай.  След проведено разследване прокурорът по делото прие становище, че футболистът не бива да бъде подвеждан под отговорност, тъй като неговите дела се ръководят изцяло от неговия баща Хорхе Меси.

Испанският съд обаче отхвърли това становище с аргумента, че „при подобни престъпления не е нужно собственикът на парите да е в течение с всички банкови операции, а само да е дал съгласието си за тях.“

По този начин Меси ще трябва да бъде съден по обвинения за укриване на данъци и е застрашен от присъда в размер от 6 години.
 


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА