• евиан-
  • бербатов

Монегаските спечелиха с 2:0 и се изкачиха до 11-ата позиция в класирането

Монако се справи с Евиан без Бербатов - 1
Монако постигна успех с 2:0 над Евиан в мач от 10-ия кръг на френската Лига 1. "Монегаските"  бяха без българската си звезда Димитър Бербатов, който пропусна мача заради контузия, а и освен това има наказание заради натрупани жълти картони и дори да бе здрав пак нямаше да може да играе. Въпреки това обаче отборът надви сравнително лесно своя опонент.

Траоре изработи дузпа за домакините и Моутиньо бе точен още във 2-ата минута. Караско оформи крайния резултат в 71-ата минута, след като се възползва от груба грешка на противниковия вратар.

След този успех Монако е на 11-ата позиция с актив от 14 точки.