• загуба-
  • червен картон

Гражданите получиха и 2 червени картона при загубата от ЦСКА Москва

Сити с нова издънка в ШЛ (резултати) - 1
Манчестър Сити получи два червени картона и допусна шокираща загуба с 1:2 като домакин от ЦСКА Москва в мач от Шампионската Лига, игран на стадион "Етихад". И двата гола за гостите вкара Сейду Думбиа. Той откри още във втората минута, засичайки с глава центриране от фаул, а в средата на полувремето завърши бърза контраатака. Между тези два гола Яя Туре се разписа от пряк свободен удар.

През второто полувреме Сити така и не можа да организира някакъв сериозен натиск и се оказа безпомощен пред отбраната на съперника. Гостите от своя страна на няколко пъти пропуснаха да решат мача на контраатаки. Влезлият като резерва Георги Миланов пък бе близо до гол след изпълнение на пряк свободен удар.

Трябва да се признае обаче, че "Гражданите" могат да се чувстват сериозно ощетени от съдията. При първия гол на ЦСКА нарушението бе много пресилено, тъй като играта с ръка на Клиши бе неволна. След почивката пък съдията обърка двама играчи на руския отбор и така не показа втори жълт картон на Верблуум.

Така след загубата Манчестър Сити е пред сериозната угроза да отпадне още в груповата фаза на турнира. След 4 мача тимът има само две точки, а предстоят домакински мач на Байерн Мюнхен и гостуване на Рома в Рим.