Суонзи препъна и Арсенал

Лебедите сътвориха страхотен обрат и шокираха артилеристите

Публикувана: 9 Ноември, 2014 20:16
0 КОМЕНТАРА | ВИДЯНА 404

Отборът на Арсенал претърпя тежко поражение във Висшата лига на Англия. Възпитаниците на Арсен Венгер водеха в резултата с 1:0, но допуснаха болезнен обрат при гостуването си на Суонзи.

Алексис Санчес откри резултата в полза на „артилеристите“ с осмия си гол в английската Висша лига от началото на сезона.

Само в рамките на 180 секунди обаче домакините осъществиха пълен обрат, като този път главният герой не бе намиращия се в отлична форма Вилфред Бони. Гилфи Сигурдсон в 75-ата минута изравни на 1:1 чрез специалитета си – изпълнение на пряк свободен удар малко пред границата на наказателното поле.

Друго статично положение също матира защитата на Арсенал – в 78-ата минута Монтеро центрира от корнер и Батефимби Гомис, който само секунди по-рано бе заменил Бони, се извиси с глава в пеналтерията, за да засече топката в мрежата за 2:1.

Така Арсенал остана само с четири победи на сметката си от началото на сезона, като всички те са постигнати срещу тимове от долната седмица на таблицата в момента.

Лондончани са със 17 точки в актива си. Суонси от своя страна събра 18 точки и изпревари днешния си опонент в подредбата, като дели 4-тото място с Уест Хям, но има по-лоша голова разлика от „чуковете“, които вчера завършиха наравно 0:0 като домакини на Астън Вила.