• гризман-
  • манджукич

Дюшекчиите победиха Белия балет с категоричното 4:0

Атлетико унижи Реал в дербито на Мадрид - 1
Атлетико (Мадрид) разби с 4:0 вечния си съперник Реал (Мадрид) в дербито от 22-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините надиграха тотално лидера в Ла Лига и четирите попадения бяха най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат. Резултата на "Висенте Калдерон" откри Тиаго след четвърт час игра, когато с удар по земя от дъгата и лоша намеса на Икер Касияс топката мина голлинията за 1:0. В 18-ата влезлият като резерва малко преди това Саул удвои със задна ножица след центриране на Антоан Грозман отляво. До почивката Реал се опита да върне поне едно попадение, но нито Роналдо, нито Бензема, нито Бейл получиха частичен шанс да го сторят. Атлетико пък имаше претенции за дузпа в 35-ата след шут на Годин, срещнал ръката на Кедира на границата на малкия пеналт.

След почивката домакините продължиха да доминират. И след няколко пропуснати положения в 67-ата Гризман покачи на 3:0. Туран центрира отдясно на втора греда, където Саул надскочи Карвахал и свали топката към френския национал за класическа преднина. Очевидно треньорът на Атлетико Диего Симеоне искаше още голове, защото пусна в игра и Фернандо Торес. Това доведе до желания резултат и в 89-ата легендата на клуба асистира на Марио Манджукич за крайното 4:0.