Славия с нова, историческа победа над Левски

• сините

Белите удариха тима от Герена за трети пореден път

Славия с нова, историческа победа над Левски - 1
Снимка: БТА

Отборът на Левски загуби домакинството си на Славия с 2:3 в мач от 8-мия плейофен кръг на Втората шестица в "А" група. По този начин тимът от квартал "Овча Купел" записа първата си победа на стадион "Георги Аспарухов" от 2003-та година насам и изравни най-доброто си постижение срещу сините с трета поредна победа този сезон, нещо, което се е случвало само веднъж в историята.

Гостите откриха резултата в 24-тата минута с попадение на Димитър Пиргов, но в края на полувремето Радослав Цонев изравни резултата. Второто полувреме предложи много емоции и напрежение, особено на терена между футболистите, където постоянно "прехвърчаха искри".

Петър Атанасов върна преднината на Славия в 62-рата минута, а четвърт час след това защитникът на Левски Веселин Минев бе изгонен от главния съдия след като успя да си изкара 2 жълти картона в рамките на една минута. Жереми Манзоро сложи точна на спора в 87-та минута, правейки резултата 1:3 в полза на "белите". Отново Цонев върна едно попадение за "сините", но в крайна сметка то бе само за статистиката.