• сасуоло-
  • индзаги

Росонерите загубиха гостуването си на Сасуоло с 2:3

Мъките на Милан нямат край - 1

Мъките на позабравилия величието си Милан нямат край.  "Росонерите" отново разочароваха привържениците си с нова загуба в Серия "А". На свой терен Сасуоло "посече" отбора, воден от Филипо Индзаги с 3:2 в мач от 36-тия кръг на италианското първенство.

Домакините поведоха още в 13-тата минута с попадение на Доменико Берарди след удар отдалече, но останаха съмнения дали топката е преминала голлинията с целия си обем. В 31-та минута отново Берарди вкара за Сасуоло, правйки резултата 2:0. Милан върна едно попадение две минути по-късно, а негов реализатор бе Джакомо Бонавентура.

"Червено-черните" все пак съумяха да изравнят след почивката с гол на Алекс, който засече корнер на Сусо. Само 5 минути по-късно обаче Бонавентура си извади втори жълт картон и остави отбора си с 10 души на терена.  В 77-та минута Берарди отбеляза и още едно попадение, правейки своя хет-трик, като по този начин измъкна и победата за Сасуоло.

Два кръга преди края Милан са 10-ти с 46 точки, докато Сасуоло са на 12-та позиция с три по-малко.