• купа "стенли"

Блекхоукс ще спорят за купа Стенли с Тампа

Чикаго наказа Анахайм и е на финал - 1
Снимка: БТА/AP

Отборът на Чикаго игра много силно и елиминира Анахайм по пътя си към финала за купа "Стенли".

Джонатан Тейвс вкара два гола в началните минути на мача, а вратарят Кори Крофорд спаси 35 удара. Това се оказаха важните моменти в седмия финал на Западната конференция на НХЛ, който Блекхоукс спечелиха с 5:3.

Така на финала за Купа "Стенли" Чикаго ще играе с шампиона на Изтока - Тампа Бей.

Това ще бъде трети финал за Чикаго в последните шест сезона.

Гостите поведоха с 4:0, което напрактика им спечели мача след два периода игра. Най-напред Тейвс даде аванс на своите още в 2:23 минута, а в 11:55 минута удвои.

През втората третина резултатът набъбна до 4:0 с головете на Брайън Саад в 21:18 и на Мариян Хоса в 33:45, а Райън Кеслър намали минута и половина преди края на втория период.

И докато първите шест мача предлагаха оспорвано съперничество, то в 7-ия двубой гостите направо отказаха Анахайм за 40 минути. Все пак Патоците намалиха до 2:4 с попадение на Кори Пери, който засече успоредно подаване на Райън Гецлаф, но Брент Сийбрук вкара за 5:2 при числено превъзходство 7 минути преди края. Секунди преди последната сирена Мат Белески намали на 3:5 при игра с шест полеви състезатели за своите.

Патрик Кейн се отличи с три асистенции за Чикаго, а Брад Ричардс с две. Ричардс, който през 2008-а година спечели Кон Смит Трофи с отбора на Тампа, сега излиза за Купа Стенли срещу бившите си съотборници.