Домакините на турнира победиха с 1:0

Чили детронира Уругвай и е на полуфиналите на Копа Америка - 1
Снимка: БТА/AP

Чили е първият полуфиналист в турнира Копа Америка.

Домакините на шампионата успяха да детронират действащия шампион на Латинска Америка – Уругвай след победа с 1:0.

Футболистите на Чили бяха по-активни през целия мач, но урусите разчитаха на бръзи контра-атаки, като в 21-та минута бяха близо до гола след удар на Санчес, който мина покрай вратата. Чили отвърна в 36-та минута с мощен шут от далеч на Видал, който бе избит от вратаря Муслера.

В 60-та минута Видал стреля с глава от близо, но топката попадна право в Муслера. В 62-та минута гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Кавани за удар в лицето на Хара. Чили достигна до победния гол в 82-та минута. Тогава Муслера изби лошо една центрирана топка, тя попадна във Валдивия, който намери Ислас, а той със силен удар по земя отбеляза за 1:0. В 88-та минута бе изгонен втори играч на урусите. Фусиле получи втори жълт картон след грубо нарушение срещу Санчес. Все пак Чили удържа своята преднина и се класира за полуфиналите, където ще играе срещу победителя от двойката между Боливия и Перу.