• динамо (м)-
  • лига европа
Черно море се пребори за равен с Динамо (М) - 1
Снимка: БТА

Българските евробойци определено не са в най-добрата си форма. След загубите на Лудогорец и Берое и отпадането на Литекс, отборът на Черно море успя да се пребори само за равен срещу по-сериозния тима на Динамо (Минск) в първата среща от втория предварителен кръг на турнира Лига Европа.

Двата тима си спретнаха миролюбиво 1:1 на "Лудогорец Арена" в Разград и запазиха интригата за реванша в Беларус.

Матиас Курьор вкара в 11-ата минута, а капитанът на гостите Политевич изравни в 72-ата като повече за изпуснатата победа могат да съжаляват българите, тъй като пропуски на Курьор, Симеон Райков и Вилиян Бижев не позволиха на „моряците“ да увеличат аванса си.

В заключителните минути те сякаш поизчерпаха и силите си и в крайна сметка срещата приключи без победител.

Така двата отбора ще трябва да решат всичко в Минск на 23 юли.