• лудогорец-
  • а група
Литекс тръгна с победа над шампиона - 1
Снимка: pfclitex.com

Литекс стартира новия сезон в "А" група с победа над шампиона Лудогорец. Ловчанлии надделяха като домакин над "орлите" с 2:0.

"Оранжевите" направиха страхотен двубой на градския стадион в Ловеч и напълно заслужено се поздравиха с крайния успех. Те поведоха в 26-тата минута с изключително красив гол на Данило Асприля, който сам "развинти" цялата отбрана на Лудогорец.

В 87-та минута новото попълнение Диого Виана направи резултата 2:0. Футболистът обаче  бе изгонен веднага след това, тъй като изрази радостта си със събличане на тениската си, а вече имаше един жълт картон.