Монако бие на старта на Лига 1 след обрат

• ел шаарауи
Монако бие на старта на Лига 1 след обрат - 1
Снимка: БТА/ AP

Отборът на Монако започна убедително новия сезон във френската Лига 1.

Футболистите от кралството стигнаха до труден, но заслужен обрат в дербито на Лазурния бряг срещу Ница и след като губеха с 0:1 на почивката, успяха да го спечелят с 2:1.

Резултатът бе открит за домакините още в седмата минута за домакините от Ница, когато Валер Жермен, който по ирония на съдбата е собственост на Монако, засече топката във вратата, изпреварвайки Андреа Раджи при едно центрирана на Аласан Плеа.

Наставникът на "монегаските" Леонардо Жардим еднага реагира, правейки две бързи промени още преди почивката - Бернардо Силва и Стефан Ел Шаарауи замениха Марио Пашалич и Набил Дирар, и играта на тима значително се подобри.

Нещата за Ница станаха още по-неприятни, когато капитанът Матийо Бодмер и вратарят Симон Пуплен получиха контузии и трябваше да бъдат заменени принудително.

В самия край на първата част ново нещастие застигна домакините и те останаха и с човек по-малко, след като младият Оливие Боскали получи два жълти картона и трябваше да напусне игра.

През второто полувреме Монако успя да стигне до бърз обрат. Първо Антони Мартиал изведе отлично Силва сам срещу вратаря и португалецът не сгреши. След това пък Лайвин Курзава даде преднина на своите след прецизен удар с глава.

До края на срещата Монако можеше да стигне и до още голове, но пропуски и греда на Ел Шаарауи запазиха резултата и трите точки отдоха в актива на "монегаските".